Platige Image zrealizowało postprodukcję obrazu w nowej reklamie AXE
Znana marka męskich kosmetyków AXE rusza z nową globalną kampanią reklamową. Za przygotowanie animacji 2D i 3D, VFX oraz korekcję kolorów odpowiadało polskie studio Platige Image. Projekt został pozyskany dzięki działającemu od ponad roku na amerykańskim rynku zespołowi Platige USA.
Człowiek w masce kozy, mechaniczne tygrysy, postać z czterema rękami i tańczące zwierzęta przechodzące ze świata fantazyjnego do realnego to tylko niewielka część tego, co zobaczymy w najnowszym spocie.
Praca Platige polegała na przeniesieniu nieszablonowej wizji agencji oraz reżysera z tekstu na ekran. W pracy nad łącznie kilkoma kilkunastosekundowymi spotami specjaliści z Platige Image wykorzystali wiele zaawansowanych technik animacji. Reżyserem reklamy był amerykański muzyk, reżyser filmowy oraz youtuber Mike Diva. Jego dorobek to m.in. teledyski dla takich gwiazd, jak chociażby Lil Nas X. Ostatnio realizował shorty dla programu rozrywkowego Saturday Night Live, w tym z udziałem Pedro Pascala („The Last of Us”, „Gra o tron”, „Narcos”, „The Mandalorian”). Jedną z kluczowych osób występujących w spocie jest popularny raper Lil Baby.
Za realizację projektu ze strony Platige Image odpowiedzialni byli m.in. Sonia Marcinkowska, Producentka oraz Bartosz Krasicki, ART/VFX Supervisor.
– Projekt ten wyróżnia nie tylko kolorowa i dynamiczna odsłona, od której nie sposób oderwać wzroku, ale także różnorodność i liczba zastosowanych technik animacji. Aby zrealizować wszystkie pomysły zawarte w briefie wykorzystaliśmy wszelkie możliwe techniki grafiki komputerowej począwszy od tradycyjnych grafik 2D, aż po skomplikowane animacje 3D – mówi Bartosz Krasicki, ART i VFX Supervisor.
– Praca nad tym projektem była też wyjątkowa ze względu na otwartość na nasze pomysły po stronie klienta. Dzięki bogatemu doświadczeniu mogliśmy zaproponować wiele ciekawych rozwiązań. Ta wolność podczas pracy przyniosła wspaniałe efekty – dodaje Sonia Marcinkowska, producentka.

VOICE IMPACT AWARD – ogólnopolski konkurs grantowy dla dziennikarzy i studentów

Komunikacja w czasach kryzysów i zmian geopolitycznych. Jubileuszowy Kongres Public Relations

Jak skutecznie wykorzystać komunikację mobilną w biznesie?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Przed Europą wiele lat zwiększonych wydatków na zbrojenia. To obciąży krajowe budżety
– Bezpieczeństwo militarne trzeba finansować bezpiecznie, uwzględniając bezpieczeństwo finansów publicznych, bezpieczeństwo ekonomiczne – mówi dr Sławomir Dudek, prezes Instytutu Finansów Publicznych. Proponowane przez KE poluzowanie reguły fiskalnej pozwalającej na mocniejsze zadłużanie się rządów to zdaniem ekonomistów krok we właściwym kierunku, ale skuteczny na krótką metę. W dłuższej perspektywie konieczne jest wspólne unijne finansowanie, np. w ramach nowego budżetu UE, i wspólne programy zbrojeniowe, a także szukanie kapitału na rynkach finansowych.
Prawo
Duże projekty fotowoltaiczne w Polsce mocno spowolnione. Największymi problemami nadmierna biurokracja i chaos interpretacyjny

Długotrwałe procedury, nadmierna biurokracja i często niejednoznaczne interpretacje przepisów hamują rozwój fotowoltaiki w Polsce – wynika z raportu Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki. Inwestorzy wskazują uzyskanie warunków przyłączenia jako najbardziej problematyczny etap procesu inwestycyjnego. Barierą jest też skala wydanych odmów przyłączenia do sieci, co odstrasza inwestorów. Zmiany są konieczne, zwłaszcza w kontekście dyrektywy RED III, która wskazuje na konieczność przyspieszenia, uproszczenia i ujednolicenia procedur administracyjnych dla inwestycji w OZE.
Konsument
Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.