Po drugiej stronie lustra. Apartament projektu MAKA STUDIO
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Projekty gdańskiej pracowni MAKA STUDIO zachwycają szczerą, autentyczną architekturą i wyjątkowo przyjaznymi, komfortowymi wnętrzami. Nie inaczej było w przypadku 120 m2 mieszkania w Gdańsku. Właściciele pracowni, architekci Aleksandra Kurc i Wiktor Kurc, współpracowali już wcześniej z inwestorami przy ich projektach placówek medycznych. Doskonałe porozumienie sprawiło, że zadowoleni klienci powrócili, powierzając architektom stworzenie koncepcji własnego apartamentu.
MAKA STUDIO doskonale wie, jak kreować przestrzeń, która każdego dnia będzie sprawiać przyjemność właścicielom. Rozwijając swe zawodowe umiejętności w Paryżu i Mediolanie, dobre nawyki projektowe szybko przenieśli na rodzimy grunt. Ich projekty zawsze inspirują i perfekcyjnie oddają osobowość właścicieli. Podczas tworzenia, często obierają jedno hasło, które tworzy szkielet ideowy, definiując wygląd, kształt i poczucie przestrzeni. Do każdego projektu podchodzą nieszablonowo, łącząc oczekiwania inwestorów z ponadczasową estetyką i charakterem miejsca.
Projekt wnętrza gdańskiego apartamentu obejmował przebudowę ścian wewnętrznych, wydzielenie dodatkowej przestrzeni na garderobę, spiżarnię oraz kompleks master bedroom. Całość utrzymana jest w nowoczesnym klimacie, wykończona naturalnymi materiałami i wypełniona polskim designem. Hol wejściowy prowadzi przez kuchnie do salonu, z którym graniczy przeszklony gabinet. W głębi salonu znajduje się przejście do sypialni. Boczny korytarz wiedzie do mniejszej łazienki, pokoju dziecinnego oraz sypialni z pokojem łazienkowym i garderobą. Całość, otoczona naturalnymi materiałami, stosowaną kolorystyką i zielenią, wygląda bardzo nowocześnie. Wspólnie zdecydowano, że realizacja skupi się jakościowych polskich meblach i rodzimym designie.
Salon ma dość nietypowy kształt. Główna ściana jest pod sporym skosem, dlatego wyzwaniem było znalezienie odpowiednich mebli oraz ułożenie funkcjonalne przestrzeni. Kluczowym elementem wnętrza jest ogromne, prawie 2,5 metrowe postarzane lustro. Wyeksponowane na tle strukturalnej glinki marmurowej przyciąga uwagę i stanowi fantastyczne tło dla sofy Raksa Nobonobo, polskiej marki, w której meblach zakochali się projektanci. Ciekawym aspektem jest biokominek na ścianie dzielącej salon i przeszkolony gabinet. Bardzo dyskretny, zauważalny dopiero po odpaleniu, pięknie wpisuje się w zabudowę. We wnętrzu salonu pojawia się naturalne drewno, mikrocement oraz wspomniana wcześniej mączka marmurkowa. Jej oryginalna faktura tworzy piękny światłocień, zwłaszcza na ukośnej ścianie.
Kuchnia i sypialnia
Niewielka, ale w pełni funkcjonalna przestrzeń kuchni chowa drzwi do mini spiżarni, szafkę na wino oraz miejsce do przechowywania niezbędnych kuchennych produktów i naczyń. Podwyższony blat barowy od strony salonu oferuje dodatkowe miejsce do siedzenia. Sypialnia połączona jest z salonem łazienkowym. Łóżko ze skórzanym wezgłowiem wykonano na specjalne zamówienie wg. autorskiego projektu MAKA STUDIO.
„Dużym plusem pracy z polskimi markami była możliwość customizacji. Często zmienialiśmy materiał obiciowy, aby ta sama tkanina występowała w różnych meblach. Stolik w salonie został podwyższony na zamówienie, aby można było wsunąć pod niego duży okrągły puf. Brązowa pepita pojawia się na krzesłach oraz łóżku sypialnianym. Zachwyca także niezwykle komfortowa sofa Nobonobo. Dzięki temu udało się nam stworzyć harmonijną, spójną całość” - mówią o zakończonym projekcie architekci.
Fot. Jakub Nanowski. Perspektywa
Więcej informacji na stronie: https://nobonobo.pl/
***
Nobonobo jest polską marką, której siedziba znajduje się w Łodygowicach. Działalność firmy od samego początku koncentruje się na produkcji wysokiej jakości mebli tapicerowanych, głównie sof.
Modele, które tworzy marka dostępne są w wyselekcjonowanych salonach na terenie Polski. Firma stale poszerza również dystrybucję na rynkach zagranicznych.

Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Niepewność gospodarcza rosnącym zagrożeniem dla firm. Sytuację pogarszają zawirowania w światowym handlu
Wojna handlowa i trudna sytuacja geopolityczna stanowią zagrożenie dla funkcjonowania firm. Niepewność sytuacji gospodarczej to obok wysokich kosztów pracowniczych najczęściej wskazywana bariera utrudniająca działalność. 60 proc. właścicieli i zarządzających firmami w Polsce uważa ją za największe zagrożenie. – Kryzysy są tyleż szokiem dla systemu, co szansą. Jeśli wykorzystamy nowo tworzące się sytuacje, mamy szansę wyjść wzmocnieni – ocenia Małgorzata Mroczkowska-Horne, dyrektor generalna Konfederacji Lewiatan.
Transport
Ataki cybernetyczne na kolej stają się coraz częstsze. Hakerzy zwykle chcą doprowadzić do paraliżu

W pierwszym kwartale tego roku hakerzy zaatakowali systemy sprzedaży biletów w polskiej i ukraińskiej kolei. Zagrożenia wiążą się jednak również z atakami na systemy zasilania i zarządzania ruchem. Wszystkie tego typu zdarzenia mają jeden cel – mniejszy lub większy paraliż transportu kolejowego, co w obecnej sytuacji geopolitycznej przekłada się na bezpieczeństwo strategiczne. W wielu przypadkach wciąż najsłabszym ogniwem jest człowiek – albo dlatego, że nienależycie chroni hasła i dostęp do urządzeń, albo dlatego, że nadane mu uprawnienia są nieadekwatnie szerokie w stosunku do realnych potrzeb.
Edukacja
Polska nauka potrzebuje różnych źródeł finansowania. Trwają rozmowy o zmianach w systemie

– Finansowanie polskiej nauki wymaga zmian, ale do tego potrzeba politycznej woli i odwagi – ocenia prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego. Wśród propozycji wymienia stworzenie systemu zachęt dla biznesu do inwestowania w naukę i edukację, wyznaczenie strategicznych obszarów badań, na które będą trafiały fundusze, czy rozliczanie instytucji naukowych z wykorzystania publicznych pieniędzy. W ramach cyklu „Porozmawiajmy o polskiej nauce” MNiSW w ostatnich miesiącach prowadzi konsultacje ze środowiskiem akademickim i badawczym na temat stojących przed sektorem wyzwań i możliwych do wdrożenia rozwiązań, nie tylko dotyczących finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.