Komunikaty PR

Podróż przez 20 lat technologii z APA

2021-05-28  |  01:00
Biuro prasowe

20-lecie APA Group – zapraszamy na podróż przez dwie dekady technologii

2021 rok to dla nas wyjątkowy czas – świętujemy 20-lecie powstania firmy. Z tej okazji uruchamiamy specjalną jubileuszową stronę internetową, na której pokazujemy, jak przez te dwie dekady zmieniał się świat technologii i w jaki sposób w tę dynamikę wpisywały się działania naszej firmy.

Jakbym miał powiedzieć sobie z 28 maja 2001 r. jedno zdanie, byłoby to: „NIE TRAĆ WIARY”.
-Artur Pollak, prezes zarządu APA Group

Strona www z podróżą przez 20 ostatnich lat w technologii: https://20lat.apagroup.pl/

Przyszłość o jakiej się nie śniło

Technologia zmienia się w zawrotnym tempie. Czy pamiętają Państwo, że jeszcze na początku lat dwutysięcznych nikomu nawet nie śnił się telefon z dotykowym kolorowym ekranem? Dziś, po zaledwie dwudziestu latach, mamy już smartfony, które łączą z internetem, pozwalają sterować domem, załatwiać sprawy urzędowe, a nawet mierzyć niektóre parametry medyczne.

Skoro tak wiele zmieniło się w tak krótkiej perspektywie, to nawet trudno wyobrazić sobie, z czym będziemy mieli do czynienia za kolejne dwie, trzy, cztery dekady. Rzecz jasna, można czynić pewne przypuszczenia, co już robimy na naszym blogu APA Lab – zapraszamy do zapoznania się na przykład z tym tekstem.

Przyznajemy, że wizja przyszłości bardzo inspiruje nas i ekscytuje. Jednocześnie chcemy w APA tę przyszłość współtworzyć. Oczywiście z Państwem, jako naszymi klientami i partnerami, oraz z naszym fantastycznym zespołem, który każdego dnia pracuje nad planowaniem i wdrażaniem innowacji.

Nie działamy w próżni

W świecie nowoczesnych technologii zmiany zachodzą na różnej płaszczyźnie. Dochodzą nowe rozwiązania IT i OT, systemy smart, nowinki motoryzacyjne. Równocześnie wzrasta rola robotyzacji i automatyzacja w sektorach, które pierwotnie w ogóle nie kojarzyły się z takim obszarem, a więc na przykład w medycynie. Wszystko to rozwija się, za sprawą globalizacji i międzynarodowej sieci połączeń, w zawrotnym tempie i jednocześnie na wszystkich kontynentach.

W najlepszym położeniu znajdują się te firmy, które potrafią nie tylko dostosować się do zmieniających się okoliczności, ale też oferować nową jakość, nowe spojrzenie. Uważamy, że APA Group doskonale wpisuje się w te wymagania.

Wystarczy spojrzeć na nasze kalendarium. W ciągu zaledwie dwóch dziesięcioleci, od 2001 roku, przekształciliśmy się z małej działalności w markę, która jest niemalże synonimem innowacyjnych polskich technologii. Świadczy o tym choćby przyznany nam certyfikat „Teraz Polska”. Oferowane rozwiązania, między innymi Vision BMS i Nazca, są doceniane także poza granicami naszego kraju i stwarzają ogromne możliwości dla naszych klientów.

Jesteśmy dumni z tego, że zawsze stoimy równolegle do tego, co dzieje się w obszarze technologii na świecie. Przykład? Sieć 5G, czyli coś, co rewolucjonizuje świat internetu, w pełni współgra z wypracowanymi przez APA rozwiązaniami z zakresu inteligentnych osiedli czy inteligentnych miast. Nasze produkty są gotowe do zaimplementowania w warunkach, w których ewentualne przestoje w dostępnie do sieci będą zredukowane niemal do zera.

Wszystko to świadczy o tym, że nie działamy w próżni i reagujemy na to, co dzieje się poza murami naszych działów. Nawet jeśli z takich budynków jak innowacyjny showroom Black House aż nie chce się wychodzić.

Powspominajmy

Na naszej stronie, przygotowanej z okazji 20-lecia działalności APA, zabieramy Państwa w interaktywną podróż po fascynującym świecie technologii.  

Pokazujemy, jak zmieniało się podejście do wielu rozwiązań, które dziś wydają się oczywiste, i zestawiamy to z naszymi firmowymi osiągnięciami. Zapraszamy do wspólnego wspominania i, przy okazji, do odświeżenia wiedzy z zakres historii innowacji: https://20lat.apagroup.pl/

Czytaj więcej: https://apagroup.prowly.com/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Jak nowe technologie i AI kształtują przyszłość biznesu Biuro prasowe
2024-09-27 | 10:00

Jak nowe technologie i AI kształtują przyszłość biznesu

W erze dynamicznych zmian technologicznych, sztuczna inteligencja (AI) i nowe technologie zmieniają oblicze finansów. W ubiegłym tygodniu, podczas wydarzenia "Future of Finance
IT i technologie 2024 rokiem integracji sztucznej inteligencji według raportu UiPath
2024-09-26 | 16:00

2024 rokiem integracji sztucznej inteligencji według raportu UiPath

Coroczne badanie UiPath wykazało, że specjaliści ds. automatyzacji aktywnie integrują sztuczną inteligencję w swojej pracy, ponieważ branża automatyzacji oprogramowania nadal się
IT i technologie Nowe badania Salesforce: jest 5 typów osobowości z różnym podejściem do AI
2024-09-26 | 10:42

Nowe badania Salesforce: jest 5 typów osobowości z różnym podejściem do AI

Nowe badanie Slack Workforce Lab sprawdziło, co motywuje pracowników do korzystania ze sztucznej inteligencji i co sądzą oni o używaniu jej w pracy. Dzięki pogłębionym wywiadom i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Do 2050 roku lotnictwo ma być zeroemisyjne. Do osiągnięcia tego celu konieczna jest wymiana floty i przejście na ekologiczne paliwa

Lotnictwo odpowiada za ok. 4 proc. całkowitej emisji gazów cieplarnianych w UE. Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO) prognozowała, że wraz z dynamicznym wzrostem ruchu lotniczego do 2050 roku emisje z lotnictwa mogą się potroić w porównaniu z 2015 rokiem. Dlatego dwa lata temu wszystkie państwa członkowskie tej organizacji przyjęły zobowiązanie, by w ciągu kolejnych 25 lat dążyć do zeroemisyjności. Eksperci oceniają, że do tego konieczne są co najmniej dwa warunki – przejście na ekologiczne paliwa lotnicze i modernizacja floty.

Prawo

Rośnie liczba wynalazków wykorzystujących sztuczną inteligencję. Za rozwojem technologii nie nadążają przepisy

W ciągu ostatnich 10 lat liczba patentów związanych z generatywną sztuczną inteligencją wzrosła z 733 w 2014 roku do ponad 14 tys. w 2023 roku – wynika z raportu Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Łącznie w ciągu dekady przyznano niemal 54,5 tys. patentów dla tego typu wynalazków. Nie wszystkie kwestie związane z prawem własności intelektualnej, prawem autorskim, wykorzystaniem gen AI są uregulowane. – Potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby znalazły się odpowiednie rozwiązania prawne, które pozwolą na ochronę rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję – ocenia Dorota Rzążewska, prezeska Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.

DlaWas.info

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.