Pokaz dem Chernobyl Liquidators i Bakery Simulator na Festiwalu Steam Next
Wersje demonstracyjne gier Chernobyl Liquidators i Bakery Simulator, od warszawskiego producenta Live Motion Games S.A., zadebiutują podczas Festiwalu Steam Next, który odbywa się w dniach 16-22 czerwca. Pierwszy z tytułów to rozgrywka z gatunku survival-symulator, którego akcja toczy się w czasie katastrofy w Czarnobylu. Druga produkcja oferuje realistyczno-specjalistyczne podejście do pracy w branży piekarniczej. 17 czerwca Live Motion Games dołączy do grona spółek notowanych na NewConnect.
W ramach Festiwalu Steam Next (poprzednio znany jako Festiwal Gier Steam) fani gamingu będą mogli odkryć i zagrać w setki dem gier, oglądać na żywo transmisje producentów oraz czatować z zespołami na temat ich gier w fazie produkcyjnej, które wkrótce pojawią się na Steam. To także doskonała okazja dla producentów gier, aby poznać opinie graczy na temat nadchodzących premier. Wśród uczestników tegorocznej edycji Festiwalu Steam Next jest Live Motion Games. Warszawskie Studio zaprezentuje demo Chernobyl Liquidators i Bakery Simulator.
- Chcieliśmy stworzyć tytuł, który odda klimat piekła na Ziemi, jakim był w tamtym czasie wybuch reaktora jądrowego w Czarnobylu. Gra ma jak najdokładniej odwzorować wydarzenia tamtego czasu. Główną ideą jest wcielenie się w postacie, które były najbliżej poszkodowanych, aby móc przedstawić graczowi trudność sytuacji i wyborów, z jakimi musiały się zmagać osoby pracujące na pierwszym froncie katastrofy. Chcemy odwrócić tendencję dotychczasowych produkcji, w których wykorzystano to miejsce jako pole walki z mutantami i innymi stworami – mówi Michał Kaczmarek, prezes zarządu Live Motion Games. – Ostatnio zakończyliśmy playtesty gry, które zostały bardzo ciepło przyjęte przez graczy. Liczymy na nie mniejsze zainteresowanie projektem już po premierze finalnej wersji gry – dodaje.
Pełna wersja gry ma ukazać się na przełomie 2021 i 2022 roku. Wydawcą tytułu jest notowana na głównym parkiecie GPW spółka PlayWay.
Bakery Simulator, to symulator piekarza skupiający się na rozgrywce jednoosobowej. Głównymi elementami Bakery Simulator jest praca w piekarni oraz terminowe dostarczanie pieczywa do klientów. Gracz otrzymuje dużą swobodę w zarządzaniu i rozwijaniu swojej piekarni. Twórcy zapowiedzieli, że gra będzie miała swoją premierę jeszcze w tym roku. – Naszym celem jest dostarczenie w „Bakery Simulator” wysokiego poziomu realizmu. Taki będzie cały proces produkcji pieczywa – chleba i innych wyrobów. Przykładowo, maszyny piekarnicze i przepisy opieramy na rzeczywistych odpowiednikach. W pracy nad grą pomagał nam konsultant z 10-letnim doświadczeniem w branży piekarniczej. Jednocześnie jednak niektóre elementy będą uproszczone, aby rozgrywka była odpowiednio atrakcyjna dla graczy i dawała możliwie jak najwięcej satysfakcji – mówi Michał Kaczmarek.
Chernobyl Liquidators i Bakery Simulator to nie jedyne projekty studia Live Motion Games. Wishilisty wszystkich gier warszawskiej firmy wynoszą 445 852 zapisów. Aktualnie Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie wyznaczyła pierwszy dzień notowań akcji spółki na warszawskiej giełdzie. Debiut na NewConnect zaplanowany jest na 17 czerwca.

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.