Wystartowało proekologiczne kino napędzane rowerami.
GISPartner S.A.
Jana Długosza 60
51-162 Wrocław
media|gispartner.pl| |media|gispartner.pl
+48 605 286 264
www.gispartner.pl
Pomysłów na spędzenie wakacji w mieście może być wiele. Jedną z propozycji jest proekologiczne kino rowerowe, które zagości w 10 miastach w Polsce. Wydarzenie ma charakter proekologiczny bowiem nawet 50% energii elektrycznej niezbędnej do uruchomienia filmu na wielkim ekranie, pochodzić będzie z siły mięśni widzów, którzy wytworzą ją na energorowerach. Grupa Impel oraz zaproszeni do współpracy partnerzy i patroni chcą zachęcić widzów do jeszcze większej troski o środowisko naturalne.
Kino napędzane rowerami
Od 1 lipca do 2 września w dziesięciu miastach w Polsce zorganizowane zostaną pokazy filmów w formie proekologicznego kina plenerowego. W każdy wakacyjny piątek „Kino rowerowe” zawita w innym mieście, gdzie na widzów czekać będzie 300 miejsc siedzących oraz 20 energorowerów niezbędnych do wytworzenia nawet 50% energii elektrycznej, potrzebnej do zasilenia infrastruktury kina. Wydarzenie ma charakter otwarty – istnieje jednak możliwość rezerwacji miejsc siedzących poprzez stronę wydarzenia kinorowerowe.pl.
Pierwszy seans we Wrocławiu już za nami >> https://www.youtube.com/watch?v=F4oWm41tdys
Kolejne wydarzenia odbędą się w każdy wakacyjny piątek aż do 2 września:
- Katowice - Park Bogucki - 8 lipca, godz. 22:00
- Kielce - Kielecki Park Technologiczny – 15 lipca, godz. 22:00
- Rzeszów - Ogrody Bernardyńskie – 22 lipca, godz. 22:00
- Lublin - Targi Lublin – 29 lipca, godz. 22:00
- Kraków - Błonia – 5 sierpnia, godz. 21:00
- Gdańsk - plaża – 12 sierpnia, godz. 21:00
- Poznań - Malta – 19 sierpnia, godz. 21:00
- Łódź - Ogrody Geyera – 26 sierpnia, godz. 21:00
- Warszawa - Pole Mokotowskie – 2 września, godz. 20:30
Na widzów oprócz dobrej rozrywki czekać będzie również „quiz ekologiczny", w którym na miejscu każdy może wziąć udział i sprawdzić swoją świadomość w zakresie ekologii.
Grupa Impel oraz zapraszani do współpracy partnerzy i patroni każdego dnia podejmują szereg działań minimalizujących negatywny wpływ na środowisko. Jednocześnie staramy się kreować produkty i usługi przyjazne środowisku. Wszyscy partnerzy i patroni aktywnie uczestniczący w tym projekcie, są przekonani, że suma i synergia naszych działań może przyjść wymierne korzyści dla środowiska. Dlatego chcemy zainspirować widzów kina rowerowego do tego, by w okresie wakacji znaleźć w swoim codziennym funkcjonowaniu przynajmniej jeden obszar, w którym postaramy się podjąć„eko wyzwanie” i wypracować proekologiczny nawyk. – dodaje Dawid Frik, dyrektor marketingu Grupy Impel.
Kino rowerowe realizowane jest w ramach kampanii "To nas kręci", której inicjatorem jest Grupa Impel. Partnerem strategicznym kina rowerowego jest firma Kärcher.
„Kärcher w Polsce bierze udział w niekonwencjonalnym projekcie Grupy Impel, który przez relaksująca letnią formułę wzmocnić ma wrażliwości mieszkańców dużych miast Polski w zakresie ekologii oraz podejmowania właściwych dla nas wszystkich i naszej planety codziennych wyborów. Jesteśmy tu, bo wiemy, że warto. Już niemal na co dzień wszyscy doświadczamy zmian pogodowych zmieniających jakość naszego życia. Czy zatem nadal możemy beztrosko korzystać z zasobów Ziemi? Nie, bo istotna dla przyszłości planety i życia kolejnych pokoleń jest nasza dzisiejsza dbałość o zachowanie malejących zasobów naturalnych, w Polsce szczególnie wody pitnej. Nasze nawyki, zwyczaje, to jak żyjemy wpływa na planetę. Możemy i winniśmy wybierać ekologicznie” – podkreśla Jolanta Zachara, dyrektor marketingu Kärcher.
Podejmij „eko wyzwanie” w te wakacje!
Wszyscy odczuwamy skutki globalnego ocieplenia. Bezśnieżne zimy, huraganowe wiatry, wysokie temperatury i długotrwałe susze po których przychodzą ulewne deszcze - stają się zjawiskami, które towarzyszą nam coraz częściej. To sygnał SOS jaki wysyła nam nasza planeta, z prośba o jej troskę.
Nie powinniśmy zwlekać i już dziś możemy podejmować decyzje i nawet drobne działania, które będą minimalizowały negatywny wpływ na środowisko naturalne. Wakacje to doskonały czas, by pomyśleć nad swoimi codziennymi nawykami i podjąć wysiłek, by przynajmniej część z nich była bardziej przyjazna środowisku. Ten wysiłek podejmą również uczestnicy kina rowerowego, którzy siłą swoich mięśni wytworzą nawet 50% energii elektrycznej, niezbędnej do zasilenia infrastruktury kina.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.kinorowerowe.pl oraz w mediach społecznościowych.

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Prawo
Trwają próby wzmocnienia dialogu społecznego. Niespokojne czasy wymuszają większe zaangażowanie społeczeństwa w podejmowanie decyzji

Według zapowiedzi szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen głos partnerów społecznych i dialog społeczny będą stały w centrum procesu decyzyjnego w Europie. Taki jest cel podpisanego w marcu Paktu na rzecz europejskiego dialogu społecznego. Potrzeba wzmocnienia głosu społeczeństwa jest również podkreślana na forum krajowym. Rząd planuje reformę Rady Dialogu Społecznego, by usprawnić pracę tej instytucji, a przedsiębiorcy wzywają do rzetelnego konsultowania ze stroną społeczną ustaw, które wychodzą z rządu.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.