Komunikaty PR

„Za rok w Europie” – cykl spotkań Komisji Europejskiej w Koneserze

2022-09-06  |  11:08
Biuro prasowe

W jaki sposób pandemia COVID-19 wpłynęła na styl życia ludzi? Jaka jest rola dziennikarzy i dziennikarek we współczesnym świecie? Czy nowe technologie są receptą na problemy XXI wieku? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będą poszukiwali w Centrum Praskim Koneser goście spotkań autorskich „Za rok w Europie”. Pierwsze wydarzenie cyklu, którego organizatorem jest Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, już 6 września o godz. 18.30. Wstęp na każdą z debat jest bezpłatny.

W trakcie pandemii COVID-19 wiele aspektów życia uległo zmianie bądź zamrożeniu. Wówczas Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce zapytało dziennikarzy i twórców internetowych o ich zdanie na temat przyszłości Europy. W ten sposób powstał cykl dziesięciu felietonów „Za rok w Europie”. Teraz, we współpracy z Centrum Praskim Koneser, powraca on w formie spotkań autorskich, w których udział może wziąć każdy (wstęp wolny).

Czy po doświadczeniach kilku fal pandemii jest w nas dziś więcej optymizmu czy pesymizmu? Na to pytanie już 6 września będą się starali odpowiedzieć Aleksandra Radomska – z wykształcenia socjolożka, z wyboru stand-uperka, konferansjerka, copywriterka i twórczyni internetowa, a także Przemysław Staroń – psycholog, wykładowca, edukator, Nauczyciel Roku 2018. Spotkanie poprowadzi natomiast Katarzyna Kasia, wykładowczyni akademicka, publicystka i dziennikarka radiowo-telewizyjna, członkini Team Europe. Wydarzenie odbędzie się w przestrzeni Warsztat w Pasażu Konesera (godz. 18.30).

Skoro każdy z nas może publikować posty w mediach społecznościowych, to można stwierdzić, że każdy z nas może być dziennikarką lub dziennikarzem? Odpowiedzi na tak postawione pytanie już 20 września (również w przestrzeni Warsztat w Pasażu Konesera o godz. 18.30) szukać będą:

  • Sylwia Czubkowska – dziennikarka, redaktorka prowadząca magazynu Spider'sWeb+ i współprowadząca podcast Techstorie w radiu Tok FM, Ambasadorka Cyfrowa UE;
  • Paulina Górska – ekspertka ds. zrównoważonego rozwoju, twórczyni internetowa, ekoedukatorka;
  • Jakub Górnicki – współtwórca Outriders – platformy reporterskiej.

Prowadzenie: Krzysztof Rzyman – Zielony Przedsiębiorca i dziennikarz, autor Zielonego Podcastu oraz Ambasador Cyfrowy UE.

Ostatnie spotkanie (6 października, tym razem w przestrzeni Filtracja w Centrum Praskim Koneser, godz. 18.30) dotyczyć będzie nowych technologii, a także niebezpieczeństw, jakie niesie za sobą ich szybki rozwój – tu między innymi o fake newsach. O tym wszystkim Krzysztof Rzyman będzie rozmawiał z Arturem Kurasińskim (przedsiębiorcą, inwestorem, obserwatorem zjawisk związanych z technologią i Ambasadorem Cyfrowym UE) i Piotrem Stanisławskim, współtwórcą bloga „Crazy Nauka”, dziennikarzem naukowym i technologicznym oraz popularyzatorem nauki.

Więcej informacji o cyklu spotkań „Za rok w Europie” oraz innych wydarzeniach odbywających się w Centrum Praskim Koneser można znaleźć na stronie internetowej koneser.eu.

***

Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej i zakupowej. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: AZIA, Bombaj Masala, Ferment Praski, frankie’s, ORZO czy Koneser Grill, a także unikatowe sklepy i polskie marki, tworzone przez rodzimych producentów, takie jak Centrum Twórcze Przerób-My. Ogólnodostępny plac Konesera, stanowiący rdzeń inwestycji, to miejsce licznych wystaw, targów i różnego rodzaju wydarzeń oraz pokazów artystycznych. Centrum Praskie Koneser to jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej mapie Polski, w którym znajduje się Muzeum Polskiej Wódki, Muzeum Sztuki Fantastycznej, Fundacja Nova Ars Poloniae i nietuzinkowe galerie: Art Sułek Space, Dom ze Sztuką, ToTuart, Leonarda Art Gallery oraz Zwierz.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia To będzie dobry Flow! Archicom zaprasza na Letni Festiwal Filmowy - tme Polówka Biuro prasowe
2024-07-25 | 12:00

To będzie dobry Flow! Archicom zaprasza na Letni Festiwal Filmowy - tme Polówka

Dobry Flow – pod takim tytułem rusza kolejna sekcja tegorocznego łódzkiego Festiwalu Filmowego tme Polówka.  Filmy w ramach sekcji „Dobry Flow” emitowane
Styl życia WEEKEND W OFFIE: TEATRALNE EMOCJE OD ZŁOTÓWKI, BIKINIARSKA POTAŃCÓWKA
2024-07-25 | 10:00

WEEKEND W OFFIE: TEATRALNE EMOCJE OD ZŁOTÓWKI, BIKINIARSKA POTAŃCÓWKA

WEEKEND W OFFIE: TEATRALNE EMOCJE OD ZŁOTÓWKI, BIKINIARSKA POTAŃCÓWKA I NIEDZIELNY LUNCH BEZ DZIECIAKÓW   Kiedy inne teatry wakacyjnie śpią – ten gra.
Styl życia Letnia akcja marki Alpro, czyli aktywności outdoorowe i w social mediach
2024-07-24 | 15:00

Letnia akcja marki Alpro, czyli aktywności outdoorowe i w social mediach

Tegoroczne lato należy do Alpro. Marka z portfolio Danone zaplanowała szereg angażujących konsumentów aktywności w myśl prowadzonej równolegle kampanii influencer marketingowej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie firmy z szansą na zdobycie azjatyckich rynków. Mogą otrzymać wsparcie na promocję podczas Expo 2025 w Osace

W 2025 roku w japońskiej Osace odbędzie się Wystawa Światowa Expo 2025. Udział w niej, a także towarzyszących imprezie wydarzeniach i targach to dla polskich firm szansa na wzrost rozpoznawalności swoich marek za granicą, a w konsekwencji na rozwój ich potencjału eksportowego. Expo 2025 będzie się koncentrowało na innowacjach służących zrównoważonemu rozwojowi. PARP, który jest partnerem wydarzenia w Polsce, do 26 września br. czeka na wnioski firm zainteresowanych udziałem w wydarzeniu i ekspansją na azjatyckie rynki. W ramach programu mogą one otrzymać wsparcie na udział w targach, na misje wyjazdowe i kampanie promocyjne przed i po zakończeniu Expo. Nabór finansowany jest z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027

Polityka

Rośnie ryzyko wybuchu epidemii w Strefie Gazy. Brakuje czystej wody, kanalizacji i toalet, a w zniszczonej enklawie wykryto polio

W Strefie Gazy brakuje praktycznie wszystkiego – od żywności i wody po podstawowe leki – ale najgorsze może dopiero nadejść – alarmuje Polska Akcja Humanitarna. – Kilka dni temu w wodzie w Strefie Gazy znaleziono polio typu 2. Ta woda jest bardzo zanieczyszczona, infrastruktura wodno-sanitarna na tym terenie tak naprawdę już nie istnieje. Na dodatek od dziewięciu miesięcy dzieci nie są szczepione, ponieważ nie ma warunków, żeby to zrobić, więc istnieje bardzo duże zagrożenie wybuchu epidemii – mówi Magdalena Foremska z PAH. W odpowiedzi na kryzys organizacja uruchomiła duże projekty pomocowe, które mają zapewnić żywność i opiekę medyczną w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu.

IT i technologie

Gminy potrzebują inwestycji w cyberbezpieczeństwo. Eksperci widzą duże ryzyka wynikające z zaniedbań

Dane gromadzone przez jednostki samorządu terytorialnego mogą być bardzo niebezpiecznym narzędziem w rękach przestępców. Wykradzione mogą posłużyć do fałszowania tożsamości człowieka. Tymczasem poziom inwestycji w cyberbezpieczeństwo jest w gminach niski, a liczba ataków hakerskich na nie stale rośnie. Eksperci czekają na pozytywne skutki rządowego programu Cyberbezpieczny Samorząd. W jego ramach 1,5 mld zł trafi na inwestycje w poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego samorządów: zarówno na poziomie sprzętu i oprogramowania, jak i kompetencji oraz procedur.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.