Komunikaty PR

„Za rok w Europie” – cykl spotkań Komisji Europejskiej w Koneserze

2022-09-06  |  11:08
Biuro prasowe

W jaki sposób pandemia COVID-19 wpłynęła na styl życia ludzi? Jaka jest rola dziennikarzy i dziennikarek we współczesnym świecie? Czy nowe technologie są receptą na problemy XXI wieku? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będą poszukiwali w Centrum Praskim Koneser goście spotkań autorskich „Za rok w Europie”. Pierwsze wydarzenie cyklu, którego organizatorem jest Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, już 6 września o godz. 18.30. Wstęp na każdą z debat jest bezpłatny.

W trakcie pandemii COVID-19 wiele aspektów życia uległo zmianie bądź zamrożeniu. Wówczas Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce zapytało dziennikarzy i twórców internetowych o ich zdanie na temat przyszłości Europy. W ten sposób powstał cykl dziesięciu felietonów „Za rok w Europie”. Teraz, we współpracy z Centrum Praskim Koneser, powraca on w formie spotkań autorskich, w których udział może wziąć każdy (wstęp wolny).

Czy po doświadczeniach kilku fal pandemii jest w nas dziś więcej optymizmu czy pesymizmu? Na to pytanie już 6 września będą się starali odpowiedzieć Aleksandra Radomska – z wykształcenia socjolożka, z wyboru stand-uperka, konferansjerka, copywriterka i twórczyni internetowa, a także Przemysław Staroń – psycholog, wykładowca, edukator, Nauczyciel Roku 2018. Spotkanie poprowadzi natomiast Katarzyna Kasia, wykładowczyni akademicka, publicystka i dziennikarka radiowo-telewizyjna, członkini Team Europe. Wydarzenie odbędzie się w przestrzeni Warsztat w Pasażu Konesera (godz. 18.30).

Skoro każdy z nas może publikować posty w mediach społecznościowych, to można stwierdzić, że każdy z nas może być dziennikarką lub dziennikarzem? Odpowiedzi na tak postawione pytanie już 20 września (również w przestrzeni Warsztat w Pasażu Konesera o godz. 18.30) szukać będą:

  • Sylwia Czubkowska – dziennikarka, redaktorka prowadząca magazynu Spider'sWeb+ i współprowadząca podcast Techstorie w radiu Tok FM, Ambasadorka Cyfrowa UE;
  • Paulina Górska – ekspertka ds. zrównoważonego rozwoju, twórczyni internetowa, ekoedukatorka;
  • Jakub Górnicki – współtwórca Outriders – platformy reporterskiej.

Prowadzenie: Krzysztof Rzyman – Zielony Przedsiębiorca i dziennikarz, autor Zielonego Podcastu oraz Ambasador Cyfrowy UE.

Ostatnie spotkanie (6 października, tym razem w przestrzeni Filtracja w Centrum Praskim Koneser, godz. 18.30) dotyczyć będzie nowych technologii, a także niebezpieczeństw, jakie niesie za sobą ich szybki rozwój – tu między innymi o fake newsach. O tym wszystkim Krzysztof Rzyman będzie rozmawiał z Arturem Kurasińskim (przedsiębiorcą, inwestorem, obserwatorem zjawisk związanych z technologią i Ambasadorem Cyfrowym UE) i Piotrem Stanisławskim, współtwórcą bloga „Crazy Nauka”, dziennikarzem naukowym i technologicznym oraz popularyzatorem nauki.

Więcej informacji o cyklu spotkań „Za rok w Europie” oraz innych wydarzeniach odbywających się w Centrum Praskim Koneser można znaleźć na stronie internetowej koneser.eu.

***

Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej i zakupowej. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: AZIA, Bombaj Masala, Ferment Praski, frankie’s, ORZO czy Koneser Grill, a także unikatowe sklepy i polskie marki, tworzone przez rodzimych producentów, takie jak Centrum Twórcze Przerób-My. Ogólnodostępny plac Konesera, stanowiący rdzeń inwestycji, to miejsce licznych wystaw, targów i różnego rodzaju wydarzeń oraz pokazów artystycznych. Centrum Praskie Koneser to jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej mapie Polski, w którym znajduje się Muzeum Polskiej Wódki, Muzeum Sztuki Fantastycznej, Fundacja Nova Ars Poloniae i nietuzinkowe galerie: Art Sułek Space, Dom ze Sztuką, ToTuart, Leonarda Art Gallery oraz Zwierz.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia „Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję Biuro prasowe
2025-04-22 | 13:00

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Z okazji Dnia Ziemi marka SodaStream przypomina, że zmiana może zacząć się od jednej decyzji – i jednej butelki wielorazowej. Nowa kampania „Zamień jednorazowe butelki na
Styl życia Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
2025-02-27 | 15:00

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Lagardère Travel Retail w Polsce rozpoczyna ekspansję sieci Costa Coffee w nowym modelu biznesowym. Pierwsza kawiarnia działająca na zasadach franczyzy została uruchomiona
Styl życia Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
2025-02-19 | 13:30

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania

Pokolenie Z wkroczyło na rynek pracy, wnosząc na niego świeżą energię, pomysły i… oczekiwania. A te determinują podejście pracodawców do szeroko pojętego zarządzania

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.

Infrastruktura

Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.

Polityka

Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.