Polonus uruchamia połączenie między Warszawą i Olsztynem
Ponowne włączenie tej linii do siatki połączeń Polonus zapewni dodatkowe połączenie ze stolicą mieszkańcom takich miejscowości, jak Legionowo, Serock, Pułtusk, Maków Mazowiecki, Przasnysz, Chorzele, Wielbark, Szczytno i Pasym. Bilety w atrakcyjnych cenach są już dostępne w sprzedaży, także zapraszamy do rezerwowania podróży na stronie www.pkspolonus.pl.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych pasażerów, z początkiem roku postanowiliśmy wznowić kursy Polonusa z Warszawy do Olsztyna. W ramach odpowiedzi na prośby mieszkańców, przywracamy codzienne połączenie ze stolicy do takich miejscowości, jak Pułtusk, Maków Mazowiecki, Przasnysz czy Szczytno. Zapraszamy serdecznie na pokłady naszych komfortowych i bezpiecznych autokarów – mówi Wojciech Gąsowski, członek zarządu Polonus.
Kurs będzie się rozpoczynać na Dworcu Autobusowym Warszawa Zachodnia o godzinie 10:10, by dotrzeć do Olsztyna o godzinie 14:40. Natomiast kurs powrotny z Olsztyna do Warszawy będzie wyruszać o godzinie 15:45, aby o godzinie 20:15 dotrzeć do stolicy.
Wyjazdy z Polonus są w pełni bezpieczne i komfortowe. W autokarach obowiązują rygorystyczne procedury bezpieczeństwa, tj. obowiązek noszenia maseczki zakrywającej usta i nos. Dodatkowo od dnia 17.10.2020 r. w związku z wprowadzonymi obostrzeniami, może być zajęte 50% miejsc siedzących w autobusie. Na pokładach autobusów obowiązuje reżim sanitarny:
• wszyscy pasażerowie powinni posiadać i podróżować w maseczce ochronnej,
• pojazdy są regularnie dezynfekowane za pomocą profesjonalnych urządzeń,
• podczas oczekiwania na przystanku należy zachować bezpieczną odległość pomiędzy pasażerami,
• pasażer, który będzie posiadał objawy choroby, takie jak kaszel, duszności, wysoka temperatura - nie zostanie wpuszczony na pokład autokaru.
Przewoźnik do obsługi swoich połączeń przeznacza nowoczesne, klimatyzowane autokary, wyposażone w wygodne, rozkładane i rozsuwane na boki fotele, toaletę, gniazdka 230V czy sprzęt audio-video. Pasażerowie Polonusa mogą też korzystać podczas podróży z bezpłatnego bezprzewodowego Internetu.
Polonus w swojej ofercie posiada ulgi ustawowe oraz następujące ulgi handlowe: 80% dla dzieci w wieku 0-6 lat (do rozpoczęcia nauki), zniżka w wysokości 20% dla uczniów i studentów do 26. roku życia, seniorów oraz posiadaczy Karty Dużej Rodziny oraz 30% ulga dla weteranów.

Linie lotnicze Corendon Airlines świętowały 20. lecie działalności podczas spektakularnej Gali w Antalya Cosmos Theatre

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.