Komunikaty PR

Polska premiera włoskiego motocykla Malaguti Dune X 125

2020-02-24  |  01:00
Biuro prasowe

Firma 4cv Moto wprowadza do swojej oferty nowy model Malaguti  - Dune X 125. To następca najpopularniejszego w 2019 modelu tej klasy, Dune 125 ze wzmocnionym zawieszeniem terenowym, który tak samo jak swój poprzednik nie wymaga uprawnień na motocykl.

 

Według najnowszego Raportu Branży Motoryzacyjnej na koniec 2018 roku w Polsce było zarejestrowanych 891 tys. jednośladów, a Polacy najczęściej mogą pochwalić się tymi liczącymi od 11 do 20 lat. Na drugim miejscu pod względem częstotliwości występowania, z 34-procentowym udziałem, znalazły się motocykle ponad 20-letnie. Okazuje się też, że od 2015 roku bardzo dynamicznie rozwija się rynek pojazdów z silnikiem 125cm³. Obecnie jest to ponad połowa sprzedaży motocykli w Polsce.

 

52% rynku motocyklowego rejestrowanych w 2019 roku jednośladów to 125, a liczba ta rośnie niezwykle szybko. Biorąc pod uwagę fakt, że statystycznie użytkownicy motocykli kupują swoje pojazdy na przynajmniej kilka lat, zdecydowanie warto zainteresować się markowym sprzętem oraz modelami z kategorii premium, takimi jak właśnie Malaguti. W zeszłym roku model Dune 125 cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem kupujących, którzy docenili nie tylko jego wygląd i komfort jazdy, ale przede wszystkim parametry - mówi Sylwester Piwowar z Rider Store.

 

Malaguti Dune X 125 nie wymaga posiadania prawa jazdy kategorii A - wystarczy, że posiadacz prawa jazdy kategorii B będzie mógł udokumentować swoje 3-letnie doświadczenie w prowadzeniu pojazdów. Motocykl zaskakuje nie tylko designem, ale i mocnym jednocylindrowym, czterosuwowym silnikiem wtryskowym chłodzonym cieczą o pojemności 125 cm³, który osiąga moc maksymalną do 11 kW i na 100 km pali jedynie 2,8 litra benzyny. Ten mały i lekki turystyk powstał z myślą o wszystkich tych, którzy poszukują najlepszych rozwiązań i chcą sprawnie poruszać się tak w mieście, jak i po trudnym i wymagającym terenie. 

 

Za jego zatrzymywanie odpowiada układ hamulcowy z systemem CBS oparty na dwóch tarczach hamulcowych. Przednie 21 calowe koło, większe niż w poprzednim modelu, w połączeniu z tylnym amortyzatorem typu monoshock zapewnią komfortowe podróżowanie praktycznie po każdej powierzchni.

 

Patrząc na prognozy rozwoju rynku wyraźnie widać, że motocykle tego typu cieszą się  coraz większym zainteresowaniem. Malaguti Dune X 125 jest idealną propozycją dla wszystkich, którzy chcąc uniknąć korków w mieście marzą o tym by przesiąść się na motocykl, ale nie chcą albo nie mają czasu zrobić prawa jazdy kategorii A. 

 

Pojazd jest dostępny w sklepie stacjonarnym Rider Store, gdzie również znajduje się serwis motocyklowy przy ulicy Wrocławskiej 6 w Warszawie oraz na stronie dystrybutora, firmy 4CV MOTO: https://4cvmoto.pl/malaguti/

 

Dodatkowo 4-6 marca model Malaguti Dune 125x pojawi się podczas Motorcycleshow 2020 w PTAK Warsaw Expo.

 

SPECYFIKACJA Malaguti Dune 125x:

 • Klasa CC: 125cc
 • Typ silnika: 1 cylinder, 4-suwowy, chłodzony wodą
 • Pojemności silnika: 125 cm³
 • Maksymalna moc: 11 kW przy 10 750 obr./min
 • Zapłon: Elektroniczny
 • Hamulce: Tarczowe
 • Masa własna pojazdu gotowego do jazdy: 136 kg
 • Długość: 2 180 mm
 • Szerokość: 795 mm
 • Wysokość: 1445 mm
 • Wysokość siedziska 820 mm
 • Zużycie paliwa: 2,8 l/100 km
 • Emisje:  63 g/km

Cena : 15 500 złotych

 

 

O 4cv Moto:

 

4cv Moto dostarcza na polski rynek motocykle, motorowery, skutery, odzież dla motocyklistów, części oraz akcesoria motocyklowe, w tym niezawodne nawigacje. Firma zajmuje się importem pojazdów, które dostarcza do salonów motocyklowych w całej Polsce, jak również do osób prywatnych, którym zależy na posiadaniu niezawodnych i atrakcyjnych cenowo jednośladów i jest oficjalnym dystrybutorem marek Malaguti, KSR, VOZZ HELMETS, BAJAJ a także nawigacji do motocykli SMART i BECKER. 4cv Moto współpracuje bezpośrednio z producentami, co daje możliwość dostarczania do wybranych salonów i sklepów motocyklowych wielu modeli jednośladów. Jako polski importer Malaguti umożliwiamy klientom biznesowym zakup popularnych modeli jednośladów: Madison 300, RST125, XTM125 /XSM125, MONTE PRO125, DUNE 125  i innych.

 

http://4cvmoto.pl/

https://rider-store.business.site/

 

 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Luksusowe SUV-y - które są najtańsze w utrzymaniu? Biuro prasowe
2020-03-21 | 10:00

Luksusowe SUV-y - które są najtańsze w utrzymaniu?

Portal analityczny Kelley Blue Book przyjrzał się luksusowym SUV-om, które są najtańsze w zakupie i utrzymaniu w skali pięciu lat. Chociaż badanie przeprowadzono z myślą o
Motoryzacja Lexus ES najbardziej niezawodnym modelem w historii słynnego badania
2020-03-19 | 13:00

Lexus ES najbardziej niezawodnym modelem w historii słynnego badania

Luksusowy sedan Lexus ES został ogłoszony najbardziej niezawodnym samochodem w badaniu 2020 U.S. Vehicle Dependability Study, przeprowadzanym przez amerykańską firmę analityczną J.D. Power.
Motoryzacja Rządowe dopłaty do rowerów elektrycznych już wkrótce mogą stać się faktem
2020-03-17 | 15:00

Rządowe dopłaty do rowerów elektrycznych już wkrótce mogą stać się faktem

Interpelacja nr 3104 skierowana do Ministerstwa Klimatu dotyczy dofinansowania zakupu rowerów elektrycznych w ramach Funduszu Niskoemisyjnego Transportu. Do tej pory rządowymi dopłatami

Więcej ważnych informacji

Firma

Tylko 30 proc. zmian wdrażanych przez firmy kończy się sukcesem. Najlepiej wypadają branża finansowa, szkolnictwo i przemysł

Modyfikacja struktury, strategii oraz kultury organizacyjnej – to najczęściej wskazywane cele wprowadzania zmian w firmach i organizacjach. Wyniki V Ogólnopolskiego Badania Zarządzania Zmianą pokazały, że proces ich wdrażania jest skuteczny tylko w co trzecim przypadku. Powody tak słabego wyniku to m.in. zbyt małe zaangażowanie zarządu w zmiany i niewystarczająca komunikacja z pracownikami. – Kolejnym istotnym czynnikiem sukcesu jest wykorzystanie odpowiedniej metodologii, czyli technik zwinnego zarządzania – przekonują twórcy badania.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Finanse

Technologie szansą na odbicie gospodarcze w czasie kryzysu. Tą drogą poszły też Chiny

W obszarze cyfryzacji Polska wciąż ma dużo do nadrobienia względem bardziej rozwiniętych zachodnich gospodarek. W ubiegłorocznym rankingu DESI zajęła dopiero 25. miejsce wśród 28 państw w Unii Europejskiej, a według raportu McKinsey gospodarka cyfrowa stanowi w niej tylko nieco ponad 6 proc. krajowego PKB. Prezes Fundacji Digital Poland podkreśla, że konieczne są wzrost wydatków w tym obszarze i większa adaptacja cyfrowych technologii w sektorze MŚP. W obliczu spodziewanego spowolnienia wywołanego pandemią koronawirusa to może być szansa na wzrost. Taki plan mają też Chiny.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Handel

[DEPESZA] Sprzedaż bezpośrednia przechodzi w całości do internetu. Branża walczy też z nieuczciwymi sprzedawcami, którzy chcą zarobić na koronawirusie

Pandemia koronawirusa wymusiła na firmach zajmujących się sprzedażą bezpośrednią sporą zmianę trybu działania. W tej chwili wsparcie konsumenta odbywa się wyłącznie za pośrednictwem komunikatorów lub telefonicznie, a przedsiębiorstwa przyjmują zamówienia zdalnie i wysyłają je do paczkomatów. Pandemia i związane z nią ograniczenia tylko przyspieszają proces digitalizacji, który zachodzi w branży już od kilku lat, ale – jak podkreśla przewodniczący Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej – pojawiają się też nieuczciwe firmy, które chcą na niej zarobić, oferując klientom np. suplementy rzekomo pomocne w zwalczaniu COVID-19.