Komunikaty PR

Południe Wrocławia przyjazne rodzinom

2020-06-30  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
PR Manager
Publicon Sp. z o.o.



m.hliwa|publicon.pl| |m.hliwa|publicon.pl
691274042

Wrocławskie Krzyki od lat uchodzą za miejsce najbardziej przyjazne rodzinom z dziećmi. Jest to jedna z dwóch dzielnic, w których odnotowuje się przyrost naturalny powyżej średniej dla miasta. Co sprawia, że tutejsza oferta mieszkaniowa jest aż tak popularna wśród tej grupy? 

Zielono i przestronnie

Południe Wrocławia jest szczególnie lubiane przez rodziny z dziećmi. To spokojna, zielona okolica z dobrą infrastrukturą i zapleczem edukacyjnym. Mieszczą się tu między innymi Park Południowy, Park Grabiszyński, Lasek Oporowski czy Park Kleciński. Bliskość terenów rekreacyjnych jest dziś bardzo pożądana – to przestrzeń do spotkań, uprawiania sportu czy popołudniowego relaksu. 

Edukacja i rozrywka

Mieszkańcy Krzyków doceniają bliskość szkół, przedszkoli i żłobków. Część placówek znajduje się niedaleko parków i skwerów, co sprawia, że pociechy mają okazję spędzać w cieplejszych miesiącach zajęcia – choćby z wychowania fizycznego – na świeżym powietrzu. W tej części miasta znajdują się także atrakcje, które zapewnią rozrywkę całej rodzinie: aquapark, centrum rozrywki czy park linowy. Południe Wrocławia może być również dobrą bazą wypadową na wycieczki w góry.

Mieszkania na Krzykach

Wszystko to sprawia, że deweloperzy chętnie wybierają te tereny pod osiedla mieszkaniowe. Co wyróżnia tutejsze inwestycje? Poza lokalizacją – przede wszystkim niska zabudowa, windy, place zabaw czy ogrodzenie terenu inwestycji. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się mieszkania na parterze – z ogródkami.

Kiedy projektowaliśmy Słoneczny Zakątek, naszą inwestycję na Krzykach, w dużej mierze myśleliśmy właśnie o rodzinach. Obecnie mamy jeszcze w sprzedaży ostatnie mieszkania w trzecim etapie. Niska zabudowa, ogrodzone osiedle i lokalizacja w sąsiedztwie Parku Klecińskiego są atutami, na które nasi klienci najczęściej zwracają uwagę – tłumaczy Emil Basta, pracownik wrocławskiego dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A.

Spokojnie i bezpiecznie

Co istotne, Wrocławianie wysoko oceniają bezpieczeństwo w tej dzielnicy. O tym, jak dynamicznie rozwija się ta okolica, może świadczyć fakt, że tylko na Krzykach i Psim Polu odnotowuje się przyrost naturalny powyżej średniej dla Wrocławia. Rosnący popyt wpływa na powstawanie kolejnych biznesów: usług, gastronomii czy miejsc rozrywki. Krzyki od lat cieszą się dużą popularnością wśród poszukujących mieszkań, a oferta rynku pierwotnego stale się powiększa.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Publicon Sp. z o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Wola Gabriela w Warszawie – realizacja przy wykorzystaniu materiałów Dryvit Biuro prasowe
2024-09-27 | 11:00

Wola Gabriela w Warszawie – realizacja przy wykorzystaniu materiałów Dryvit

Warszawa, 27 września 2024 r. – Inwestycję mieszkaniową Wola Gabriela, zrealizowaną przez Sokratesa Development przy ul. Kacpra Karlińskiego 4 na warszawskiej Nowej Woli (Odolanach),
Nieruchomości Ile pieniędzy wydajemy na zakup nowego mieszkania?
2024-09-27 | 11:00

Ile pieniędzy wydajemy na zakup nowego mieszkania?

W największych miastach nowe mieszkania są bardzo drogie, ale to nie tych najtańszych deweloperzy sprzedali w tym roku najwięcej. Eksperci portalu RynekPierwotny.pl sprawdzili, ile ich klienci
Nieruchomości Posadzki żywiczne Flowcrete LE – rozwiązania do „zielonych” magazynów
2024-09-27 | 10:00

Posadzki żywiczne Flowcrete LE – rozwiązania do „zielonych” magazynów

Według Polskiej Izby Nieruchomości Komercyjnych na koniec czerwca 2024 roku rynek nowoczesnych powierzchni magazynowo-przemysłowych w Polsce wynosił ponad 33,5 miliona m kw. Jednocześnie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Do 2050 roku lotnictwo ma być zeroemisyjne. Do osiągnięcia tego celu konieczna jest wymiana floty i przejście na ekologiczne paliwa

Lotnictwo odpowiada za ok. 4 proc. całkowitej emisji gazów cieplarnianych w UE. Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO) prognozowała, że wraz z dynamicznym wzrostem ruchu lotniczego do 2050 roku emisje z lotnictwa mogą się potroić w porównaniu z 2015 rokiem. Dlatego dwa lata temu wszystkie państwa członkowskie tej organizacji przyjęły zobowiązanie, by w ciągu kolejnych 25 lat dążyć do zeroemisyjności. Eksperci oceniają, że do tego konieczne są co najmniej dwa warunki – przejście na ekologiczne paliwa lotnicze i modernizacja floty.

Prawo

Rośnie liczba wynalazków wykorzystujących sztuczną inteligencję. Za rozwojem technologii nie nadążają przepisy

W ciągu ostatnich 10 lat liczba patentów związanych z generatywną sztuczną inteligencją wzrosła z 733 w 2014 roku do ponad 14 tys. w 2023 roku – wynika z raportu Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Łącznie w ciągu dekady przyznano niemal 54,5 tys. patentów dla tego typu wynalazków. Nie wszystkie kwestie związane z prawem własności intelektualnej, prawem autorskim, wykorzystaniem gen AI są uregulowane. – Potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby znalazły się odpowiednie rozwiązania prawne, które pozwolą na ochronę rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję – ocenia Dorota Rzążewska, prezeska Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.

DlaWas.info

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.