#POMAGRAJMY – seria podcastów o graniu i pomaganiu Fundacji DKMS
WE!RE Fantasy
Ksawerego Liskego 7
50-345 Wrocław
justyna.oracz|werefantasy.com| |justyna.oracz|werefantasy.com
602277329
werefantasy.com
Skąd pomysł, by zapytać gamerów o niesienie pomocy innym? Fundacja DKMS od lat może liczyć na fanów gamingu, którzy wspierają ideę dawstwa szpiku podczas streamów charytatywnych. Dotychczas na transmisjach udało się zebrać ponad 100 tysięcy złotych na rejestrację nowych potencjalnych Dawców szpiku. Wszystko dzięki zaangażowaniu licznych streamerów i gamerów, chcących nieść pomoc osobom chorym na nowotwory krwi. Aby poznać lepiej środowisko, które tak chętnie wspiera inicjatywy Fundacji DKMS, powstała seria #POMAGRAJMY.
#POMAGRAJMY to cykl podcastów dostępnych na platformie Spotify oraz YouTube. Projekt ma na celu edukację słuchaczy na temat idei dawstwa szpiku oraz zachęcenie ich do rejestracji online i wsparcia działań Fundacji DKMS. Opracowana spójna koncepcja projektu przybliża tę istotną tematykę osobom, które są fanami gamingu i mogą stać się potencjalnymi Dawcami.
Wszystkie audycje poprowadzi „medialny głos” Fundacji w Internecie – Karol Paciorek – dziennikarz, YouTuber, ale przede wszystkim świetny rozmówca. Jego działania można kojarzyć z kanałów Lekko Stronniczy oraz Imponderabilia. Gospodarz programu wraz z gośćmi będzie podejmować rozmowy na temat tego, co dla Fundacji jest najważniejsze – o niesieniu pomocy innym i przyjmowaniu jej oraz wielu innych aspektach związanych pośrednio z działalnością Fundacji. Równolegle pojawią się tematy kluczowe dla środowiska gamingowego – rozmowy o ulubionych grach, historie genezy wielkich Gamerów i źródła inspiracji, które nimi kierowały. Te spotkania online pozwolą razem przeżywać wspomnienia i wartości, nie tylko gamerów, ale po prostu ludzi. Nie bez powodu rozmowy są długie – wszystko po to, by jak najlepiej poznać gości i dać im szansę na pokazanie się z zupełnie nowej strony.
Gośćmi serii #POMAGRAJMY będą wszyscy ci, którym gaming jest bliski – gamerzy, youtuberzy, influencerzy gamingowi, sportowcy z zamiłowaniem do gier, a także streamerzy. Jako pierwsi w programie pojawili się Patryk „Rojo” Rojewski, Norbert "DIS" Gierczak i Łukasz „ZMASLO” Zmysło. Na rozmowę został także zaproszony Andrzej Dziedzic, który przybliża swoją walkę z chłoniakiem limfoblastycznym, by odbiorcy poznali doświadczenia osób, które czekają na zgodnego Dawcę szpiku.
Chcemy poruszyć środowisko gamerów i streamerów, którzy mogą zaszczepić wśród swoich odbiorców chęć zarejestrowania się jako potencjalny Dawca szpiku czy wsparcia Fundacji np. formą przekazania darowizny na przebadanie kolejnych Dawców. Środowisko gamingowe bardzo chętnie angażuje się w projekty charytatywne również dlatego, że mają do dyspozycji doskonałe narzędzie – streamy z bardzo łatwą formą możliwości wsparcia finansowego, która poprzez formę digital jest całkowicie naturalna dla ich środowiska. Uznaliśmy, że warto zwrócić uwagę na tych ludzi, zapytać o doświadczenia u źródła i pokazać działania często podejmowane na ogromną skalę, a nie zawsze widoczne.Gamerzy to potężna pod względem liczebności społeczność, która nie raz nas zaskoczyła swoim zaangażowaniem i na pewno zaskoczy niejedna historią podczas wywiadów. Liczymy jednocześnie na to, że uda nam się dotrzeć do nowej grupy osób, które mogą ratować życie jako Dawcy szpiku” - mówi Marlena Dudzic z Fundacji DKMS, odpowiedzialna za koordynację projektu po stronie Fundacji.
Twórcy zapraszają do słuchania i oglądania na kanałach Fundacji DKMS materiałów, które poruszają niejedno serce! Nowe odcinki podcastów będą pojawiać się co 2 tygodnie pod poniższymi linkami: YouTube i Spotify.
Za koncepcję projektu, jego realizację oraz dystrybucję odpowiada agencja gamingowa Fantasyexpo, z którą Fundacja DKMS współpracuje już od dłuższego czasu. Wspólnie zrealizowali serię streamów charytatywnych, na których zbierane były środki na działalność Fundacji. Kreacje zostały przygotowane przez agencję Novem.
Na potrzeby kampanii powstał także dedykowany landing page http://www.dkms.pl/pomagrajmy, z poziomu którego można przejść do dwóch działań, czyniących z nas #POMAGRACZY – zarejestrowania się jako potencjalny Dawca szpiku oraz przekazania darowizny, która pokryje koszt przebadania kolejnych zarejestrowanych osób. Akcję można śledzić w mediach społecznościowych Fundacji DKMS, prowadzącego Karola Paciorka oraz gości programu. Oczekujcie kolejnych wyjątkowych gości – poznajmy ich perspektywę, poznamy ich #POMAGRANIE!
Więcej informacji o Fundacji DKMS: www.dkms.pl
***
Misją Fundacji DKMS jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych. Fundacja działa w Polsce od 2008 roku jako Ośrodek Dawców Szpiku w oparciu o decyzję Ministra Zdrowia oraz niezależna organizacja pożytku publicznego wpisana do KRS 0000318602. To największy Ośrodek Dawców Szpiku w Polsce, w którym zarejestrowanych jest ponad 1,67 mln (maj 2020), spośród których 7995 osób (maj 2020) oddały swoje krwiotwórcze komórki macierzyste lub szpik Pacjentom zarówno w Polsce, jak i na świecie, dając im tym samym drugą szansę na życie. Aby zostać potencjalnym Dawcą, wystarczy przyjść na organizowany przez Fundację Dzień Dawcy szpiku lub wejść na stronę www.dkms.pl i zamówić pakiet rejestracyjny do domu.

VOICE IMPACT AWARD – ogólnopolski konkurs grantowy dla dziennikarzy i studentów

Komunikacja w czasach kryzysów i zmian geopolitycznych. Jubileuszowy Kongres Public Relations

Jak skutecznie wykorzystać komunikację mobilną w biznesie?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.