Komunikaty PR

Popularny Rodzinny Zakątek

2022-05-09  |  10:00
Biuro prasowe

Malejąca podaż oraz wysokie ceny mieszkań w Poznaniu powodują zwiększone zainteresowanie nieruchomościami w gminach ościennych. Dodatkowo w następstwie pandemii doceniono zalety życia na większym metrażu i w otoczeniu przyrody.

 

Mieszkanie w mieście czy dom na obrzeżach. Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Niemniej okres pandemii oraz wzrost cen mieszkań w granicach miasta spowodował, że przeprowadzka poza metropolie jest jeszcze bardziej atrakcyjna i pożądana niż kiedyś. Zwłaszcza kiedy mówimy o sprawdzonej lokalizacji i inwestycji, która ma wiele do zaoferowania.

W Błażejewie, w Gminie Kórnik powstaje już V etap osiedla Rodzinny Zakątek. Lokalizacja inwestycji, szereg udogodnień, a przede wszystkim cena powoduje, że projekt cieszy się od wielu lat sporym zainteresowaniem osób, które właśnie zamiast mieszkania w centrum wybrały dom na przedmieściach. - Nasze osiedle zlokalizowane jest w gminie Kórnik. Z jednej strony szybko i sprawnie dojedziemy do Poznania, a z drugiej strony jest tu wszystko, aby cieszyć się spokojnym życiem w otoczeniu przyrody. Nie brakuje też okolicznej infrastruktury, która gwarantuje komfort zamieszkiwania – wskazuje Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building. V etap osiedla Rodzinny Zakątek to domy w zabudowie szeregowej o powierzchni 74 i 92 mkw. Cena pierwszego wynosi 415 tys. zł brutto, drugiego natomiast – zależnie od powierzchni działki – od 480 do 530 tys. zł brutto. Na parterze znajduje się salon z aneksem kuchennym, łazienka i pomieszczenie gospodarcze, a na piętrze dwie lub trzy sypialnie oraz łazienka. Całość dopełnia strych, który można zaadoptować na dodatkowy pokój. Deweloper oferuje domy w podwyższonym standardzie deweloperskim, w ramach którego nabywca otrzymuje m.ni. trzyszybowe okna, skrzynki i prowadnice rolet zewnętrznych, ogrzewanie podłogowe czy kondensacyjny piec gazowy. Istnieje również możliwość zainstalowania kominka i przygotowania domu w standardzie „pod klucz”.

Aktualnie w Błażejewie trwa budowa V etapu inwestycji. – Szeregowce, których budowa zakończy się już w II kwartale bieżącego roku, mają wykonywane elewacje. Rozpoczęły się również prace wykończeniowe domów w podwyższonym standardzie deweloperskim, a także prace brukarskie przed posesjami. W pozostałych szeregowcach natomiast wykonywane są prace dekarskie oraz trwa montaż instalacji elektrycznej wewnątrz budynków – podsumował Maciej Bartczak. Warto dodać, że na terenie osiedla powstała komfortowa droga dojazdowa z kostki brukowej, miejsca postojowe przed każdą posesją, jak również dwa place zabaw i sklep spożywczy. W przyszłości powstanie także część handlowa i część rekreacyjno-sportowa o łącznej powierzchni 4500 mkw.

Błażejewo to miejscowość oddalona od Poznania o niecałe 20 kilometrów. Jest tutaj dużo terenów leśnych z licznymi ścieżkami pieszo - rowerowymi oraz jezior, które umożliwiają odpoczynek, regenerację i rekreację wśród przyrody. Pobliski Kórnik zapewnia realizację niezbędnych potrzeb, poprzez dostęp do licznych punktów handlowo-usługowych, obiektów kulturalnych czy placówek oświatowych oraz zdrowotnych. Trasa ekspresowa S11 oraz drogi powiatowe gwarantują dojazd do Poznania czy innych miejscowości regionu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór Biuro prasowe
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Nieruchomości Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
2025-02-21 | 11:50

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Inwestowanie w nieruchomości to budowanie majątku na pokolenia, dlatego od zawsze jest ono postrzegane jako pewna i dochodowa forma lokowania kapitału. Nie od dziś wiadomo, że
Nieruchomości Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe
2025-01-30 | 06:00

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe

Obniżki cen ofertowych mieszkań w najbliższych miesiącach prognozuje 58 proc. przedstawicieli biur nieruchomości. W przypadku domów w taki scenariusz wierzy prawie 50 proc.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów

Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.

Firma

Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.

Ochrona środowiska

Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.