Porozumienie o współpracy PLGBC i PINK
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC
Zabrska 39D
44-100 Gliwice
mjasiewicz|plgbc.org.pl| |mjasiewicz|plgbc.org.pl
+48 512 615 665
https://plgbc.org.pl/
PLGBC podpisało porozumienie o współpracy ze Stowarzyszeniem Polska Izba Nieruchomości Komercyjnych PINK. Organizacje będą współpracować na rzecz promocji zrównoważonego budownictwa oraz standardów i dobrych praktyk w budownictwie komercyjnym. Umowę podpisano w listopadzie br.
Współpraca Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC i Stowarzyszenia Polska Izba Nieruchomości Komercyjnych PINK ma charakter partnerski. Głównym celem jest promowanie zrównoważonego budownictwa, w tym zrównoważonej architektury.
Podstawą współpracy jest wspólna i wzajemna komunikacja w obszarze inicjatyw, projektów i wydarzeń. Organizacje zakładają również współorganizację warsztatów, konferencji, szkoleń i wyjazdów studyjnych.
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC jest organizacją pozarządową, która od 2008 roku realizuje działania dla transformacji budynków, miast i ich otoczenia w takim kierunku, aby sposób ich planowania, projektowania, wznoszenia, użytkowania, modernizowania, rozbierania i przetwarzania był jak najbardziej zrównoważony. Jest jedną z 70 green building councils zrzeszonych w World Green Building Council.
Stowarzyszenie Polskiej Izby Nieruchomości Komercyjnych PINK to grupa reprezentująca deweloperów, inwestorów, usługodawców sektora nieruchomości komercyjnych w środowisku gospodarczym, politycznym i społecznym. Stowarzyszenie chce mieć wpływ na działania legislacyjne, które dotyczą jego członków. Współpracując z innymi organizacjami chce promować dobre standardy działania rynku nieruchomości komercyjnych poprzez stworzenie swoim członkom platformy wymiany wiedzy, kontaktów i możliwości biznesowych.
- Dzięki partnerstwu i współpracy, wspólnie podnosimy rangę i znaczenie zrównoważonego budownictwa, jako kluczowego rozwiązania do walki ze zmianami klimatu. W działaniach realizowanych przez PLGBC mocno skupiamy się wokół strategicznych obszarów: zasad gospodarki o obiegu zamkniętym, zwiększaniu bioróżnorodności czy podnoszeniu jakości życia i zdrowia. Te kwestie są dla nas bardzo istotne. Dzieląc się doświadczeniami w ramach wspólnie podejmowanych inicjatyw, liczymy, iż uda nam się wiele osiągnąć, szybciej i sprawniej, dla lepszej przyszłości, naszej i przyszłych pokoleń. Każdy wnosi swój wkład z każdego miejsca w łańcuchu wartości. Partnerstwa bardzo w tym pomagają - mówi Alicja Kuczera, Dyrektor Zarządzająca, Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC.
Organizacje zakładają także wymianę i udział swoich ekspertów w ramach organizowanych wydarzeń, a także udostępnianie materiałów merytorycznych, czy wzajemne patronaty nad wydarzeniami.
- W przyszłorocznej agendzie PINK zrównoważone budownictwo i kwestie ESG są na wysokiej pozycji – jako jedne z głównych wyzwań stojących przed całą branżą nieruchomości komercyjnych. Działania w zakresie zrównoważonego rozwoju i promowanie dobrych praktyk mogą przełożyć się na podniesienie jakości budynków i w konsekwencji - jakości życia mieszkańców miast. Tym bardziej się cieszę z porozumienia o współpracy podpisanego przez PINK i PLGBC. Liczymy na wiele wspólnych inicjatyw. Synergia działań może być tym większa, że wiele firm jest członkami obu naszych organizacji – podkreśla Agnieszka Hryniewiecka-Jachowicz, Dyrektor Operacyjny, Stowarzyszenie Polska Izba Nieruchomości Komercyjnych PINK.
Porozumienie podpisano w listopadzie br.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Kolejne 9 mld zł trafi na budowę i modernizację sieci energetycznych. Inwestycje pomogą wyeliminować ryzyko blackoutu
Modernizacja i cyfryzacja sieci to dziś jeden z priorytetów spółek energetycznych w Polsce. Inwestycje te wzmacniają odporność systemu elektroenergetycznego i ograniczają ryzyko blackoutu, analogicznego do tego, który niedawno miał miejsce w Hiszpanii, ale też umożliwiają przyłączenie większej ilości zielonych źródeł energii. Enea pozyskała właśnie niskooprocentowaną pożyczkę w ramach KPO w wysokości 9 mld zł, które przeznaczy na budowę i modernizację sieci w północnej i zachodniej Polsce.
Rolnictwo
Gminne komisje szacują już straty w uprawach spowodowane przez majowe przymrozki. Najbardziej poszkodowani są sadownicy

W maju przygruntowe przymrozki pojawiły się na terenie niemal całego kraju. W niektórych miejscach temperatura obniżała się nawet do kilku stopni na minusie. Straty w rolnictwie i sadownictwie są bardzo duże, w niektórych regionach kraju sięgają nawet 90 proc. Ucierpiały nie tylko owoce i zboża, ale też część warzyw. Trwają już przygotowania naborów dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku przymrozków.
Polityka
Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.