Komunikaty PR

Poruszaj się bezpiecznie rowerami miejskimi!

2020-10-16  |  13:20
Biuro prasowe
Kontakt
Biuro Prasowe
Nextbike Polska SA

ul. Przasnyska 6B
01-756 Warszawa
media|nextbike.pl| |media|nextbike.pl
696 003 711
https://nextbike.pl

Bezpieczeństwo użytkowników i pracowników jest dla nas najwyższym priorytetem. Ze względu na rozwój koronawirusa (SARS-CoV-2) w Polsce, Nextbike nieustannie podejmuje kroki mające na celu zapewnienie im ochrony, a także przypomina, że w razie przemieszczania się po mieście, rower jest rozsądnym i bezpiecznym wyborem przy zachowaniu ostrożności i właściwej higieny.

Od wiosny br. Nextbike Polska wdrożył szereg procedur, które mają za zadanie zapewnienie, w czasach epidemii, bezpieczeństwa w korzystaniu z systemów rowerowych.

Już od marca została wprowadzona obowiązkowa dezynfekcja newralgicznych elementów rowerów jak kierownice, dzwonki, manetki, siodła i komputery terminali. Dezynfekcja odbywa się cały czas, zarówno na stacjach rowerowych oraz w momencie kiedy sprzęt trafia do serwisu.

Ściśle przestrzegamy wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia i Państwowej Inspekcji Sanitarnej, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa. Od marca dzielimy się z naszymi użytkownikami i pracownikami szczegółowymi wytycznymi, dzięki którym można zmniejszyć ryzyko zakażenia się. Przypominamy instrukcje dotyczące konieczności częstego mycia rąk z użyciem środków do odkażania na bazie alkoholu lub mydła i wody.

Przestrzegamy przed kontaktem z osobami z objawami choroby oraz dotykaniem rękami oczu, nosa i ust by nie przenieść patogenu na siebie. Przypominamy o  rozwadze i ostrożności oraz, aby wszyscy użytkownicy stosowali się do oficjalnych wytycznych higieny koronawirusowej.

— Rower to najlepszy środek transportu – korzystanie z niego zapewnia lepszą kondycję, a w konsekwencji i odporność organizmu — mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. — W razie potrzeby przemieszczania się po mieście, rower to rozsądny i bezpieczny wybór przy zachowaniu ostrożności i właściwej higieny. Obserwujemy, że osoby które muszą przemieszczać się po mieście korzystają chętnie właśnie z rowerów. Potwierdza to prawidłowość, którą obserwujemy od maja tego roku – znaczne wydłużenie średniego czasu wypożyczenia, w największych miastach o blisko 40%. Oznacza to, że ludzie wybierają rower już nie jako środek dojazdu do innej formy transportu, ale traktują często jako główny środek lokomocji, albo wręcz korzystają z niego na całej trasie podróży.

Rower w czasach epidemii spełnia doskonale swoją funkcję środka codziennego transportu indywidualnego. W czasie pandemii koronawirusa, nie wszyscy mogli sobie pozwolić na pracę zdalną. Mogą oni uniknąć komunikacji zbiorowej i zdecydować się na bezpieczniejsze, zdrowsze poruszanie się po mieście i dotarcie do pracy, wybierając rower miejski. Wiele osób polega na rowerach miejskich Nextbike jako na zdrowym i bezpiecznym sposobie codziennego transportu.

Codziennie monitorujemy sytuację i odpowiednio reagujemy w przypadku zmiany wytycznych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Nextbike Polska SA
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Drugi kwartał roku nie zakończył się dobrze dla dla branży TLS. Biuro prasowe
2024-07-28 | 10:00

Drugi kwartał roku nie zakończył się dobrze dla dla branży TLS.

Sytuacja w polskiej branży TLS nie poprawiła się, a wręcz przeciwnie. Patrząc na dane Krajowego Rejestru Długów, rosnącą ilość strajków oraz zwolnień, nawet w dużych
Transport Paryż 2024 - CEVA Logistics o logistyce wiosek olimpijskich i paraolimpijskich
2024-07-25 | 15:00

Paryż 2024 - CEVA Logistics o logistyce wiosek olimpijskich i paraolimpijskich

Olimpiady są jedną z największych imprez sportowych na świecie, a za kulisami jedną z najbardziej złożonych operacji logistycznych, wymagającą precyzyjnego planowania, realizacji i
Transport Nikolay Pargov dołącza do Girteki jako nowy dyrektor operacyjny
2024-07-23 | 15:00

Nikolay Pargov dołącza do Girteki jako nowy dyrektor operacyjny

Girteka, największy przewoźnik drogowy w Europie oparty na aktywach własnych, powołała Nikolaya Pargova na stanowisko dyrektora operacyjnego (COO) z dniem 2 września 2024 r. Zmiana

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Trzynaście państw UE wytwarza już więcej energii z OZE niż z paliw kopalnych. Polska jeszcze nie, ale też bije rekordy w zielonej energii

30 do 27 proc. – tak wyglądał w UE w I połowie br. udział energii z odnawialnych źródeł versus z paliw kopalnych. To oznacza, że po raz pierwszy w historii mieliśmy na Starym Kontynencie więcej zielonej energii. Takim osiągnięciem może się już pochwalić prawie połowa państw członkowskich. W Polsce – po bardzo dynamicznym wzroście produkcji energii słonecznej – udział OZE sięga już ok. 30 proc., a węgla spada poniżej 60 proc. Mimo znaczących postępów w ostatnich dwóch latach wciąż wiele aspektów zielonej transformacji w kraju wymaga poprawy. Motywacją do przyspieszenia zmian są korzyści finansowe – na rachunkach za prąd – oraz środowiskowe.

Sport

Siatkówka z coraz większym wsparciem sponsorów. Największe firmy inwestują nie tylko w drużyny narodowe, ale i ligowe kluby

Polska liga siatkówki jest jednym z chętniej oglądanych w Polsce wydarzeń sportowych. W ubiegłym sezonie spotkania w fazie zasadniczej przyciągnęły do hal ponad pół miliona osób, a średnia oglądalność meczów ligowych wzrosła do ponad 84 tys. Sukcesy sportowe i zainteresowanie widzów przekładają się na coraz większe zaangażowanie sponsorów, także w siatkówkę ligową. Stołeczny zespół siatkarzy Projekt Warszawa pozyskał nowego sponsora tytularnego – została nim PGE Polska Grupa Energetyczna.

Infrastruktura

Na budowę sieci światłowodowych w Polsce trafi z UE niespełna 7 mld zł. Inwestycje może jednak zahamować biurokracja

W Polsce światłowód ma już blisko połowa z 9,5 mln użytkowników internetu stacjonarnego, a ta technologia szybko zyskuje na popularności – w ubiegłym roku zwiększyła swój udział w rynku o 10 proc. – Środki unijne przeznaczone na dobudowanie sieci światłowodowych w Polsce to w tej chwili w sumie 6–7 mld zł – zauważa Jacek Wiśniewski, prezes zarządu Nexery. Jak wskazuje, w praktyce zagospodarowanie tych pieniędzy może być jednak problematyczne ze względu na biurokrację, brak koordynacji między różnymi urzędami i resortami oraz krótki czas, jaki pozostał na ich wydatkowanie.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.