Postępy na budowie osiedla Rodzinne Podolany
Osiedle Rodzinne Podolany zmienia się z dnia na dzień – przekonać się o tym mogli uczestnicy Dni Otwartych, które na początku czerwca zorganizował na placu budowy deweloper, Sky Investments. Potencjalni przyszli właściciele mogli zobaczyć, jak oferowane lokale wyglądają w rzeczywistości.
Dni Otwarte cieszyły się dużym zainteresowaniem. – Mimo niepewnej pogody, gości na placu budowy pojawiło się naprawdę wielu. To spotkanie miało na celu pokazanie potencjalnym zainteresowanym jak inwestycja prezentuje się na żywo. Z myślą o naszych stałych klientach organizujemy cotygodniowe spotkania na placu budowy, by mogli oni obejrzeć i zweryfikować postępy prac – mówi Małgorzata Walczak-Łondka ze Sky Investments. Postępy obejmują między innymi prace w ramach szeregu A, który jest już blisko ukończenia: obecnie trwa montaż balustrad oraz osprzętu elektrycznego. Prace nad szeregami B, D i G aktualnie przede wszystkim związane są z tynkami zewnętrznymi (tworzenie struktury tynku i wykończenie płytkami – cegiełką klinkierową, która jest obecnie modnym rozwiązaniem); w szeregu G wylewane są również posadzki. W szeregu E zakończono pierwszy etap elewacji: obecnie trwa instalacja styropianu oraz wylewanie posadzek wewnątrz lokali.
Rodzinne Podolany to osiedle, które wyróżnia przede wszystkim korzystna lokalizacja – przy ul. Heleny Rzepeckiej w Poznaniu. Łączy ona komfort mieszkania w centrum miasta ze spokojem i ciszą, której doświadczyć można na przedmieściach. – Miejsce naszej inwestycji to zdecydowanie jeden z jej największych atutów. Lokalizację projektu wybraliśmy z precyzją, myśląc o przyszłych mieszkańcach. Zadbaliśmy o to, by na Rodzinnych Podolanach czuli się dobrze zarówno ci, którym zależny na szybkiej komunikacji z centrum, jak i zwolennicy ustronnych osiedli – dodaje Małgorzata Walczak-Łondka.
W ramach osiedla Rodzinne Podolany deweloper proponuje mieszkania dwupoziomowe o powierzchni około 76 - 79 mkw. wraz z tarasami na dachu o powierzchni ok. 18 mkw. oraz domy o powierzchni 91 – 105 mkw. z prywatnymi ogrodami. – Jak mówi nazwa osiedla – chcemy na nim stworzyć prawdziwie rodzinną atmosferę, gdzie każdy będzie czuł się dobrze. Dlatego ważne było dla nas to, aby w ofercie znalazły się zarówno mieszkania jak i domy, odpowiadające na potrzeby każdego nabywcy. – podkreśla Małgorzata Walczak-Łondka. Z myślą o komforcie mieszkańców zaplanowano m.in. elementy małej architektury. Oddanie lokali A, B i D odbędzie się 15 września 2020 r. Finalizację etapu II – szeregów C oraz F – zaplanowano na koniec października 2021 r. Obecnie w sprzedaży pozostały ostatnie domy w szeregach E i G – o powierzchni ok. 91 m2, z przestronną częścią dzienną i trzema pokojami na piętrze.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.