Postępy na placu budowy inwestycji Piątkowska 103
Prace budowlane przy Piątkowskiej 103 w Poznaniu nabierają tempa. Z dnia na dzień zaobserwować można ich kolejne efekty. Obecnie intensywne działania dotyczą szczególnie hali garażowej. To jedno z udogodnień, które dla przyszłych mieszkańców przygotował deweloper, Quadro Development.
Piątkowska 103 jest inwestycją, która cieszy się dużym zainteresowaniem klientów – to położony w Poznaniu, na Winiarach, pięciokondygnacyjny budynek z 42 mieszkaniami o różnych powierzchniach, od 27 do 72 m kw. Dla nabywców, oprócz różnorodnej propozycji przestrzeni, liczą się takie rozwiązania, jak miejsca postojowe. – W hali garażowej będzie miejsce na 32 samochody – mówi Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development. To właśnie nad tym elementem inwestycji skupiają się budowlańcy. W ostatnim czasie została wykonana ściana szczelinowa, co jest niezbędne przy odpowiednim posadowieniu budynku. Wykonano konstrukcję hali garażowej wraz z pierwszymi murami, ponadto postawiono słupy konstrukcyjne. Całość jest już przygotowywana do krycia stropem. - Prace postępują według założonego harmonogramu – podkreśla Marek Smogór.
Sołacz i Cytadela zamiast przedmieść?
Projekt „Piątkowska 103” zakłada wybudowanie nie tylko mieszkań 2- i 3-pokojowych, czyli tych najbardziej popularnych na rynku, ale także większych. Powierzchnia powyżej 70 m kw. gwarantuje niemal tyle samo przestrzeni, co dom na przedmieściach, a pozwala jednocześnie zachować wygodę bycia blisko centrum. Rozważając zatem zakup nieruchomości, warto zastanowić się, czy mieszkanie nie będzie dla nas lepszym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli wybierzemy takie z ogrodem. To z kolei przestrzeń do wypoczynku – zabawy dla dzieci, relaksu po pracy, czy spotkań w gronie przyjaciół i rodziny.
Co warte podkreślenia, inwestycja powstaje w dogodnej lokalizacji, bowiem w pobliżu Parku Sołackiego i Cytadeli. Aktualnie to dwa największe i najpiękniejsze miejskie parki w Poznaniu, równie atrakcyjne, co zielone tereny przedmieść. – Jednocześnie stosunkowo blisko jest centrum. Z naszej perspektywy, modne ostatnio Winiary łączą dwa ważne aspekty, czyli przyrodę i miasto, co doceniają nabywcy nowych mieszkań. Obecnie mamy w sprzedaży ostatnie już lokale o dużym metrażu – podsumowuje Marek Smogór z Quadro Development. Zakończenie inwestycji Piątkowska 103 planowane jest na II kwartał 2021 roku.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Przed Europą wiele lat zwiększonych wydatków na zbrojenia. To obciąży krajowe budżety
– Bezpieczeństwo militarne trzeba finansować bezpiecznie, uwzględniając bezpieczeństwo finansów publicznych, bezpieczeństwo ekonomiczne – mówi dr Sławomir Dudek, prezes Instytutu Finansów Publicznych. Proponowane przez KE poluzowanie reguły fiskalnej pozwalającej na mocniejsze zadłużanie się rządów to zdaniem ekonomistów krok we właściwym kierunku, ale skuteczny na krótką metę. W dłuższej perspektywie konieczne jest wspólne unijne finansowanie, np. w ramach nowego budżetu UE, i wspólne programy zbrojeniowe, a także szukanie kapitału na rynkach finansowych.
Prawo
Duże projekty fotowoltaiczne w Polsce mocno spowolnione. Największymi problemami nadmierna biurokracja i chaos interpretacyjny

Długotrwałe procedury, nadmierna biurokracja i często niejednoznaczne interpretacje przepisów hamują rozwój fotowoltaiki w Polsce – wynika z raportu Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki. Inwestorzy wskazują uzyskanie warunków przyłączenia jako najbardziej problematyczny etap procesu inwestycyjnego. Barierą jest też skala wydanych odmów przyłączenia do sieci, co odstrasza inwestorów. Zmiany są konieczne, zwłaszcza w kontekście dyrektywy RED III, która wskazuje na konieczność przyspieszenia, uproszczenia i ujednolicenia procedur administracyjnych dla inwestycji w OZE.
Konsument
Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.