PowerWalker: nowe zasilacze UPS zintegrowane z chmurą
Stworzone by chronić krytyczną infrastrukturę online’owe zasilacze awaryjne UPS PowerWalker VFI z serii ICR i ICT wkraczają w obszar IoT. Nowa generacja urządzeń korzysta z dobrodziejstw chmury Azure i oferuje użytkownikom nowe możliwości w zakresie zarządzania, monitorowania, utrzymania czy rozwiązywania problemów.
Zasilacze UPS oznaczone symbolami PowerWalker VFI ICR IoT i ICT IoT to pierwsze konstrukcje niemieckiej marki osadzone w chmurze. Dzięki wykorzystaniu Microsoft Azure urządzenia są dostępne dla użytkowników z dowolnego miejsca na ziemi. Wystarczy podłączyć je do sieci wykorzystując port LAN lub moduł WLAN i skorzystać z aplikacji WinPower View. Jest ona darmowa i dostępna dla systemów iOS oraz Android.
Osoby, które zdecydują się na instalację zyskają dostęp do wszystkich skojarzonych z kontem zasilaczy UPS. Z poziomu aplikacji można monitorować ich aktualne parametry pracy, takie jak: tryb pracy, obciążenie, poziom naładowania ogniw czy napięcia wejściowe i wyjściowe. Możliwe jest także utworzenie np. harmonogramu testu akumulatorów dla każdego UPS-a czy skonfigurowanie powiadomień mobilnych (push) i e-mail.
Tym samym użytkownicy zyskują opcję szybkich powiadomień w razie wybranych zdarzeń i możliwość przeprowadzenia wstępnej analizy lub rozwiązania problemu z dowolnego miejsca będącego w zasięgu sieci Internet. Same zasilacze z linii PowerWalker VFI ICR IoT i PowerWalker VFI ICT IoT niezmiennie mają poprawiać jakość napięcia wyjściowego i najwyższy poziom bezpieczeństwa dzięki podwójnej konwersji.
Oferują one także możliwość wymiany ogniw “w locie”, bez przerw w dostarczaniu energii. Ich współczynnik mocy wynosi 1.0, dzięki czemu niemal cała moc przekazana na wejściu do UPS-a jest oddawana w postaci wyjściowej. Zasilacze są dostępne w wariantach o mocy od 1000 do 3000 W i w wersjach do montażu w szafach rack (ICR) oraz jako jednostki typu tower (ICT). Naładowanie ich do 90% zajmuje około 3 godzin.
Zintegrowane z chmurą Azure zasilacze PowerWalker VFI ICT IoT i PowerWalker VFI ICR IoT są już dostępne w sprzedaży. Ceny tych pierwszych zaczynają się od około 1500 zł, z kolei przeznaczone do szaf serwerowych startują z poziomu około 1900 zł.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

60 proc. młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE. Chcą mieć udział w kształtowaniu jej polityk
Tegoroczny Eurobarometr wskazuje, że sześciu na 10 młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE i uważa, że ich kraje korzystają z obecności w Unii. Doceniają przede wszystkim swobodę podróżowania bez granic i paszportów. Jednocześnie deklarują chęć większego wpływu na kierunek, w którym rozwijana jest wspólnota, i wskazują na nowe wyzwania, przed którymi stoi ich pokolenie i którymi UE powinna się zająć.
Konsument
Branża pomp ciepła w Polsce odczuwa konsekwencje dezinformacji. Krążące mity zniechęcają do tej technologii

Przedstawiciele branży pomp ciepła biją na alarm: mity i dezinformacja krążące w przestrzeni publicznej, brak wystarczającego wsparcia informacyjnego rządu i nieprawidłowości w działalności nieuczciwych firm w poprzedniej edycji programu Czyste Powietrze – to główne przyczyny pogorszenia wizerunku tej technologii. Branża walczy z dezinformacją i stara się wzmacniać świadomość społeczną w zakresie ekologicznych i ekonomicznych korzyści z instalacji pomp ciepła. Jednocześnie podkreśla potrzebę kompleksowych działań ze wsparciem rządu.
Handel
W UE trwa dyskusja o większej kontroli przesyłek e-commerce o wartości poniżej 150 euro. Zwolnienie z cła jest nadużywane

Do Europy w ubiegłym roku trafiło ok. 4,5 mld przesyłek e-commerce o niskiej wartości, czyli poniżej progu 150 euro, który zwalnia z cła. To dwa razy więcej niż w 2023 roku. W 65 proc. przypadków wartość przesyłki jest zaniżana właśnie z uwagi na politykę celną, co zdaniem instytucji unijnych jest naruszeniem uczciwej konkurencji. W dodatku wiele z tych produktów nie spełnia norm bezpieczeństwa czy norm środowiskowych wymaganych w Europie. Dlatego trwa dyskusja nad tym, jak zwiększyć kontrolę nad wpływającymi z zagranicy paczkami.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.