PowerWalker VFI CPG PF1 3/3 - trójfazowe zasilacze UPS o jednostkowym współczynn
PowerWalker VFI CPG PF1 3/3 to seria profesjonalnych zasilaczy awaryjnych dla środowisk komercyjnych. UPS-y oferują podwójną konwersję i blisko stu procentową sprawność. Do tego dochodzą precyzyjna regulacja napięcia (1%) i moduł SNMP, który jest w standardzie i pozwala na zdalną kontrolę.
Zasilacze UPS PowerWalker VFI CPG PF1 3/3 to konstrukcje wykonane w topologii online. Producent zastosował tu technologię podwójnej konwersji i trójpoziomową topologię inwerterową. W praktyce sprawność jednostek ma wynosić od 95,5% w trybie liniowym do 98,5% w trybie ECO. Współczynnik mocy w każdym z modeli wynosi 1. Moc pozorna oferowana przez UPS-y przekłada się więc jeden do jednego na moc czynną - każdy 1 VA daje 1 W.
W swoich materiałach producent podkreśla elastyczność i wysoką gęstość mocy. Zasilacze awaryjne PowerWalker VFI CPG PF1 3/3 mają charakteryzować się bardzo dobrym stosunkiem oferowanej mocy do fizycznych gabarytów jednostek. Niemal wszystkie modele pozwalają też na dostosowanie liczby modułów baterii, z 32 do 40 sztuk. Trójstopniowa konstrukcja i opcja dostosowania napięcia ładowania mają przełożyć się na dłuższą żywotność akumulatorów.
Domyślnie każdy zasilacz awaryjny PowerWalker VFI CPG PF1 3/3 ma wbudowaną kartę SNMP, która pozwala na zdalną kontrolę i monitoring sprzętu. Można do tego celu wykorzystać przygotowaną przez firmę aplikację ViewPower. Wśród dostępnych portów znalazły się USB, EPO, wyjście terminala i jeden slot na karty rozszerzeń. Dla wygody użytkowania projektanci dodali dotykowe panele LCD, dzięki którym można zmieniać ustawienia i przeglądać aktualne parametry.
Zasilacze UPS PowerWalker VFI CPG PF1 3/3 mogą działać równolegle. Producent dopuszcza zestawienie do trzech urządzeń jednocześnie. Dodatkowo na żądanie może zmodyfikować jednostki tak, by zawierały np. transformatory izolujące.
Zasilacze UPS PowerWalker VFI CPG PF1 3/3 są już oferowane przez polskich sprzedawców. Ceny zaczynają się od około 11000 zł za bazowy model o mocy 10 kW, a kończą na poziomie około 56000 zł za wariant dysponujący mocą 80 kW.
Dane techniczne wspólne dla modeli z serii VFI CPG PF1 3/3:
- Moc pozorna / moc czynna: od 10 kVA / 10 kW do 80 kVA / 80 kW
- Praca równoległa: tak, do 3 sztuk
- Czas przełączania w tryb podtrzymania: 0 (zero) ms
- Zakres napięcia wejściowego:
- 190 - 520 VAC (3 fazy) przy obciążeniu 50%
- 305 - 478 VAC (3 fazy) przy obciążeniu 100%
- Napięcie wyjściowe: 3 x 400 V (3P+N); (208) / 220 / 230 / 240 VAC (P-N)
- Zniekształcenia harmoniczne THDv - wyjściowe: do 2% (obciążenie liniowe) lub do 4% (obciążenie nieliniowe)
- Efektywność: 95,5% przy pełnym obciążeniu liniowym
- Porty komunikacyjne: wyjście terminala, EPO, USB, slot na moduły rozszerzeń
- Liczba obsługiwanych baterii: 32 - 40 x 12 V (dla modeli powyżej 10 kVA / 10 kW)
Szczegółowe dane techniczne i specyfikacje dla wszystkich modeli są dostępne na stronie producenta.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.