PowerWalker VI 3000 RLP — niewielki zasilacz UPS, który może uratować z opresji
PowerWalker słynie z wielu UPS-ów, których zadaniem jest podtrzymywanie zasilania w sytuacjach awaryjnych. Co ciekawe, niektóre z nich wyróżniają się nie tylko niewielkimi gabarytami, ale również bardzo wysoką sprawnością energetyczną. Model VI 3000 RLP stanowi tego idealny przykład.
PowerWalker VI 3000 RLP to zasilacz typu Line-Interactive w obudowie Rack cechujący się automatycznym regulatorem napięcia i funkcjami zarządzania gniazdkami. Wydajność energetyczna tego modelu to 3000 VA / 2700 W, natomiast współczynnik mocy wyjściowej zasilacza to 0,9. Jak deklaruje producent, sprawność zasilacza w trybie LINE (pełnego obciążenia) ma wynosić aż 98,8%.
Omawiany model charakteryzuje się całkiem kompaktową obudową o wymiarach 610 x 438 x 88 mm, co oznacza, że zasilacz można umieścić nawet w trudno dostępnych miejscach (np. pod ladą). Do innych jego cech należy zaliczyć wsparcie dla aplikacji mobilnej PowerMaster, obrotowy ekran LCD na pokładzie, port USB z technologią HID oraz obsługę łatwo wymienialnych zestawów ogniw Battery Pack.
Nie da się ukryć, że zasilacz UPS stanowi dziś niemal obowiązkowe wyposażenie wszystkich gospodarstw i przedsiębiorstw, których działanie zaburzyć może choćby krótka przerwa w dostawach prądu. PowerWalker VI 3000 RLP działa jak zapasowy akumulator, który w kryzysowej sytuacji podtrzyma działanie nawet wielu urządzeń jednocześnie.
Zasilacz PowerWalker VI 3000 RLP jest dostępny w polskich sklepach w cenie od ok. 3680 zł. W zestawie znajdują się specjalne uchwyty montażowe.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.