Powstaje gra o inwazji na Ukrainę

Na platformie Kickstarter trwa zbiórka środków na produkcję gry Death From Above. Rozgrywka przeniesie graczy na Ukrainę, gdzie wcielą się w ukraińskiego operatora drona wojskowego i zawalczą z siłami wroga. Wydawcą projektu jest Lesser Evil, którego misją jest promowanie gier dotykających ważnych tematów. Premiera Death From Above planowana jest w 2023 roku. 30 proc. wpływów netto z gry zostanie przekazane na wsparcie ukraińskich organizacji charytatywnych. Po zwrocie kosztów produkcji twórcy przekażą na pomoc Ukrainie 70 proc. zysku ze sprzedaży.
Death From Above to zręcznościowy symulator drona. Gra rozegra się w trakcie rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Zadaniem gracza będzie niszczenie wrogich celów, hamowanie postępów wroga, ale również uratowanie skradzionego sprzętu i przywrócenie kluczowych linii komunikacyjnych przerwanych przez wojnę.
- Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami projektu Death From Above i wsparcia tego tytułu na Kickstarterze. Naszym celem jest zebranie 25 tys. EUR na zwiększenie skali produkcji gry, którą do tej pory finansowaliśmy z własnych środków. Gra podejmuje temat wojny na Ukrainie. Fabuła przeniesie graczy w sam środek scenerii wojennej, mamy jednak nadzieję, że wywoła także pozytywne emocje. Jesteśmy przekonani, że moc gier wideo może być narzędziem aktywizmu politycznego i społecznego. Death From Above nie jest tu wyjątkiem, gry nie tylko mogą, ale musza zostać po właściwej stronie w tej okrutnej wojnie – mówi Hendrik Lesser, założyciel i CEO Lesser Evil.
Death From Above wspiera ukraińskie organizacje, które pomagają ludności w radzeniu sobie ze skutkami wojny. Przy jej tworzeniu twórcy gry współpracują z wiodącymi organizacjami pomocowymi – Army Of Drones oraz Come Back Alive. W produkcje zaangażowane były też GIS Arta i Aerorozvidka, które dostarczają technologię rozpoznania i prowadzenia walki za pomocą dronów. Część środków ze zbiórki zostanie przekazanych na poszerzenie współpracy artystami z Ukrainy w obszarze muzyki i grafiki.
- Po wydaniu gry część wpływów netto z jej sprzedaży na platformie Steam trafi do ukraińskich organizacji charytatywnych. Początkowo będzie to 30 proc., docelowo – po osiągnięciu poziomu rentowności, aż 70 proc. Premiera Death From Above w wersji Early Access zaplanowana jest w II kwartał 2023 roku – dodaje Hendrik Lesser.
Za produkcję gry odpowiadają fińskie studio Rockodile Games i ukraiński developer Octobear Games. Wydawcą projektu jest Lesser Evil Publishing.
- W Lesser Evil stawiamy na wydawanie gier z jasnym przekazem i intencją. Gry wideo są obecnie jednym z najbardziej wpływowych medium kulturowym. Jako dzieła ludzkiej ekspresji, powinny być emocjonalne. Dlatego nie boimy się tworzyć doświadczeń opartych na naszych przekonaniach. Death from Above jest przykładem gry aktywistycznej, która wpisuje się w misję naszej marki. Chcemy zabierać głos w trudnych tematach. Death from Above jest w pewnym sensie formą cyfrowej walki. Jesteśmy dumni, że pomagamy szerzyć przesłanie wsparcia dla broniącej się Ukrainy – dodaje Hendrik Lesser.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Przed Europą wiele lat zwiększonych wydatków na zbrojenia. To obciąży krajowe budżety
– Bezpieczeństwo militarne trzeba finansować bezpiecznie, uwzględniając bezpieczeństwo finansów publicznych, bezpieczeństwo ekonomiczne – mówi dr Sławomir Dudek, prezes Instytutu Finansów Publicznych. Proponowane przez KE poluzowanie reguły fiskalnej pozwalającej na mocniejsze zadłużanie się rządów to zdaniem ekonomistów krok we właściwym kierunku, ale skuteczny na krótką metę. W dłuższej perspektywie konieczne jest wspólne unijne finansowanie, np. w ramach nowego budżetu UE, i wspólne programy zbrojeniowe, a także szukanie kapitału na rynkach finansowych.
Prawo
Duże projekty fotowoltaiczne w Polsce mocno spowolnione. Największymi problemami nadmierna biurokracja i chaos interpretacyjny

Długotrwałe procedury, nadmierna biurokracja i często niejednoznaczne interpretacje przepisów hamują rozwój fotowoltaiki w Polsce – wynika z raportu Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki. Inwestorzy wskazują uzyskanie warunków przyłączenia jako najbardziej problematyczny etap procesu inwestycyjnego. Barierą jest też skala wydanych odmów przyłączenia do sieci, co odstrasza inwestorów. Zmiany są konieczne, zwłaszcza w kontekście dyrektywy RED III, która wskazuje na konieczność przyspieszenia, uproszczenia i ujednolicenia procedur administracyjnych dla inwestycji w OZE.
Konsument
Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.