Powstanie Wrocław Campus 39 - 200 000 m kw. powierzchni
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie znów inwestuje na Dolnym Śląsku. Deweloper zakupił we Wrocławiu 39 hektarów gruntu, na którym utworzy gigantyczny kompleks logistyczno-przemysłowy Wrocław Campus 39 o powierzchni blisko 200 000 m kw. Inwestycja z bezpośrednim dostępem do autostrad A4 i S8 powstanie w pobliżu obiektów firmy Amazon oraz LG Chem Wrocław Energy i będzie idealnym rozwiązaniem dla firm z sektora e-commerce oraz elektromobilności. Prace ruszą jeszcze w pierwszym kwartale tego roku.
Panattoni dolnośląskim liderem. Zasoby powierzchni magazynowo-przemysłowych na Dolnym Śląsku to obecnie ok. 2,5 mln m kw., z czego ponad 1 mln został wybudowany Panattoni. Wrocław Campus 39 o powierzchni 200 000 m kw. zwiększy możliwości dewelopera w tym rejonie o niemal jedną piątą. Inwestycja będzie się składać z pięciu obiektów przystosowanych zarówno na potrzeby magazynowania, jak i lekkiej produkcji. Ok. 14 000 m kw. powierzchni przeznaczono na biura. Jak każda nowa realizacja dewelopera przejdzie certyfikację w systemie BREEAM na poziomie „Very good”. Ze względu na znajdujące się w pobliżu magazyny Amazona oraz kompleks koreańskiego LG, w którym m.in. znajduje się największa w Europie fabryka baterii litowo-jonowych do aut elektrycznych (LG Chem Wrocław Energy), Campus 39 będzie idealnym rozwiązaniem dla firm z sektora e-commerce oraz elektromobilności.
Wybór lokalizacji pod najnowszą inwestycję Panattoni nie jest przypadkowy. Z roku na rok województwo dolnośląskie umacnia swoją pozycję wśród głównych lokalizacji magazynowych w kraju oraz najważniejszych centrów dystrybucyjnych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, a inwestorzy coraz chętniej lokują tu swoje biznesy. Sprzyja temu dobrze rozwinięta sieć drogowa, duży potencjał gospodarczy oraz demograficzny (region wrocławski ma 2,9 mln mieszkańców, a sam Wrocław – 650 tys.), a także bliskość granicy z Niemcami i Czechami. - „Dzięki temu Wrocław staje się obecnie jednym z najważniejszych beneficjentów nowych trendów w europejskim łańcuchu dostaw i logistyce. To przede wszystkim rozwój handlu elektronicznego, konsolidacja i relokacja łańcucha dostaw i lekkich procesów przemysłowych z Europy Zachodniej do Europy Środkowej oraz wzrost siły nabywczej na polskim rynku” – wyjaśnia Marek Dobrzycki, Managing Director, Panattoni.
Wrocław Campus 39 będzie także znakomicie skomunikowany z pozostałymi częściami Polski, a także z wieloma krajami Europy. Gwarancją szybkiego transportu jest autostrada A4 łącząca Berlin, przez Wrocław i Górny Śląsk, z Krakowem i Ukrainą (węzeł autostrady w zasięgu 5 minut od parku). Katowice są w odległości zaledwie 1,5 godziny drogi, a Kraków – dwóch godzin. Do Warszawy, dzięki trasie S8 (Warszawa – Łódź – Wrocław - Praga), to 3 godziny drogi, a do samego węzła 7 minut. Dodatkowo trasa ekspresowa S8 łączy się także z autostradami A1 i A2, co znacząco poprawia komunikację ze stolicą Dolnego Śląska. Lotnisko międzynarodowe znajduje się w odległości zaledwie 15 minut od planowanej inwestycji Panattoni.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier
Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Polityka
J. Scheuring-Wielgus: Napięcia geopolityczne wymagają silniejszego zjednoczenia państw Europy. To lekcja z II wojny światowej

Parlament Europejski podczas specjalnej sesji w Strasburgu uczcił 80. rocznicę zakończenia II wojny światowej. – Jesteśmy zdeterminowani, by stanąć razem i powiedzieć jasno i stanowczo: nigdy więcej – podkreśliła przewodnicząca PE Roberta Metsola. Zarówno kombatanci, których obecność uświetniła uroczystość, jak i europosłowie podkreślali, że projekt utworzenia europejskiej wspólnoty był odpowiedzią na ówczesne zagrożenia dla pokoju, o który nieustannie trzeba wspólnie dbać.
Ochrona środowiska
Budownictwo modułowe coraz popularniejsze w samorządach. Teraz rozwój sektora jest napędzany przez KPO

Rozwój budownictwa modułowego jest coraz bardziej zauważalny w inwestycjach samorządowych. Wpływa na to przede wszystkim szybsze tempo prowadzonych prac w porównaniu z tymi, w których wykorzystywane są tradycyjne technologie budowlane. Istotną kwestią jest również spełnianie warunków środowiskowych, w tym wysoka efektywność energetyczna budynków, która ma wpływ na możliwość uzyskania dofinansowania z Krajowego Planu Odbudowy. Samorządowcy mają już niewiele czasu na finalizację dotowanych inwestycji. Termin upływa 31 sierpnia 2026 roku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.