Komunikaty PR

POZITIVE TECHNOLOGIES przyciąga specjalistów IT z całej Polski

2020-11-12  |  11:00
Biuro prasowe

Już 19 listopada, po raz drugi, Miasto Poznań zgromadzi specjalistów środowiska IT na konferencji POZITIVE TECHNOLOGIES. Tym razem wydarzenie odbędzie się w całości online. Organizatorzy zaprosili ponad 40 ekspertów, którzy poprowadzą e-prelekcje w ramach 4 ścieżek tematycznych. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Złotym partnerem konferencji jest Capgemini Polska.

Nowa formuła POZITIVE TECHNOLOGIES otworzyła przed organizatorami możliwość dotarcia do jeszcze szerszego grona specjalistów IT z całej Polski i promocji Poznania jako silnego ośrodka technologicznego na mapie kraju. Już teraz na wydarzenie zarejestrowali się m.in. praktycy z Małopolski, Mazowsza, Dolnego Śląska i Podkarpacia. Każdy zarejestrowany uczestnik tuż przed wydarzeniem otrzyma unikalny dostęp do nowoczesnej platformy eventowej, na której będzie mógł śledzić wystąpienia na Scenie Głównej i wziąć udział w praktycznych wykładach.

- Z wielką radością i entuzjazmem podeszliśmy do tworzenia czegoś nowego na poznańskim rynku IT, czyli stojącej na wysokim merytorycznym poziomie konferencji skierowanej w głównej mierze do osób zajmujących się oprogramowaniem. Po sukcesie pierwszej edycji jako Capgemini Software Solutions Center byliśmy przekonani, że to wydarzenie na stałe zagości w kalendarzu imprez stolicy Wielkopolski. W tym roku wiele wydarzeń ze względu na pandemię się nie odbyło, ale byliśmy pewni, że razem z Miastem Poznań i innymi Partnerami zrobimy wszystko, by nasza konferencja doczekała się kontynuacji również w 2020. Wszyscy byliśmy pozytywnie nastawieni na Pozitive Technologies, więc oczywiście nie mogło zabraknąć edycji drugiej. Ze względu na sytuację wydarzenie odbywa się tym razem w formie online (jak przystało na konferencję technologiczną z wykorzystaniem technologii).  – mówi Michał Mikucki, Dyrektor poznańskiego oddziału Capgemini.

W tym roku uczestnicy POZITIVE TECHNOLOGIES będą mogli wysłuchać prelekcji podzielonych na aż 4 ścieżki tematyczne:

  • GrunSec (bezpieczeństwo sieci, danych, aplikacji)
  • Jeżyce++ (biblioteki, wzorce projektowe, trendy w Java i Java Script i ich praktyczne zastosowanie)
  • PiątOps (DevOps + cloud + testing + automation)
  • WilData (Big Data, Machine Learning i Artificial Intelligence)

 

Dodatkowo, przez cały dzień, na wirtualnej Scenie Głównej odbywać się będą debaty i panele dyskusyjne z udziałem przedstawicieli lokalnego środowiska IT oraz branżowych ekspertów. Dostępna będzie także strefa Expo oraz opcja networkingu z innymi uczestnikami wydarzenia. Warto dodać, że członkami Rady Programowej POZITIVE TECHNOLOGIES są reprezentanci poznańskich firm z sektora IT.

- Prelegentami i członkami Rady Programowej są między innymi nasi pracownicy, w tym roku w 100% reprezentujący poznański oddział Capgemini. Opowiemy o wielu ciekawych tematach, będziemy debatować i oczywiście nastrajać się pozytywnie na przyszłość, co w obecnym czasie jest bardzo potrzebne. Jak zwykle jako Capgemini chętnie dzielimy się wiedzą, doświadczeniami i naszymi przemyśleniami ze społecznością IT. Wygląda na to, że rynek tej branży w Poznaniu ma się dobrze, wciąż się rozwija i podnosi swój poziom wiedzy i kwalifikacji. Cieszymy się, że Capgemini ma w tym znaczący udział – dodaje przedstawiciel Capgemini Software Solutions Center.

Zapisy na konferencję POZITIVE TECHNOLOGIES wciąż trwają. Bezpłatnej rejestracji można dokonać na: pozitive.tech. Głównym organizatorem wydarzenia online jest Miasto Poznań, Biuro Obsługi Inwestorów.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Najnowsze technologie w niepowtarzalnym klimacie latem i zimą – Karcma Bania Biuro prasowe
2024-07-31 | 13:00

Najnowsze technologie w niepowtarzalnym klimacie latem i zimą – Karcma Bania

W Polsce, we wsi Białka Tatrzańska u stóp największego ośrodka narciarskiego w kraju leży Hotel Bania Thermal & Ski. Wizytówką tego obiektu jest Karcma Bania. Budynek
IT i technologie Komentarz ekspercki na temat Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa (KSC)
2024-07-31 | 12:04

Komentarz ekspercki na temat Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa (KSC)

Ustawa o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa w pierwotnym kształcie obowiązuje w Polsce od 2018 r. Jej nowelizacja, której celem jest dostosowanie zarówno do przepisów
IT i technologie Badanie Sony - czy firmy są gotowe zapłacić więcej za zrównoważone rozwiązania?
2024-07-31 | 12:00

Badanie Sony - czy firmy są gotowe zapłacić więcej za zrównoważone rozwiązania?

Badania przeprowadzone przez Sony Professional Displays and Solutions Europe dają cenny wgląd w to, jak profesjonaliści z branży audiowizualnej (AV) w całej Europie podchodzą do

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Zbiory czereśni zakończyły się o miesiąc wcześniej niż zazwyczaj. Z powodu szybszej wegetacji owoce przypominają te z południa Europy

Zmiany klimatyczne wpływają na uprawy i zbiory owoców. Drzewa czereśni zakwitły w tym roku o kilka tygodni wcześniej niż zazwyczaj. Ciepła i słoneczna pogoda już w marcu przyspieszyła kwitnienie. W efekcie, o ile w poprzednich latach czereśnie można było kupić jeszcze w sierpniu, w tym roku już w lipcu zbierano późne odmiany. – Sezon wegetacyjny był o wiele dłuższy, a temperatura była wysoka w trakcie dojrzewania owoców. To warunki porównywalne z włoskim klimatem, a owoce, które udało nam się wyprodukować, są doskonałej jakości – mówi Krzysztof Czarnecki, wiceprezes Związku Sadowników RP. Część upraw zniszczyły jednak kwietniowe przymrozki.

Prawo

Osoby z niepełnosprawnością i ich opiekunowie czekają na ustawę o asystencji osobistej. Dzięki niej może wzrosnąć zainteresowanie pracą w tym zawodzie

Polska jest jednym z ostatnich europejskich krajów bez ustawy o asystencji osobistej. Tymczasem wspieranie osób z niepełnosprawnościami w różnych aspektach życia może mieć kluczowe znaczenie dla rynku pracy. Zatrudnienie będzie mogła znaleźć część osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie. Stworzy to też duże zapotrzebowanie na pracę asystentów. Dziś część z nich nie chce podejmować niepewnego zatrudnienia, nieuregulowanego w przepisach. – Jest przestrzeń dla tego nowego, bardzo prestiżowego w Europie zawodu asystenta osobistego osoby z niepełnosprawnością, który wesprze system ochrony zdrowia – przekonuje Małgorzata Szumowska, prezeska Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna.

Bankowość

Małe i średnie firmy czeka szereg wyzwań związanych ze zrównoważonym rozwojem. Banki chcą im w tym pomagać

Hasła takie jak zrównoważony rozwój, ESG, taksonomia czy dekarbonizacja będą w nadchodzącym czasie dotyczyć nie tylko korporacji, ale też małych i średnich firm. Chcąc pozostać konkurencyjnymi uczestnikami łańcucha dostaw, także mniejsze podmioty  będą musiały wypełnić unijne wymogi i realizować proekologiczne projekty. To jednak oznacza dla nich szereg wyzwań, związanych chociażby z poznaniem wymogów unijnych, terminów ich realizacji i całym aspektem ich wdrożenia. Wydany właśnie przez Bank Ochrony Środowiska przewodnik, podsumowujący najważniejsze wyzwania legislacyjne, ma pomóc przedsiębiorcom się odnaleźć w gąszczu regulacji.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.