Komunikaty PR

POZITIVE TECHNOLOGIES przyciąga specjalistów IT z całej Polski

2020-11-12  |  11:00
Biuro prasowe

Już 19 listopada, po raz drugi, Miasto Poznań zgromadzi specjalistów środowiska IT na konferencji POZITIVE TECHNOLOGIES. Tym razem wydarzenie odbędzie się w całości online. Organizatorzy zaprosili ponad 40 ekspertów, którzy poprowadzą e-prelekcje w ramach 4 ścieżek tematycznych. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Złotym partnerem konferencji jest Capgemini Polska.

Nowa formuła POZITIVE TECHNOLOGIES otworzyła przed organizatorami możliwość dotarcia do jeszcze szerszego grona specjalistów IT z całej Polski i promocji Poznania jako silnego ośrodka technologicznego na mapie kraju. Już teraz na wydarzenie zarejestrowali się m.in. praktycy z Małopolski, Mazowsza, Dolnego Śląska i Podkarpacia. Każdy zarejestrowany uczestnik tuż przed wydarzeniem otrzyma unikalny dostęp do nowoczesnej platformy eventowej, na której będzie mógł śledzić wystąpienia na Scenie Głównej i wziąć udział w praktycznych wykładach.

- Z wielką radością i entuzjazmem podeszliśmy do tworzenia czegoś nowego na poznańskim rynku IT, czyli stojącej na wysokim merytorycznym poziomie konferencji skierowanej w głównej mierze do osób zajmujących się oprogramowaniem. Po sukcesie pierwszej edycji jako Capgemini Software Solutions Center byliśmy przekonani, że to wydarzenie na stałe zagości w kalendarzu imprez stolicy Wielkopolski. W tym roku wiele wydarzeń ze względu na pandemię się nie odbyło, ale byliśmy pewni, że razem z Miastem Poznań i innymi Partnerami zrobimy wszystko, by nasza konferencja doczekała się kontynuacji również w 2020. Wszyscy byliśmy pozytywnie nastawieni na Pozitive Technologies, więc oczywiście nie mogło zabraknąć edycji drugiej. Ze względu na sytuację wydarzenie odbywa się tym razem w formie online (jak przystało na konferencję technologiczną z wykorzystaniem technologii).  – mówi Michał Mikucki, Dyrektor poznańskiego oddziału Capgemini.

W tym roku uczestnicy POZITIVE TECHNOLOGIES będą mogli wysłuchać prelekcji podzielonych na aż 4 ścieżki tematyczne:

  • GrunSec (bezpieczeństwo sieci, danych, aplikacji)
  • Jeżyce++ (biblioteki, wzorce projektowe, trendy w Java i Java Script i ich praktyczne zastosowanie)
  • PiątOps (DevOps + cloud + testing + automation)
  • WilData (Big Data, Machine Learning i Artificial Intelligence)

 

Dodatkowo, przez cały dzień, na wirtualnej Scenie Głównej odbywać się będą debaty i panele dyskusyjne z udziałem przedstawicieli lokalnego środowiska IT oraz branżowych ekspertów. Dostępna będzie także strefa Expo oraz opcja networkingu z innymi uczestnikami wydarzenia. Warto dodać, że członkami Rady Programowej POZITIVE TECHNOLOGIES są reprezentanci poznańskich firm z sektora IT.

- Prelegentami i członkami Rady Programowej są między innymi nasi pracownicy, w tym roku w 100% reprezentujący poznański oddział Capgemini. Opowiemy o wielu ciekawych tematach, będziemy debatować i oczywiście nastrajać się pozytywnie na przyszłość, co w obecnym czasie jest bardzo potrzebne. Jak zwykle jako Capgemini chętnie dzielimy się wiedzą, doświadczeniami i naszymi przemyśleniami ze społecznością IT. Wygląda na to, że rynek tej branży w Poznaniu ma się dobrze, wciąż się rozwija i podnosi swój poziom wiedzy i kwalifikacji. Cieszymy się, że Capgemini ma w tym znaczący udział – dodaje przedstawiciel Capgemini Software Solutions Center.

Zapisy na konferencję POZITIVE TECHNOLOGIES wciąż trwają. Bezpłatnej rejestracji można dokonać na: pozitive.tech. Głównym organizatorem wydarzenia online jest Miasto Poznań, Biuro Obsługi Inwestorów.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Poprawianie stabilności procesorów Intel Core 13. i 14. generacji z domyślnymi u Biuro prasowe
2024-05-17 | 13:45

Poprawianie stabilności procesorów Intel Core 13. i 14. generacji z domyślnymi u

Aby rozwiązać problemy ze stabilnością wybranych procesorów Intel Core 13. i 14. generacji, firma Intel wprowadziła rozwiązanie znane jako „Intel Default Settings”,
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-05-17 | 12:00

Uber One dla studentów, miejsce w busie na koncert i wsparcie w opiece

W post pandemicznej erze cyfrowej utrzymywanie osobistych kontaktów jest ważniejsze niż kiedykolwiek. Właśnie dlatego Uber zaprojektował nowe funkcje, które nie tylko umożliwią łączenie ludzi w prawdziwym świecie, ale
IT i technologie AWS wprowadza asystenta spotkań na żywo opartego na sztucznej inteligencji
2024-05-17 | 09:00

AWS wprowadza asystenta spotkań na żywo opartego na sztucznej inteligencji

AWS (Amazon Web Services) ogłosił wprowadzenie Live Meeting Assistant (LMA) – opartego na sztucznej inteligencji (AI) asystenta spotkań na żywo i po nich, który uwalnia od

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Regionalne

Start-upy mogą się starać o wsparcie. Trwa nabór do programu rozwoju innowacyjnych pomysłów na biznes

Trwa nabór do „Platform startowych dla nowych pomysłów” finansowany z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021–2027. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała sześć partnerskich ośrodków innowacji, które będą oferować start-upom bezpłatne programy inkubacji. Platformy pomogą rozwinąć technologicznie produkt i zapewnić mu przewagę konkurencyjną, umożliwią dostęp do najlepszych menedżerów i rynkowych praktyków, ale też finansowanie innowacyjnych przedsięwzięć. Każdy z partnerów przyjmuje zgłoszenia ze wszystkich branż, ale także specjalizuje się w konkretnej dziedzinie. Jest więc oferta m.in. dla sektora motoryzacyjnego, rolno-spożywczego, metalowo-maszynowego czy sporttech.

Transport

Kolej pozostaje piętą achillesową polskich portów. Zarządy liczą na przyspieszenie inwestycji w tym obszarze

Nazywane polskim oknem na Skandynawię oraz będące ważnym węzłem logistycznym między południem i północą Europy Porty Szczecin–Świnoujście dynamicznie się rozwijają. W kwietniu 2024 roku wydano decyzję lokalizacyjną dotycząca terminalu kontenerowego w Świnoujściu, który ma szansę powstać do końca 2028 roku. Zdaniem ekspertów szczególnie ważnym elementem rozwoju portów, podobnie jak w przypadku innych portów w Polsce, jest transport kolejowy i w tym zakresie inwestycje są szczególnie potrzebne. – To nasza pięta achillesowa – przyznaje Rafał Zahorski, pełnomocnik zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ds. rozwoju.

Polityka

Projekt UE zyskuje wymiar militarny. Wojna w Ukrainie na nowo rozbudziła dyskusję o wspólnej europejskiej armii

Wspólna europejska armia na razie nie istnieje, a w praktyce obronność to wyłączna odpowiedzialność państw członkowskich UE. Jednak wybuch wojny w Ukrainie, tuż za wschodnią granicą, na nowo rozbudził europejską dyskusję o potrzebie posiadania własnego potencjału militarnego. Jak niedawno wskazał wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, Europa powinna mieć własne siły szybkiego reagowania i powołać komisarza ds. obronności, ponieważ stoi obecnie w obliczu największych wyzwań od czasu zakończenia II wojny światowej. – Musimy zdobyć własną siłę odstraszania i zwiększać wydatki na obronność – podkreśla europoseł Janusz Lewandowski.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.