Komunikaty PR

Pożycz swoje pieniądze i osiągnij zysk inwestując w nieruchomości!

2021-09-15  |  01:00
Biuro prasowe

Pożycz swoje pieniądze i osiągnij zysk inwestując w nieruchomości!

Banki czerpią zyski z pieniędzy znajdujących się na naszych lokatach, pożyczając je na wyższą stawkę, niż ta, którą nam zwracają. Dlaczego więc nie wyeliminować pośrednika i samemu nie pożyczyć pieniędzy innym? Tym bardziej, że pożyczki na zakup nieruchomości  - z oprocentowaniem do 12% w skali roku - to bardzo ciekawa alternatywa dla lokat bankowych, których oprocentowanie niebezpiecznie zbliża się dziś do zera.

Pożyczka udzielana na zakup gruntu lub nieruchomości pozwala pożyczkobiorcom i inwestorom na bezpośrednią współpracę bez potrzeby biurokracji i kosztów pośredników (często dużych banków).

To także atrakcyjna forma inwestowania dla tych osób, które chcą zarabiać na nieruchomościach, ale nie mają wiedzy lub wystarczających środków by robić to samodzielnie. Taka forma inwestowania w nieruchomości dodatkowo pozwala robić to w sposób niemal zupełnie pasywny.

 

Czy naprawdę każdy może zostać inwestorem na rynku nieruchomości?

Inwestując w nieruchomości dywersyfikujemy swoje inwestycje, zamiast polegać na nieopłacalnych lokatach czy narażać wszystkie swoje oszczędności na ryzyko związane z inwestowaniem na giełdzie, o której wszyscy wiemy, że może się załamać praktycznie z dnia na dzień. Zmienne notowania kryptowalut to także loteria. Inwestowanie w nieruchomości jest uznawane przez licznych ekspertów za najbardziej bezpieczną i jednocześnie opłacalną formę lokowania kapitału. Bez wątpienia ci, którzy się na tym znają, potrafią znajdować okazje i świetnie na tym zarabiać. Pozostali, jeszcze do niedawna, musieli zadowolić się marzeniami o zyskach z inwestycji w nieruchomości. Bez milionów na koncie po prostu nie mieli możliwości inwestowania w nieruchomości inne niż własnym dom czy mieszkanie. Na szczęście dziś sytuacja wygląda inaczej. Istnieją profesjonalne podmioty, zajmujące się inwestowaniem w nieruchomości, które z zyskiem pomnażają kapitał swoich klientów.

Pożyczka pożyczce nie równa

W Polsce słowo pożyczka nie ma zbyt dobrej prasy. Kojarzy się raczej ze stratą, aniżeli z zyskiem. Jednak pożyczka inwestycyjna to instrument finansowy, któremu warto lepiej się przyjrzeć. Na czym polega w przypadku inwestycji w nieruchomości? - Pozyskujemy pieniądze inwestorów, aby zainwestować w duży projekt. W naszym przypadku: w grunty. – tłumaczy Marcin Kuryło, współwłaściciel i Mentor w firmie Horyzont Inwestycji, specjalizującej się w inwestowaniu na rynku nieruchomości. - Wierzymy, że każdy powinien mieć możliwość zarabiania w ten sposób, niezależnie od tego, jak bardzo jest bogaty. Dlatego umożliwiamy inwestowanie już od 20.000,00 zł. Pożyczka jest zwykle udzielana na rok, dając zwrot na poziomie od 8% do 12%, w zależności od wysokości wkładu. – dodaje.

Jak zostać pożyczkodawcą?

Każdy mądry inwestor, zanim zainwestuje swój kapitał, sprawdza swojego partnera biznesowego. Nie inaczej jest w przypadku pożyczki inwestycyjnej. Co warto zweryfikować? Na pewno trzeba się dowiedzieć, do kogo trafią pieniądze i jakie osiągnięcia w zakresie inwestowania na rynku nieruchomości ma potencjalny parter. Warto się upewnić, że inwestor jest doświadczony i ma na swoim koncie udokumentowane sukcesy. Zanim dokonamy jakiejkolwiek inwestycji finansowej, musimy także dogłębnie zrozumieć każdy szczegół projektu, w który się angażujemy: czas trwania, oczekiwane zwroty, ryzyko związane z inwestycją, najlepszy i najgorszy scenariusz. Aby móc udzielić pożyczki pod inwestycję z pełnym przekonaniem, trzeba mieć pełne zaufanie do swojego partnera biznesowego – a to wynika z pełnego zbadania i zrozumienia możliwości, jakie oferuje.

 

Pożyczki, na których wszyscy zyskują – czy to możliwe?

Zakup atrakcyjnego gruntu to zwykle inwestycja warta miliony, a dobre projekty zasługują na wsparcie. W przypadku pożyczki inwestycyjnej wsparcie to powinno być sprawiedliwe, przejrzyste i korzystne dla obu stron - dla inwestora i pożyczkobiorcy. - Nasz zespół doświadczonych specjalistów wspiera naszych inwestorów na każdym kroku, dając jednocześnie gwarancję, że wybieramy tylko najlepsze, i najbezpieczniejsze dla nich projekty – zapewnia Marcin Kuryło. Korzystnie ulokowany i dobrze zabezpieczony kapitał oraz przejrzyste i partnerskie formy współpracy – tak powinna brzmieć definicja pożyczki inwestycyjnej w grunty. Pozostaje pytanie, czy to na pewno bezpieczne? – W przypadku współpracy z Horyzontem Inwestycji każda pożyczka – oprócz stosownej umowy – jest zabezpieczona także deklaracją wekslową. Ponadto gwarancją są same nieruchomości, kupione w atrakcyjnych cenach, które będą trzymały wartość zainwestowanych pieniędzy i gwarantowanego zysku na poziomie minimum 8% do 12% w skali roku – dodaje ekspert. W porównywaniu z niemal zerowymi stopami procentowymi na lokatach oferowanych dzisiaj przez banki, taka alternatywa ochrony kapitału wydaje się niezmiernie atrakcyjna, tym bardziej iż to, że grunty trzymają wartość pieniądza i będą stale drożały jest w 100% pewne, bo jest ich coraz mniej o czym często zapominamy. Największe fortuny powstały właśnie dzięki inwestycjom w nieruchomości gruntowe – podsumowuje mentor z Horyzontu Inwestycji.

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Nieczystość. Za zasłoną biznesu, we wnętrzu człowieka Biuro prasowe
2021-10-21 | 13:30

Nieczystość. Za zasłoną biznesu, we wnętrzu człowieka

Czy nieczystość w biznesie to synonim skuteczności? Czy sukces usprawiedliwia ofiary? Co możemy zrobić w kwestii zmian klimatu, zanieczyszczenia środowiska? Jak wpływa na nas cyfrowa
Finanse Zarabianie na nieruchomościach – co się dzisiaj opłaca?
2021-10-18 | 01:00

Zarabianie na nieruchomościach – co się dzisiaj opłaca?

Zarabianie na nieruchomościach – co się dzisiaj opłaca?   Patrząc obiektywnie na rynek inwestycyjny okazuje się, że nieruchomości to doskonałe miejsce na ulokowanie
Finanse BRAK ZDJĘCIA
2021-10-15 | 01:00

Kredyty dla firm podrożeją, biznes będzie szukał pieniędzy gdzie indziej

Rozpędzająca się i już rekordowa inflacja skłoniła RPP do podniesienia stóp procentowych. Kredyty staną się droższe, także te dla firm. To skomplikuje finansowanie działalności mikrobiznesu lub jego odwrót do innych

Więcej ważnych informacji

Infrastruktura

Utrata danych poważnym problemem dla firm. Coraz więcej z nich decyduje się na zewnętrzne centra przetwarzania danych

Dane są dziś dla biznesu motorem napędowym i podstawą działalności. Ich utrata może oznaczać nawet wielomilionowe konsekwencje finansowe, niemożność kontynuowania działalności i utratę zaufania klientów. Tymczasem w ostatnich latach liczba naruszeń bezpieczeństwa danych wciąż rośnie, a związane z tym koszty są najwyższe w historii. Pandemia dodatkowo zwiększyła ryzyko, przyczyniając się do wzrostu liczby ataków hakerskich. Dlatego – jak podkreśla Sebastian Mikołajczyk, menedżer produktu Kolokacja w Grupie Orange – przedsiębiorstwa muszą dziś przykładać szczególną wagę do bezpieczeństwa swoich danych, a firmowa serwerownia to często za mało, żeby zapewnić im konieczną ochronę.

Ochrona środowiska

Europejski Zielony Ład budzi niepokój producentów mleka. Może spowodować spadek wydajności produkcji i wzrost kosztów

Europa chce być neutralna dla klimatu do 2050 roku, a to oznacza poważne zmiany dla rolników. Zielona transformacja wymaga bowiem wprowadzenia daleko idących zmian w produkcji rolno-spożywczej, zwłaszcza zwierzęcej. Hodowcy bydła i producenci mleka obawiają się spadku wydajności i wzrostu kosztów produkcji, a tym samym kłopotów finansowych całego sektora, który jest znaczącym producentem żywności w kraju i ważnym eksporterem. Dlatego apelują o zachowanie równowagi między ekologią a ekonomią.

Handel

Trzeci kwartał nie był dobry dla chińskiej gospodarki. Trwający tam kryzys energetyczny może się odbić także na polskim rynku

Od tygodni na rynku chińskim trwa kryzys związany z niewypłacalnością największego lokalnego dewelopera, a także kolejnych podmiotów w branży. To mocno przekłada się na wyniki całej gospodarki Państwa Środka. Dodatkowo w przemyśle zaczyna brakować energii, co wymusza przestoje fabryk. Powodzie uniemożliwiają wydobywanie większej ilości węgla, więc Chiny chcą zwiększyć jego import. Jeśli zima w Europie i Azji będzie mroźna, to już drogie surowce mogą jeszcze podrożeć. Trwający w Chinach kryzys energetyczny może mieć poważne konsekwencje dla światowego rynku węgla i może być odczuwalny również w Polsce. Eksperci oceniają, że nie powinien on jednak wpłynąć na długofalową strategię zielonej rewolucji energetycznej w Państwie Środka.

Handel

Rekordowo niska szara strefa na rynku tytoniowym. Eksperci widzą szansę dla budżetu na większe wpływy z akcyzy na papierosy

– Podniesienie podatku akcyzowego o 5 proc. przełoży się na wzrost ceny paczki papierosów o około 30 gr. To bardzo skromna propozycja. Mamy dużą przestrzeń do tego, aby podnieść ten podatek wyżej – ocenia ekspert podatkowy Wojciech Bronicki. Jak szacuje, podniesienie minimalnej stawki akcyzy na papierosy o 15 proc. przełożyłoby się na blisko 2 mld zł dodatkowych wpływów do budżetu państwa. Mogłoby też skłonić część palących do rzucenia nałogu. Zdaniem ekspertów moment na wprowadzanie takiej podwyżki jest sprzyjający, bo szara strefa na rynku wyrobów tytoniowych w Polsce spada od sześciu lat i w tej chwili jest rekordowo niska: wynosi 5,5 proc.