Praca zdalna ze świeżą energią
Projekt Zero2
Kunickiego 5/214
30-134 Kraków
dominika|projektzero2.pl| |dominika|projektzero2.pl
739033040
www.projektzero2.pl
Praca zdalna niesie ze sobą wiele korzyści. Możesz wykonywać ją z domu - w piżamie z kubkiem kawy, słuchając przy tym swojej ulubionej muzyki na głos. Warunkiem jest wewnętrzna determinacja, ale czy to wszystko? O co należy zadbać, by home office stało się jeszcze bardziej przyjazne?
1. Bateria do laptopa
Choć brzmi to dość dziwnie, bo w perspektywie pracy zdalnej, zwykle nie musimy martwić się o dostęp do gniazdka, to jednak warto zadbać o porządną baterię w laptopie. Bo co, jeśli postanowimy pracować np. z kanapy, gdzie obok nie posiadamy gniazda zasilania? Wtedy marzeniem jest możliwość ciągłego korzystania z komputera, który wytrzyma wiele godzin bez kabla.
Baterie Green Cell Ultra pozwalają na pracę dłuższą nawet o 50%, ponieważ wykorzystują ogniwa Panasonic lub LG. Mniej wymagającym mogą się przydać akumulatory Green Cell Pro - te posiadają ogniwa Samsung, które wydłużają pracę do 20%. Warto podkreślić, że bateria o większej wydajności wcale nie jest cięższa od oryginalnej. To zmiana, która nie ciągnie za sobą żadnych haczyków!
2. Ładowarka do laptopa
Znasz ten moment, kiedy głowisz się jak ustawić ładowarkę, by wreszcie zaczęła działać? I za każdym razem przysięgasz sobie, że to już ten ostatni raz i inwestujesz w nową! Chyba każdy z nas zostawia pewne rzeczy na ostatnią chwilę, ale w tym przypadku zwlekanie może skończyć się sporymi stratami. A co jeśli w trakcie ważnego projektu zasilacz nagle odmówi współpracy? “Lepiej jest zapobiegać niż leczyć”, a przysłowie to doskonale pasuje do tego scenariusza.
Jeżeli jesteś posiadaczem MacBooka lub innego laptopa ładowanego za pomocą USB-C Power Delivery, warto pomyśleć nad 4-portową ładowarką Green Cell Power Source. Urządzenie może zastąpić nam wszystkie inne ładowarki, które są w naszym codziennym użytku, ponieważ wykorzystuje moc 60W w trakcie ładowania laptopa, a dodatkowo trzech innych urządzeń i to w tym samym czasie!
3. Zasilacz UPS
Jeżeli w swojej pracy używasz stacjonarnego komputera, pomyśl nad zasilaczem UPS. Zasilanie elektryczne ma to do siebie, że nie przewidzimy skoków i spadków nasilenia, które mogą spowodować wyłączenie lub usterkę PC. Zasilacz UPS to produkt, który w przypadku awarii prądu ochroni Twój sprzęt przed uszkodzeniem i utratą istotnych danych.Wystarczy, że podłączysz komputer do zasilacza, a ten z kolei do gniazdka. W momencie awarii prądu komputer zostanie bezpiecznie wyłączony, a w przypadku nieoczekiwanych skoków i spadków nasilenia, zasilacz je ustabilizuje.
Bezpieczne przechowywanie danych klientów – wyzwania i rozwiązania dla właścicieli e-sklepów
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Hakerzy łupią Polaków. Kradną pieniądze i konta w mediach społecznościowych
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Rekordowy przelew dla Polski z KPO. Część pieniędzy trafi na termomodernizację domów i mieszkań
Przed świętami Bożego Narodzenia do Polski wpłynął największy jak dotąd przelew unijnych pieniędzy – nieco ponad 40 mld zł z Krajowego Planu Odbudowy. Zgodnie z celami UE ponad 44 proc. tych środków zostanie przeznaczona na transformację energetyczną, w tym m.in. termomodernizację domów i mieszkań czy wymianę źródeł ciepła. Od początku tego roku na ten cel trafiło 3,75 mld zł z KPO, które sfinansowały program Czyste Powietrze.
Prawo
W lutym zmiana na stanowisku Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Co roku trafia do niego kilka tysięcy spraw związanych z instytucjami unijnymi
W ubiegłym tygodniu Parlament Europejski wybrał Portugalkę Teresę Anjinho na stanowisko Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Ombudsman przyjmuje i rozpatruje skargi dotyczące przypadków niewłaściwego administrowania przez instytucje unijne lub inne organy UE. Tylko w 2023 roku pomógł ponad 17,5 tys. osobom i rozpatrzył niemal 2,4 tys. skarg.
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.