Komunikaty PR

Pracował przy Cyberpunk 2077, teraz będzie szkolił polskich programistów

2020-12-18  |  09:10
Biuro prasowe
Kontakt
Alina Geniusz-Siuchnińska
Inntu

ul. Traugutta 115C
80-226 Gdańsk
alina.geniusz|inntu.pl| |alina.geniusz|inntu.pl
531 150 022
www.inntu.pl

Bardzo popularny, bo bardzo potrzebny

Docker jest narzędziem, które nadało kontenerom linuxowym nową wartość, zwiększając ich możliwości i prostotę użycia. Dzięki temu jest przełomową technologią w branży IT.
W najnowszym badaniu Stack Overflow przeprowadzonym na ponad 53 tysiącach respondentów, wśród najpopularniejszych platform, na których w roku 2020 deweloperzy prowadzili prace programistyczne, na 3 miejscu znalazł się właśnie Docker, wyprzedzając znacznie takie platformy jak AWS, Microsoft Azure czy GCP. Jedynie Linux i Windows znalazły się wyżej w rankingu (źródło: https://bit.ly/3lXH2bo).

Docker od dawna jest wymieniany w większości ofert pracy w IT. Nawet jeśli w niektórych z tych firm nie korzysta się z niego na produkcji, to prawdopodobnie istnieje on na etapie developmentu, budowania czy testowania aplikacji. Znajomość tego narzędzia znacznie obniża więc próg wejścia do różnego rodzaju technologii i języków programowania - mówi Łukasz Lach, ekspert Dockera i tak zwany Docker Captain. 

Docker to platforma umożliwiająca rozwijanie i wdrażanie aplikacji w postaci kontenerów zawierających kod aplikacji i niezbędne zależności. Uruchamianie kontenerów zajmuje milisekundy, a same kontenery zajmują - przeważnie - dziesiątki lub setki megabajtów, a nie kilka gigabajtów, jak to bywa w tradycyjnej wirtualizacji. 

Docker otwiera możliwości podziału monolitycznej aplikacji na mniejsze, wyspecjalizowane aplikacje - mikroserwisy. Dzięki temu, każda z nich może być pisana w dowolnym języku, osobno przepisywana, rozwijana i wykorzystywana w innych systemach. Ze względu na tę specyfikę, narzędzie Docker przydatne jest na każdym poziomie rozwoju aplikacji oraz zaawansowania programistów, DevOps’ów, czy testerów oprogramowania. Docker bezpośrednio generuje oszczędności firmom, pomagając w optymalizacji pracy i zwiększa tempo wdrażania projektów IT, co sprawia, że znajomość obsługi i skutecznego jego wykorzystania, ma duży wpływ na efektywność i koszty wytwarzania oprogramowania.
 

Kim są Kapitanowie Dockera?

Docker, choć niezwykle przydatny, nie jest łatwą technologią do samodzielnego opanowania w całości. Z tego powodu twórcy narzędzia, firma Docker Inc. doceniają i promują osoby, które nie tylko świetnie się w nim poruszają, ale także potrafią tę wiedzę właściwie przekazywać. Tak zwani Docker Captain’s to wyselekcjonowany przez firmę Docker Inc. zespół ekspertów, którzy szkolą, pomagają poznawać przekrojowo zastosowania Dockera i jego działanie od środka oraz uczestniczą w planowaniu i testowaniu kolejnych jego wersji.

Jednym z 46 na świecie oraz jedynym w Polsce Docker Captain jest Łukasz Lach, renomowany instruktor i mentor w branży IT, jak również prelegent na międzynarodowych wydarzeniach IT, wykładowca na Uniwersytecie Warszawskim, na co dzień pracujący jako Senior Software Architect w GOG.com (grupa CD Projekt) nad grą Cyberpunk 2077.

- Od początku powstania Akademii naszą misją jest dawanie jak największej wartości studentom, aby zwiększyć ich szanse na rozwój kariery w branży IT. Umiejętność korzystania z Dockera to wartościowa waluta na rynku pracy i chcemy, aby nasi kursanci mieli ją w swoim portfelu. Aby ułatwić im rozwój kariery i pomóc im zdobyć konkurencyjną w branży wiedzę, postanowiliśmy rozwijać naszą nową platformę kursów online, tworząc szkolenia wzbogacone o kursy typu premium, przygotowane przez jedynych takich ekspertów w swoich dziedzinach na polskiej scenie IT. Kompleksowy program szkoleniowy Docker Masters, składa się z części głównej i dedykowanych ścieżek dla specjalistów Front-end, Back-end, DevOps i QA. Każdy więc znajdzie coś dla siebie - mówi Andrzej Kiesz, CEO infoShare Academy
 

Polska: milion programistów w 5 lat!

Zainteresowanie branżą IT od wielu lat dynamicznie rośnie, co potwierdza raport Microsoftu (źródło: https://bit.ly/39N2Jse), według którego do 2025 roku w Polsce będzie zapotrzebowanie na 1 milion nowych specjalistów IT. Na świecie natomiast to zapotrzebowanie będzie wynosić aż ponad 149 milionów.

W czasie pandemii wiele firm było zmuszonych w szybkim czasie przejść transformację cyfrową, dostosowując swoje działania do nowych realiów rynku. Branża IT, która od dawna jest jednym z najbardziej stabilnych sektorów gospodarki, z racji tych zmian, przeżywa tym samym dziś jeszcze większy rozkwit. 

Można to zauważyć nie tylko na rynku pracy i dużej ilości nowych atrakcyjnych finansowo ofert na znanych portalach pracy, lecz również na rynku firm szkoleniowych pomagających w zmianie branży oraz podnoszeniu niezbędnych kwalifikacji.

Szkoła programowania infoShare Academy, uruchomiła już przedsprzedaż zaawansowanego programu szkoleniowego, oferując dla pierwszych 1000 osób, 50% zniżki na kompleksowe szkolenie - Docker Masters. Program kursu został przygotowany z myślą o Mid i Senior Developerach, którzy chcą w sprawny sposób wykorzystywać narzędzie Docker w swojej codziennej pracy.

O infoShare Academy:

infoShare Academy to jedna z wiodących polskich szkół programowania, prowadząca oparte na Accelerated Learning System programy szkoleniowe umożliwiające zdobycie kompetencji w zakresie kodowania. Przez 5 lat działalności, wszystkie kursy infoShare Academy ukończyło 2 500  absolwentów kursów. Znaleźli oni zatrudnienie w zawodzie programisty w firmach takich jak:
Get Response, Spartez, Acoustic, Epam, Nordea, IBPM, Develocraft

Wiodące technologie objęte szkoleniami: JavaScript, React, Java, C#, Python, SQL, UX/UI .
Specjalnością Akademii jest również wdrażanie w organizacjach oraz szkolenie całych zespołów z metodyk adaptacyjnych m.in. Scrum, Kanban. Akademia prowadzi także kursy Data Science, skupiające się na nauce sposobów analizowania dużych zbiorów danych, zgłębiające tematy Machine Learningu i Deep Learningu. Nadrzędną wartością i jednocześnie wyróżnikiem infoShare Academy jest wysoka jakość świadczonych usług wynikająca z dopracowanej metodologii nauczania i starannego doboru ekspertów prowadzących zajęcia.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Inntu
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI? Biuro prasowe
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną
IT i technologie Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
2025-03-18 | 10:00

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Emitel S.A. intensyfikuje swoją działalność w Wielkopolsce. Spółka kontynuuje rozwój projektów na terenie całego kraju. Wśród ogólnopolskich,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.

Infrastruktura

Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.

Polityka

Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.