Premiera: Cooler Master MasterBox 540 - unikalny charakter i pełna swoboda

Obudowa Cooler Master MasterBox 540 to propozycja dla osób, które lubią się wyróżniać. Konstrukcja przykuwa uwagę unikalnym, rozświetlającym przestrzeń frontem. Jednocześnie nie zatracono tu DNA serii MasterBox. W środku mają się zmieścić najwydajniejsze podzespoły, a całość ma być przewiewna.
Cooler Master MasterBox 540 to nowość adresowana do młodszych użytkowników i fanów personalizacji. Projektanci postawili tu na opalizujący wzór rozświetlający żywymi barwami przód obudowy. Frontowa ścianka charakteryzuje się lustrzanym wykończeniem DarkMirror, inspirowanym rozwiązaniami znanymi z nowoczesnych aut. Ma ono zapewnić unikalną wariację w stosunku do tradycyjnego podświetlenia.
Skryte za przezroczystym panelem pasy ARGB LED można kontrolować za pomocą dołączonego kontrolera. Posiada on pakiet predefiniowanych, unikalnych efektów świetlnych i (już na etapie produkcji) rozprowadzone okablowanie. Da się również podłączyć iluminację bezpośrednio do płyt głównych, dzięki czemu fani synchronizacji mogą przygotować konfigurację współgrającą z pozostałymi komponentami budowanego PC.
Obudowa Cooler Master MasterBox 540 charakteryzuje się zdejmowalnym panelem górnym, co ma ułatwić dostęp do podzespołów na etapie montażu. Wewnątrz nie powinno zabraknąć miejsca. Producent chwali się możliwością zastosowania trzech chłodnic cieczy, z których dwie (przednia i górna) mogą mieć po 360 mm długości. Fani tradycyjnego chłodzenia znajdą miejsce na siedem wentylatorów i 165-mm cooler CPU.
Karta graficzna może mieć do 410 mm długości, a zasilacz do 180 mm przy zainstalowanej klatce na dyski. Po jej zdemontowaniu dostępne jest 295 mm. Sama jednostka może być zamontowana śmigłem do dołu lub do góry, na co pozwala wentylowana “piwnica”. Obudowa Cooler Master MasterBox 540 jest w stanie zmieścić do sześciu dysków, siedem kart rozszerzeń i płyty główne z E-ATX o szerokości do 305 mm włącznie.
W komplecie znajduje się zestaw filtrów przeciwkurzowych i rozbudowany panel I/O. Obejmuje on port USB-C (3.2 Gen 2), dwa porty USB-A (3.2 Gen 1), gniazdo audio typu combo oraz przycisk do sterowania podświetleniem lub resetu, jeśli użytkownik nie zdecyduje się na wykorzystanie kontrolera iluminacji. Wnętrze obudowy Cooler Master MasterBox 540 eksponuje okno z hartowanego szkła, którego montaż nie wymaga użycia żadnych narzędzi.
Obudowa Cooler Master MasterBox 540 ma trafić do sprzedaży w ciągu kilku najbliższych dni. Jej cena została ustalona na poziomie 549 zł
Dane techniczne:
- model: MasterBox 540
- format: midi tower
- wymiary: 499,3 x 208,6 x 498 mm
- materiał: stal, szkło, tworzywa sztuczne
- szkło akrylowe w modelu K501L
- szkło hartowane w modelu K501L RGB
- obsługiwane formaty płyt głównych: ATX, m-ATX, m-ITX, E-ATX (maks. 12” x 10,7”)
- maks. wysokość chłodzenia CPU: 165 mm
- maks. długość karty graficznej: 410 mm
- maks. długość zasilacza: 180 mm (lub 295 mm ze zdemontowaną klatką na HDD)
- liczba slotów rozszerzeń PCI-E: 7
- liczba zatok 2,5”: 4
- liczba zatok 2,5/3,5”: 2
- miejsca na dodatkowe wentylatory:
- 3 x 120 lub 2 x 140 mm na górze
- 3 x 120 mm lub 2 x 140 mm z przodu
- 1 x 120 mm z tyłu (fabrycznie zainstalowany SickleFlow PWM ARGB)
- możliwość instalacji chłodzenia wodnego: tak
- chłodnica do 360 mm na górze
- chłodnica do 360 mm z przodu
- chłodnica 120 mm z tyłu
- wyprowadzone złącza:
- 1 x USB-C 3.2 Gen 2
- 2 x USB-A 3.2 Gen 1
- 1 x audio typu combo
- 1 x przycisk reset/sterujący podświetleniem (kontroler w zestawie)
- filtry przeciwkurzowe: tak (przód, góra, dół)
Zdjęcia hi res do pobrania tutaj: https://coolermaster.egnyte.com/fl/OymIvzMTdE#folder-link/

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.