Premiera: Cooler Master MM730 i MM731 - piekielnie szybkie i superlekkie myszki

Cooler Master MM730 to mysz, której waga mogłaby zawstydzić niejeden przewód. Ważąca 48 gramów ma zapewnić wysoką precyzję, zwinność i trwałość. Model MM731 dokłada 11 gramów, ale w zamian dodaje swobodę, którą zapewnia łączność bezprzewodowa w dwóch standardach radiowym 2,4 GHz oraz Bluetooth.
Cooler Master MM730 to przewodowa mysz adresowana do graczy, którzy szukają połączenia klasycznej estetyki oraz trwałości, precyzji i lekkości. Gryzoń waży 48 gramów i ma gładko sunąć po każdej powierzchni dzięki teflonowym stopkom. Jego wnętrze skrywa optyczne przełączniki, które mają wytrzymać 70 milionów kliknięć. Producent obiecuje, że dzięki zastosowanej technologii praktycznie nie występuje w nich zjawisko tzw. debouncingu i aktywacja jest nawet trzykrotnie szybsza niż w przypadku switchy mechanicznych.
Równie trwałe mechanizmy trafiły do myszki Cooler Master MM731. Jest ona minimalnie cięższa od 730-stki (59 gramów), ale w zamian oferuje większą swobodę. Oprócz łączności przewodowej producent dołożył dwa tryby niewymagające kabli. Gracze do wyboru mają łączność radiową 2,4 GHz oraz Bluetooth 5.1. Wybierając tą pierwszą można liczyć na próbkowanie co 1 milisekundę i czas pracy do 190 godzin. Przy łączności Bluetooth ładowanie będzie konieczne co ok. 72 godziny, a próbkowanie odbywa się w tempie 125 Hz.
W obu przypadkach czas pracy mierzony jest bez aktywnego podświetlenia LED. To ostatnie jest dostępne zarówno w modelu MM730, jak i MM731. Pozwala ono na wybór dowolnego koloru z palety RGB i może służyć jako wskaźnik aktualnie ustawionego poziomu DPI. Dla przewodowego gryzonia MM730 rozdzielczość wynosi maksymalnie 16000 DPI (PixArt PAW3389), podczas gdy wersja MM731 oferuje 19000 DPI (PixArt PAW3370). Sensory mają radzić sobie z przyspieszeniami rzędu 50 G i śledzić do 400 cali na sekundę.
Myszki Cooler Master MM730 i MM731 dysponują sześcioma przyciskami, których funkcje można przypisywać poprzez oprogramowanie Master Plus+. Pozwala ono także na zmianę innych ustawień, m.in. podświetlenia RGB czy nagrywanie makr. Nowości będą dostępne w dwóch wariantach kolorystycznych - czarnym i białym. Do sklepów trafią w najbliższym czasie. Za mysz Cooler Master MM730 trzeba będzie zapłacić około 370 złotych, z kolei MM731 wyceniono na około 400 złotych.
Dane techniczne:
- Typ chwytu: claw, palm
- Sensor:
- PixArt PAW 3389 - model MM730
- PixArt PAW 3370 - model MM731
- Rozdzielczość:
- do 16000 DPI - model MM730
- do 19000 DPI - model MM731
- Szybkość śledzenia: 400 IPS
- Przyspieszenie: do 50 G
- Częstotliwość próbkowania:
- model MM730: 1000 Hz
- model MM731:
- 1000 Hz w trybie przewodowym i 2,4 GHz
- 125 Hz w trybie Bluetooth 5.1
- Lift-Off Distance: < 2 mm, konfigurowalny
- Liczba przycisków: 6
- Typ i żywotność przełączników: optyczne, do 70 milionów kliknięć
- Podświetlenie: RGB LED (16,7 mln kolorów)
- Materiał: plastik ABS, guma, PTFE
- Dostępne kolory i wersje wykończeniowe: czarna, biała
- Przewód: 1,8 m USB-C z pozłacanym stykiem (w modelu MM731 odłączany)
- Wymiary: 122,3 x 69 x 39,1 mm
- Waga:
- 48 gramów - model MM730
- 59 gramów - model MM731

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.