Premiera: Cooler Master MasterBox MB600L V2 - elegancka i praktyczna

MasterBox MB600L V2 to obudowa dla szukających subtelności i praktyczności. Użytkownicy mogą zdecydować czy wolą wersję ze szklanym oknem, czy też ze stalową ścianką. Szczotkowany front może zaś zaoferować wnękę na napęd 5,25”. Niezależnie od wariantu, całość ma być przewiewna i przestronna.
Cooler Master MasterBox MB600L V2 to ewolucja dostępnej w portfolio producenta “sześćsetki”. Tym razem projektanci inspirowali się adresowanym do fanów mini-PC modelem MasterBox MB400L. Pełnowymiarowa konstrukcja posiada analogiczny, szczotkowany panel przedni. Skrywa on duże, znajdujące się z obu stron wloty powietrza typu mesh. Frontową ściankę urozmaica sześciokątne logo. W przypadku zamontowania wewnątrz wentylatora z podświetleniem, ma ono przechwytywać światło i emitować subtelną poświatę.
Podobnie jak model mATX, obudowa Cooler Master MasterBox MB600L V2 występuje w kilku wersjach. Do wyboru są warianty z zatoką 5,25”, w której można zainstalować np. napęd Blu-ray lub bez niej. Należy przy tym zwrócić uwagę na to, że ten drugi jest nieco płytszy. Również w przypadku ścianki bocznej dostępne są dwie opcje - z pełnym, stalowym bokiem oraz z eksponującym wnętrze oknem ze szkła hartowanego.
Niezależnie od wersji, model MasterBox MB600L V2 oferuje siedem slotów na karty rozszerzeń i 161 mm przestrzeni na chłodzenie procesora. Standardem są też po dwie zatoki 2,5” i dwie typu combo 2,5”/3,5”. W wariancie z miejscem na napęd 5,25” wygospodarowano nieco więcej miejsca na kartę graficzną (400 mm), zasilacz (180 mm) oraz chłodzenie. Zmieszczą się tu bowiem trzy chłodnice, z których największa może mieć 360 mm długości. Model bez zatoki 5,25” pozwala na montaż radiatora o długości maks. 280 mm.
Zasilacz i karta graficzna także muszą być nieco krótsze - maksimum to 160 mm dla PSU i 350 mm dla GPU. W obu wersjach da się z kolei zamontować do sześciu dodatkowych wentylatorów, z których jeden (tylny) jest dodawany w standardzie. Użytkownik może też wybrać sposób montażu zasilacza - śmigłem do dołu lub do góry. Pozwala na to perforowana, górna ścianka osłony zasilacza, dzięki czemu ma on zapewniony stały dopływ powietrza niezależnie od wybranego sposobu instalacji.
Obudowa Cooler Master MasterBox MB600L V2 posiada trzy filtry przeciwkurzowe, dzięki którym utrzymanie wnętrza w czystości nie powinno być wyzwaniem. Uzupełnieniem całości jest panel I/O obejmujący dwa porty USB-A 3.2 Gen 1 oraz gniazdo audio typu combo.
Prezentowana obudowa trafi do polskich sklepów w ciągu kilku najbliższych dni. Jej cena powinna wynosić ok. 279 zł.
Dane techniczne:
- model: MasterBox MB600L V2
- format: midi tower
- wymiary
- wersja z zatoką 5,25”: 460,5 x 204 x 455,3 mm
- wersja bez zatoki 5,25”: 405,5 x 204 x 455,3 mm
- materiał: stal i tworzywa sztuczne, szkło hartowane (w wersji z oknem)
- obsługiwane formaty płyt głównych: ATX, m-ATX, m-ITX
- maks. wysokość chłodzenia CPU: 161 mm
- maks. długość karty graficznej:
- w wersji z zatoką 5,25”: do 400 mm
- w wersji bez zatoki 5,25”: do 350 mm
- maks. długość zasilacza:
- w wersji z zatoką 5,25”: do 180 mm
- w wersji bez zatoki 5,25”: do 160 mm
- liczba slotów rozszerzeń PCI-E: 7
- liczba zatok 2,5”: 2
- liczba zatok 2,5/3,5”: 2
- liczba zatok 5,25”: 1 (w wersji z wymienioną zatoką)
- miejsca na dodatkowe wentylatory:
- 1 x 120/140 mm na górze
- 3 x 120 mm lub 2 x 140 mm z przodu
- 1 x 120 mm z tyłu (fabrycznie zainstalowany)
- możliwość instalacji chłodzenia wodnego: tak
- w wersji z zatoką 5,25”:
- do 240 mm na górze (maks. wysokość 32 mm)
- do 360 mm z przodu
- do 120 mm z tyłu
- w wersji bez zatoki 5,25”:
- do 240 mm na górze (maks. wysokość 32 mm)
- do 280 mm z przodu
- do 120 mm z tyłu
- w wersji z zatoką 5,25”:
- wyprowadzone złącza:
- 2 x USB-A 3.2 Gen 1
- 1 x audio typu combo
- filtry przeciwkurzowe: tak (przód, góra, dół)
Zdjęcia hi res do pobrania tutaj: https://coolermaster.egnyte.com/fl/QcJlvAgetK#folder-link/

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.