Premiera: Deepcool FC120 A-RGB - nowa seria podświetlanych wentylatorów już w dr
Wydajna wentylacja to podstawa każdego PC. Deepcool wprowadza więc serię nowych wentylatorów. Modele z linii FC120 mają zapewnić nie tylko solidny przepływ powietrza, lecz także tchnąć w zestaw życie, rozświetlając go żywymi barwami.
Wentylatory Deepcool FC120 to konstrukcje o średnicy 120 milimetrów. Śmigła osadzone na łożyskach HDB mają wirować w tempie od 500 do 1800 obrotów na minutę. Prędkość jest regulowana poprzez PWM, a maksymalny przepływ powietrza na jaki można liczyć to nieco ponad 105 metrów sześciennych powietrza na godzinę. Jednocześnie producent obiecuje, że generowany hałas nie przekracza poziomu 28 decybeli, a więc szumów tła spokojnej, pozbawionej ruchu ulicy.
Utrzymanie wysokiej wydajności i kultury pracy w dłuższej perspektywie mają zapewnić nie tylko łożyska, ale i materiały. Łopatki zbudowane z wykorzystaniem PBT mają charakteryzować się zwiększoną sztywnością i wytrzymałością na rozciąganie, co ma minimalizować wibracje. Z kolei wąska ramka przekłada się na większą powierzchnię łopatek, a więc i wyższą wydajność.
Dla fanów personalizacji seria Deepcool FC120 oferuje adresowalne podświetlenie RGB. Współpracuje ono z dostępnymi na rynku systemami iluminacji, takimi jak: Aura Sync, Mystic Light, Polychrome Sync, RGB Fusion czy Razer Chroma. Można też kontrolować ustawienia poprzez fizyczny kontroler lub pozostać przy ustawieniach fabrycznych, które nie wymagają korzystania z dodatkowego oprogramowania czy sprzętu.
Wentylatory Deepcool FC120 posiadają pojedynczy przewód, który dostarcza zasilanie i transmituje sygnał danych RGB. Akcesoria można połączyć łańcuchowo, wykorzystując system połączeń między jednostkami, eliminując tym samym potrzebę stosowania koncentratora i ułatwiając synchronizację sterowania PWM i RGB. W ten sposób można sprzęgnąć maksymalnie cztery wentylatory, ograniczając plątaninę kabli.
Zainteresowani zakupem wentylatorów FC120 będą musieli poczekać kilka tygodni. Pojedyncze śmigło będzie wiązało się z wydatkiem około 80 złotych. W ofercie pojawią się też trójpaki w cenie około 180 złotych. Producent przewidział zarówno wersje czarne, jak i białe.
Dane techniczne:
- model: FC120
- łożyskowanie: HDB
- prędkość obrotowa:
- standardowo 500 - 1800 obr./min. (+/-10%)
- przepływ powietrza:
- standardowo do ~ 105 m3/h
- głośność: do 28 dB(A)
Zdjęcia w wysokiej rozdzielczości znajdują się tutaj: https://drive.google.com/drive/folders/1E9QJtUgI1Vsp4Vlkqe1GtHITTX-Trbsz

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.