Premiera: MasterBox NR200P MAX - maksymalnie doposażona obudowa dla fanów mocnyc
MasterBox NR200P MAX to propozycja dla osób, które chcą zbudować miniaturowy PC o wysokiej wydajności, bez spędzania godzin na dopasowywaniu komponentów. Obudowa ma zainstalowane, skrojone na miarę chłodzenie AiO oraz mocny zasilacz, a kable są fabrycznie rozprowadzone, by maksymalnie ułatwić cały proces.
Cooler Master MasterBox NR200P MAX to obudowa SFF stworzona z myślą o entuzjastach mini-PC. Wersja MAX dostarczana jest z preinstalowanym, customowym chłodzeniem AiO oraz zasilaczem. Wspomniane chłodzenie wodne posiada radiator o długości 280 mm i 25% większej powierzchni wymiany ciepła oraz dwa śmigła SickleFlow PWM o średnicy 140 mm. Obieg cieczy wymusza trzecia generacja pompy opracowanej przez producenta. Cooler ma pasować do większości podstawek, z AMD AM4 i (przyszłą) LGA1700 Intela włącznie.
Zasilacz zamontowany w obudowie MasterBox NR200P MAX to model o mocy 850 W. Jednostka legitymuje się certyfikatem 80 Plus Gold, a więc jej typowa sprawność powinna przekraczać 90%. Producent udziela na nią 10 lat gwarancji. Zarówno przewody zasilacza, które mają większy przekrój niż typowe (16 zamiast 18 AWG), jak i chłodzenia cieczą mają niestandardową, dostosowaną do obudowy długość. Ma to zapewnić optymalne wykorzystanie przestrzeni i maksymalnie ułatwić proces montażu wymarzonego komputera.
MasterBox NR200P MAX posiada wyjmowany panel GPU, który ma przełożyć się na bezproblemową i szybką instalację karty graficznej. Obsługiwane są trójslotowe modele o długości do 336 mm. GPU jest montowane pionowo, a połączenie z płytą główną odbywa się poprzez znajdujący się w zestawie riser. Jest on zgodny ze standardem PCI Express 4.0 i ma zapewniać maksymalną kompatybilność oraz wydajność ze wszystkimi kartami graficznymi. Do zasilenia GPU wygospodarowano cztery wtyczki PCIe 6+2-pin.
Wewnątrz obudowy MasterBox NR200P MAX można zamontować trzy dyski 2,5” i, opcjonalnie, do dwóch 3,5”. Platforma, do której jest przykręcana płyta główna, została zaprojektowana tak, aby dostęp do nośników M.2 zainstalowanych z tyłu był jak najłatwiejszy. Wentylowany panel, którym można zastąpić ten wykonany ze szkła, ma im z kolei zapewnić optymalne warunki termiczne. Podobnie jak w standardowym modelu NR200P, wersja MAX ma demontowalne wszystkie ścianki zewnętrzne i pakiet filtrów przeciwkurzowych.
Obudowa Cooler Master MasterBox NR200P MAX jest wyposażona w panel I/O zawierający 2 porty USB 3.2 Gen 1 oraz gniazdo audio typu combo. Malowana proszkowo konstrukcja waży niemal osiem kilogramów i ma nieco ponad 18 litrów pojemności. Do sprzedaży trafi
w najbliższych tygodniach. Fani pecetów w formacie SFF, którzy chcieliby ją kupić, powinni przygotować około 1600 złotych.
Dane techniczne:
- model: MasterBox NR200P MAX
- wymiary: 377 x 185 x 292 mm
- waga: 7,7 kg
- materiały: malowana proszkowo stal SGCC, tworzywa sztuczne, szkło hartowane
- obsługiwane formaty płyt głównych: m-ITX (maks. 170 x 180 mm)
- maks. wysokość chłodzenia CPU: 67 mm
- maks. długość karty graficznej: 336 mm
- maks. długość zasilacza: 130 mm
- liczba slotów rozszerzeń PCI-E: 3
- zatoki na dyski 2,5”: 2 (maks. 3)
- zatoki na dyski 3,5”: 1 (maks. 2)
- miejsca na wentylatory: 4
- 2 x 120/140 mm na górze
- 1 x 120 mm na dole (z zamontowanym dyskiem 3,5”) lub 2 x 120 mm na dole (bez dysku 3,5”)
- możliwość instalacji chłodzenia wodnego: tak
- do 280 mm długości (na górze)
Wyposażenie zainstalowane fabrycznie:
- chłodzenie AiO
- maks. TDP procesora: 230 W
- kompatybilność:
- Intel: LGA 2066, 2011-v3, 2011, 1200, 1151, 1150, 1155, 1156, 1700
- AMD: AM4, AM3+, AM3, AM2+, AM2, FM2+, FM2, FM1
- radiator:
- materiał: aluminium
- wymiary: 318 x 140 x 27,2 mm
- pompa:
- wymiary: 79,9 x 76 x 48 mm
- głośność: <10 dB(A)
- wentylatory:
- SickleFlow PWM 140 mm (x2)
- prędkość obrotowa: 650 - 1400 obr./min. (+/-5%)
- maks. przepływ powietrza: do ok. 113,8 m3/h
- głośność: do 27 dB(A)
- żywotność: 160000 godzin
- splitter 2-do-1 w komplecie
- SickleFlow PWM 140 mm (x2)
- gwarancja: 2 lata
- zasilacz:
- moc: 850 W
- sprawność: 80 Plus Gold (typowa: powyżej 90%)
- wymiary: 100 x 125 x 63,5 mm
- okablowanie: 16 AWG, w pełni modularne
- PFC: aktywne
- chłodzenie: aktywne, wentylator 92 mm z łożyskowaniem FDB
- zabezpieczenia: OVP, OPP, SCP, OCP UVP, OTP, SIP
- gwarancja: 10 lat
- filtry przeciwkurzowe:
- górny, dolny, prawy i lewy panel
- Okablowanie: wstępnie rozprowadzone
Rendery hi-res: https://coolermaster.egnyte.com/fl/RqLNjmERlf#folder-link/MasterBox%20NR200P%20MAX/Images/Renders

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.