Premiera: NZXT N7 Z690 i N5 Z690 - nowe płyty główne przeznaczone do współpracy
NZXT przedstawia nowe płyty główne N7 Z690 i N5 Z690, które powstały z myślą o entuzjastach ceniących sobie wyszukany i jednocześnie prosty design. Oba modele wyposażone zostały we flagowy chipset Z690 i powinny idealnie nadać się do współpracy nawet z najwydajniejszymi układami Intel Core 12. generacji.
Płyta główna NZXT N7 Z690 wykonana została w formacie ATX. Na jej wyposażeniu znajdziemy m.in. gniazdo LGA 1700 z chipsetem Z690 i cztery sloty na pamięci RAM typu DDR4 (do 5000 MHz). Entuzjaści z pewnością docenią obsługę interfejsów PCIe Gen 5.0, Wi-Fi 6e oraz Bluetooth V5.2. Na uwagę zasługuje rozbudowana sekcja zasilania, która ułatwi podkręcanie procesora, a także efektowna metalowa osłona w białym lub czarnym kolorze. Płyta główna umożliwia intuicyjne sterowanie czterema kanałami oświetlenia RGB i siedmioma kanałami wentylatorów za pośrednictwem oprogramowania NZXT CAM. Obsługiwane są akcesoria oświetleniowe od wszystkich producentów.
Najważniejsze cechy płyty głównej NZXT N7 Z690:
- Chipset Intel® Z690
- Zgodność z procesorami Intel® 12. generacji Core™ i9, Core™ i7 oraz Core™ i5
- Sekcja zasilania DrMOS w konfiguracji 12+1 i 6-warstwowa płyta PCB
- Obsługa łączności bezprzewodowej dzięki Intel® Wi-Fi 6E i Bluetooth V5.2
- Trzy złącza M.2 do urządzeń pamięci masowej
- Obsługa pamięci RAM DDR4 do 5000 MHz i profili Intel® XMP 2.0
- Obsługa 8-kanałowego dźwięku High Definition
Cena sugerowana płyty głównej NZXT N7 Z690 wynosi 299,99 EURO.
Zdjęcia hi res płyty głównej NZXT N7 Z690 do pobrania tutaj.
NZXT N5 Z690
Płyta główna NZXT N5 Z690 ma wszystkie najważniejsze funkcje modelu N7 Z690, jednak nie posiada metalowej osłony laminatu i dysponuje nieco skromniejszą sekcją zasilania. W zamian oferuje jednak dodatkowe złącze M.2. Konstrukcja zapewni więc użytkownikom niemal te same możliwości, jednak w znacznie niższej cenie. Całość powinna przypaść do gustu tym, którzy preferują bardziej klasyczny design płyty głównej. Klienci otrzymają do wyboru wersje z czarnymi lub białymi detalami.
Najważniejsze cechy płyty głównej NZXT N5 Z690:
- Chipset Intel® Z690
- Zgodność z procesorami Intel® 12. generacji Core™ i9, Core™ i7 oraz Core™ i5
- Sekcja zasilania DrMOS w konfiguracji 8+1
- Obsługa łączności bezprzewodowej dzięki Intel® Wi-Fi 6E i Bluetooth V5.2
- Cztery złącza M.2 do urządzeń pamięci masowej
- Obsługa pamięci RAM DDR4 do 5000 MHz i profili Intel® XMP 2.0
- Obsługa 8-kanałowego dźwięku High Definition
Cena sugerowana płyty głównej NZXT N5 Z690 wynosi 239,99 EURO.
Zdjęcia hi res płyty głównej NZXT N5 Z690 do pobrania tutaj: https://nzxt.frontify.com/d/ri12VKS5YVqM/photos?fbclid=IwAR0kCASeaErWhK5Axo5dFl7lsrRdz4LMVB3dMAURIXUPlckN0jAdRur1Lsc#/n-series-motherboards/n5-z690

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.