Premiera: Zircon 550 - lekka, szybka i bezprzewodowa mysz dla graczy

Genesis Zircon 550 to mysz dla graczy, która pozwala na pracę bezprzewodową, jak również przewodową. Jednocześnie pozostaje ona lekka - jej waga to 90 gramów. Konstrukcja ma ponadto przełączniki o żywotności 20 milionów kliknięć i sensor, którego atutem ma być wysoka precyzja. Całość uzupełnia podświetlenie RGB.
Mysz dla graczy Genesis Zircon 550 to konstrukcja o wadze 90 gramów. Perforowany grzbiet ma ułatwiać wentylację dłoni i eksponować podświetlane logo producenta. Podobnie jak rolka i pas biegnący wokół podstawy, może ono mienić się wszystkimi barwami tęczy, dzięki zastosowaniu diod RGB LED. Prezentowany gryzoń posiada podwójną łączność - przewodową i bezprzewodową z wykorzystaniem pasma 2,4 GHz z niskim opóźnieniem. Do komunikacji służy wówczas nanoodbiornik, który można schować w urządzeniu.
Za precyzyjne śledzenie ruchów użytkownika odpowiada sensor PixArt PMW3325. Jego rozdzielczość można regulować w zakresie od 200 do 8000 DPI. Producent deklaruje, że czujnik radzi sobie z przyspieszeniami 20 G i szybkością do 100 cali na sekundę. Raportowanie odbywa się z częstotliwością 1000 Hz. Wraz z myszką gracz otrzymuje oprogramowanie. Pozwala ono na zmianę funkcji każdego z siedmiu przycisków, tworzenie makr, zmianę nastaw podświetlenia i zapisywanie setów we wbudowanej pamięci w ramach profili.
Mysz Genesis Zircon 550 ma profilowaną obudowę z gumowanymi wstawkami, co ma przełożyć się na pewny chwyt i wygodę podczas długich sesji. Z kolei przełączniki o żywotności do 20 milionów kliknięć powinny zapewnić szybką reakcję i trwałość przez długi czas. W zestawie z urządzeniem znajduje się przewód USB-C niezbędny do pracy w trybie przewodowym i ładowania akumulatora. Ten ostatni ma pozwalać na 80 godzin pracy, a w osiągnięciu takiego wyniku wspiera go tryb automatycznego uśpienia.
Osoby, które chciałyby nabyć mysz Genesis Zircon 550 powinny odłożyć około 200 złotych i poczekać kilka dni, aż pojawi się w polskich sklepach.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.