PREZES SHOPERA ZOSTAŁ INWESTOREM STRATEGICZNYM W PARTNERS INTERNATIONAL
PREZES SHOPERA ZOSTAŁ INWESTOREM STRATEGICZNYM W PARTNERS INTERNATIONAL - POLSKIEJ AGENCJI NIERUCHOMOŚCI PREMIUM.
Marcin Kuśmierz, doświadczony polski, inwestor i menedżer, przejął połowę udziałów w największej agencji nieruchomości premium działającej na polskim rynku od 30 lat. Celem inwestycji jest stworzenie wiodącej agencji nieruchomości w Europie.
Marcin Kuśmierz to menedżer i inwestor znany głównie z obszaru nowych technologii informatycznych. Od 2021 roku kieruje publiczną spółką Shoper, która jest wiodącą platformą e-commerce w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Wcześniej przez blisko 14 lat zarządzał home.pl, jednym z największych europejskich dostawców usług internetowych dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Dzisiaj inwestuje w wiele spółek technologicznych m.in. w Alsendo, Escola, FOTC, Laurens Coster, Shoper, Woodpecker.co. W Partners International objął stanowisko Przewodniczącego Rady Nadzorczej.
"Partners International jest firmą z silną pozycją rynkową, atrakcyjną bazą klientów i świetnym zespołem. Ma ogromny potencjał rozwojowy w Polsce i zagranicą i szansę, aby stać się liderem technologicznym w obszarze nieruchomości premium i w pełni wykorzystać potencjał tkwiący w rozwiązaniach cyfrowych" - mówi Marcin Kuśmierz.
Partners International pośredniczy w sprzedaży i najmie nieruchomości w 6 krajach. Spółka posiada ponad 6 tys. ofert nieruchomości premium oraz bazę 15 tys. klientów. W 2023 roku agencja pośredniczyła w sprzedaży nieruchomości o wartości przekraczającej 800 mln złotych.
"Jesteśmy liderem rynku nieruchomości premium w Polsce a mamy ambicję stać się agencją, która będzie wyznaczać standardy na rynku europejskim. Wiedza i doświadczenie inwestora korzystnie wpłynie na rozwój biznesu czy wykorzystanie najnowszych technologii informatycznych" - mówi Joanna Czapska, prezes Partners International.
Zespół Partners International, wraz z nowym inwestorem, rozpoczyna realizację wizji agencji nieruchomości 2.0 będącej unikalnym połączeniem najwyższego poziomu zarządzania relacjami z klientem oraz wykorzystania najnowszych technologii informatycznych w świecie nieruchomości premium. Firma rozpoczyna też wdrażanie zmian w obszarze zarządzania i ładu korporacyjnego.
W 2024 roku firma wprowadzi nowe usługi wykorzystujące sztuczną inteligencję. Znajdą one zastosowanie m.in. w systemach wyszukiwania ofert, rekomendacji czy obsłudze klienta. Nowe, cyfrowe narzędzia ułatwią klientom zakup, najem czy zarządzanie nieruchomościami.
---
Kontakt dla mediów: Marcin Kuśmierz, Partners International, +48 501 221 050
marcin.kusmierz@partnersinternational.pl
Ten komunikat prasowy został przygotowany przez zespół komunikacji Partners International. Więcej informacji o firmie można znaleźć na stronie: partnersinternational.pl

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.