Print&Apply, czyli połączenie druku i aplikacji etykiet w jednym systemie
Print&Apply, czyli połączenie druku i aplikacji etykiet w jednym systemie
Około 80% liderów uważa, że automatyzacja to jeden z najistotniejszych punktów strategii przedsiębiorstwa. Powinna dotyczyć ona wszystkich obszarów, również obsługi biznesowej, jednak w przemyśle przede wszystkim odnosi się do procesów przemysłowych. Automatyzacja przyczynia się optymalizacji, zwiększając wydajność produkcyjną, redukując błędy oraz zwiększając bezpieczeństwo pracowników. Kolejną zaletą jest obniżenie kosztów produkcji.
Warunkom udanej automatyzacji odpowiada z pewnością system Print&Apply. Skuteczna automatyzacja aplikacji etykiet to rozwiązanie stosowane w ponad 90% przypadków znakowania gotowych wyrobów i ponad 60% opakowań zbiorczych. Jednak Print&Apply to coś więcej, niż tylko automatyczne znakowanie. System nie tylko aplikuje etykiety, ale również samodzielnie je wcześniej drukuje.
Druk i aplikacja poprzez system Print&Apply
Łączenie w jednym urządzeniu lub systemie funkcjonalności 2 lub większej liczby sprzętów to trend, który w ostatnim czasie przybiera na sile. Naprzeciw oczekiwaniom rynku wychodzą producenci aplikatorów i systemów etykiet, tacy jak polska firma Etisoft. Oferuje ona systemy Print&Apply, odpowiedzialne za druk i natychmiastową aplikację etykiety.
System Print&Apply powstał z myślą o potrzebach nowoczesnego przemysłu. Dawno w zapomnienie odeszła już idea wspólnego standardu projektowego. Procedury są różnorodne tak samo jak potrzeby klientów, dlatego innowacyjne urządzenia umożliwiają dostosowanie trybu pracy do licznych środowisk. Jednocześnie procesy muszą zachodzić bezbłędnie. W przypadku linii produkcyjnych to niezbędne, gdyż każdy błąd oznacza jakąś stratę. Jeśli nie zostanie wykryty, źle oznakowany produkt trafi do dystrybucji, a to często kończy się utratą klienta. Natomiast identyfikacja błędu wymaga eliminacji danego produktu z linii i naprawy błędu, a jeśli nie ma takiej możliwości - usunięcia produktu. Za sprawą P&A udaje się unikać takich niekorzystnych sytuacji.
Najważniejsze cechy systemu Print&Apply
Przed zakupem urządzenia należy określić jakie będą maksymalne rozmiary aplikowanych etykiet oraz z jaką precyzją etykieta ma zostać naklejona na produkt. Zmiany nastaw aplikatora dla różnych rozmiarów etykiet wykonywane są częściowo automatycznie co przyspiesza proces przezbrojenia - informuje nas Michał Wąs, pełniący funkcję Product Managera w firmie Etisoft. - Niewątpliwie sama idea połączenia w jednym urządzeniu drukarki i aplikatora również zasługuje na dostrzeżenie. Rozwiązanie to zapewnia oszczędność czasu i przestrzeni - dodaje ekspert.
Choć uniwersalność i dwufunkcyjność to najważniejsze cechy wyróżniające urządzenie, nie tylko one zasługują na wymienienie. Wśród kluczowych cech systemu znajduje się szybkość działania przy jednoczesnym zachowaniu dużej szybkości pracy. Etykiety mogą być podawane z precyzją do 0,8 mm, mimo wysokich prędkości poruszających się produktów do aplikacji. Precyzja i prędkość są nieporównywalnie wyższe od tych, które osiągają pracownicy ręcznie naklejający etykiety. Co więcej, system jest przystosowany do pracy ciągłej.
System Print&Apply dla oszczędności czasu i pieniędzy
Głównym powodem wdrożenia systemu P&A jest poszukiwanie oszczędności czasu i pieniędzy. Takie jest zadanie optymalizacji procesów, której bez wątpienia służy omawiany system. Wielokrotnie szybsza aplikacja etykiet niż naklejanie ich ręcznie gwarantuje zysk czasu, który można przeznaczyć na działania operacyjne. Już sama ta wydajność pośrednio wpływa też na zyski finansowe.
Źródła danych procentowych:
https://www.ey.com/pl_pl/business-5-0/automatyzacja-w-polsce
https://www.utrzymanieruchu.pl/printapply-czyli-jak-znakowac-szybciej-dokladniej-i-wydajniej/

Sustainable Economy Summit – Spotkajmy się na Konferencji już 27-28 maja!

Coraz więcej globalnych firm dąży do atestacji informacji dotyczących zrównoważonego rozwoju – wynika z badania IFAC oraz AICPA & CIMA

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Kolejne 9 mld zł trafi na budowę i modernizację sieci energetycznych. Inwestycje pomogą wyeliminować ryzyko blackoutu
Modernizacja i cyfryzacja sieci to dziś jeden z priorytetów spółek energetycznych w Polsce. Inwestycje te wzmacniają odporność systemu elektroenergetycznego i ograniczają ryzyko blackoutu, analogicznego do tego, który niedawno miał miejsce w Hiszpanii, ale też umożliwiają przyłączenie większej ilości zielonych źródeł energii. Enea pozyskała właśnie niskooprocentowaną pożyczkę w ramach KPO w wysokości 9 mld zł, które przeznaczy na budowę i modernizację sieci w północnej i zachodniej Polsce.
Rolnictwo
Gminne komisje szacują już straty w uprawach spowodowane przez majowe przymrozki. Najbardziej poszkodowani są sadownicy

W maju przygruntowe przymrozki pojawiły się na terenie niemal całego kraju. W niektórych miejscach temperatura obniżała się nawet do kilku stopni na minusie. Straty w rolnictwie i sadownictwie są bardzo duże, w niektórych regionach kraju sięgają nawet 90 proc. Ucierpiały nie tylko owoce i zboża, ale też część warzyw. Trwają już przygotowania naborów dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku przymrozków.
Polityka
Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.