Komunikaty PR

ProData Consult Group z rekordowym 48 proc. wzrostem przychodów w 2020 r.

2021-04-14  |  13:00

Intensywny rozwój nowych technologii widoczny jest w wielu obszarach życia. Cyfrowa rewolucja ciągle przyspiesza i obejmuje coraz więcej aspektów naszej codzienności. Usługi branży IT stały się w minionym roku niezwykle istotne, co pozwoliło grupie ProData Consult odnotować rekordowe w swojej historii wyniki finansowe. Kompleksowy dostawca usług IT, jedna z czołowych firm konsultingowych w Polsce, wypracowała w minionym roku blisko 203 mln euro przychodów, co stanowi znaczący wzrost 48 proc. r/r.

Według raportu „Bariery i Trendy. Transformacja technologiczna w Polsce”, 93 proc kierowników i 88 proc. pracowników firm przyznaje, że pandemia przyspieszyła cyfrową transformację. Ponadto blisko 60 proc. przedsiębiorstw deklaruje, że już na co dzień wykorzystuje nowe technologie lub jest na zaawansowanym etapie ich wdrażania. Powoduje to rosnące zapotrzebowanie na usługi IT, co potwierdzają doskonałe wyniki finansowe uzyskane za rok 2020 przez ProData Consult.

ProData Consult Group działa od 1994 roku i jest jedną z największych firm konsultingowych i IT w regionie Europy Północnej i Środkowo-Wschodniej. W 2020 roku na rzecz grupy usługi świadczyło blisko 2600 konsultantów, którzy pracowali dla ponad 330 największych i najbardziej prestiżowych klientów, dostarczając kompleksowe usługi IT w branżach takich jak m.in.: bankowość, energetyka, e-commerce. Unikalny model biznesowy firmy polega na dopasowaniu najlepszych talentów – specjalistów IT do indywidualnych potrzeb klientów, gwarantując najwyższej jakości ekspertyzę.

Według rocznego raportu, 2020 okazał się dla firmy rokiem sukcesów. ProData Consult Group wypracowała 203,09 mln euro (1 510 mln duńskich koron) przychodów, co stanowi wzrost o prawie 60 mln (448 mln duńskich koron) w porównaniu z rokiem 2019 (137 mln euro). Organiczny wzrost przychodów wyniósł 16 proc. Firma pochwaliła się także 47 proc. wzrostem rdr EBITDA , do kwoty 16 mln euro ( 119,6 mln koron duńskich).

Polski oddział z 40 proc. wzrostem przychodów

Na rynku polskim ProData Consult również odniosła niemały sukces, bo zaraportowała ponad 200 mln zł (blisko 43 mln euro) przychodów, co stanowi wzrost o 40 proc. w porównaniu do wyników z 2019. Przychód uzyskany w Polsce to około 20 proc. ogólnego przychodu grupy, a nasz kraj jest drugim po Danii największym udziałowcem w całkowitych przychodach firmy i pierwszym pod względem liczby zatrudnionych konsultantów.

- Ostatni rok był wielkim wyzwaniem dla wielu firm i instytucji. Nasi klienci, choć są już mocno doświadczeni w procesie cyfryzacji, też musieli praktycznie z dnia na dzień wdrożyć wiele aktualizacji swoich systemów czy rozszerzyć pakiet posiadanych usług. W ProData Consult mamy świetnych, doświadczonych specjalistów IT, którzy w tym trudnym czasie sumiennie wykonywali swoje zadania dla wielu podmiotów. Dla nas ubiegły rok był więc czasem bardzo intensywnym, ale ogromne zaangażowanie oraz ciężka praca pozwoliły nam osiągnąć niebagatelny sukces, zarówno w całej grupie, jak i na rynku polskim. Osiągnęliśmy aż 40 proc. wzrost przychodów, co potwierdza, że usługi IT były niezwykle istotne – i wszystko wskazuje na to, że także w 2021 zapotrzebowanie na tego rodzaju wsparcie będzie dalej wysokie – mówi Mariusz Grajewski, CEO ProData Consult w Polsce.

Marta Markiel, Dyrektor ds. Biznesu Lokalnego, dodaje: Szybko zmieniające się otoczenie rynkowe i przyspieszony proces digitalizacji wymagają od wielu firm zintensyfikowanych działań w ich, szeroko pojętych, działaniach IT. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu ProData Consult dostarcza rozwiązania skrojone pod konkretnego klienta i opiekę wykwalifikowanych konsultantów. To właśnie dzięki wiedzy i ekspertyzie odnieśliśmy w naprawdę wyjątkowym roku 2020, ogromny sukces, który motywuje nas do dalszego rozwoju, ale też do zmian, takich jak rebranding naszej marki. Chcemy być bardziej nowocześni, zarówno w sferze oferowanych usług, a także naszej identyfikacji wizualnej.

Rosnąca popularność nearshoringu

Przychody z usług określanych jako nearshoring wzrosły organicznie o ponad 40 proc. trzeci rok z rzędu. Firma poszerza nieustannie swoją działalność w tym zakresie, a centra tych usług zlokalizowane są w polskich oddziałach w Warszawie, Łodzi i Krakowie.

- Kluczem do sukcesu w nearshoringu jest bliskość biznesowa i kulturowa między klientami a nami, dlatego dostarczamy usługi dla wielu europejskich firm. Umożliwiamy tym samym naszym konsultantom pracę dla międzynarodowych organizacji i korporacji bez konieczności relokacji – dodaje Ewelina Kałdunek, Nearshore Business Director.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Nieznaczny spadek obrotów w faktoringu Biuro prasowe
2024-04-24 | 10:30

Nieznaczny spadek obrotów w faktoringu

Pierwszy kwartał 2024 roku na rynku faktoringu przyniósł nieznaczny spadek obrotów w relacji do analogicznego okresu rok temu. Firmy zrzeszone w Polskim Związku Faktorów w
Finanse Członkowie Zarządu Toyota Bank Polska S.A. wyróżnieni medalami Prezydenta RP
2024-04-24 | 08:00

Członkowie Zarządu Toyota Bank Polska S.A. wyróżnieni medalami Prezydenta RP

W trakcie uroczystego wieczoru na zakończenie konferencji E-Leasing Day 6.0, organizowanej przez Związek Polskiego Leasingu (ZPL), zostały wręczone odznaczenia państwowe dla osób
Finanse Toyota Bank podwyższa oprocentowanie Lokaty Plus na okres 6 i 9 miesięcy
2024-04-22 | 09:00

Toyota Bank podwyższa oprocentowanie Lokaty Plus na okres 6 i 9 miesięcy

Toyota Bank kontynuuje wprowadzanie korzystnych zmian w ofercie lokat, reagując na oczekiwania klientów. Bank podnosi oprocentowanie swojej flagowej Lokaty Plus na okres 6 i 9 miesięcy do

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Zmiany klimatu i dezinformacja wśród największych globalnych zagrożeń. Potrzeba nowego podejścia do zarządzania ryzykiem

Niestabilność polityczna i gospodarcza, coraz większa polaryzacja społeczeństwa, kryzys kosztów utrzymania, rosnąca liczba konfliktów zbrojnych i ryzyka cybernetyczne związane z rozwojem sztucznej inteligencji – to największe zagrożenia dla biznesu wskazywane w tegorocznym „Global Risks Report 2024”. Z raportu wynika, że obawy o bliską i dalszą przyszłość wciąż są zdominowane przez ryzyka klimatyczne i środowiskowe. Jednak w tym roku przykryły je niebezpieczeństwa związane z dezinformacją, wspieraną przez AI, która może wywoływać coraz większe niepokoje społeczne. – W tym roku na świecie 3 mld ludzi weźmie udział w wyborach, więc konieczność zaradzenia temu ryzyku staje się coraz pilniejsza – podkreśla Christos Adamantiadis, CEO Marsh McLennan w Europie.

Ochrona środowiska

Ciech od czerwca będzie działać jako Qemetica. Chemiczny gigant ma globalne aspiracje i nową strategię na sześć lat

Globalizacja biznesu, w tym możliwe akwizycje w Europie i poza nią – to jeden z głównych celów nowej strategii Grupy Ciech. Przedstawione plany na sześć lat zakładają także m.in. większe wykorzystanie patentów, współpracę ze start-upami w obszarze czystych technologii i przestawienie biznesu na zielone tory. – Mamy ambitny cel obniżenia emisji CO2 o 45 proc. do 2029 roku – zapowiada prezes spółki Kamil Majczak. Nowej strategii towarzyszy zmiana nazwy, która ma podsumować prowadzoną w ostatnich latach transformację i lepiej podkreślać globalne aspiracje spółki. Ciech oficjalnie zacznie działać jako Qemetica od czerwca br.

Finanse

72 proc. firm IT planuje podwyżki. W branży wciąż ogromna jest różnica w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn

W ubiegłym roku rynek pracy IT był znacznie mniej dynamiczny niż w poprzednich latach – wynika z „Raportu płacowego branży IT w 2024” Organizacji Pracodawców Usług IT. Przy wysokim poziomie podwyżek specjaliści rzadziej zmieniali pracę, ale niektórych zmusiły do tego cięcia w zatrudnieniu wynoszące w zależności od wielkości firmy od 12 do 26 proc. Ten rok zapowiada się bardziej optymistycznie: 61 proc. przedsiębiorstw planuje zwiększać zatrudnienie, a 72 proc. – pensje. Eksperci zwracają uwagę na wciąż duży rozstrzał między wynagrodzeniami kobiet i mężczyzn w tej branży.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.