Komunikaty PR

Produkty Do Kompleksowej Realizacji Projektów POE

2020-03-23  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt

Barbara Trepka
2moro

Mazowiecka 125/1
30-023 Kraków
basia|2moro.pl| |basia|2moro.pl
503 119 029
2moro.pl

Ludzie coraz częściej korzystają z systemów alarmowych i zabezpieczeń, zarówno dla rozwiązań profesjonalnych w biurach, zakładach, sklepach, itp. jak i domowych (monitoring, alarm). Jak najprostszym sposobem wdrożyć takie rozwiązania?

 

Z pomocą przychodzi szereg produktów jak kamery, czujniki, punkty dostępowe, alarmy, które mogą być zasilane metodą PoE czyli po typowej skrętce – kablu Ethernet. Instalacja oparta o zasilanie PoE nie wymaga dodatkowych nakładów czy przeróbek związanych z typowymi obwodami elektrycznymi, wystarczy wykorzystać istniejące okablowanie Ethernet lub też je na nowo położyć, co jest względnie tanim i łatwym do wykonania rozwiązaniem i nie wymaga interwencji specjalisty (np. elektryka w przypadku instalacji prądowej). Jednak by produkty te mogły działać potrzebne są systemy zasilania PoE, które w swojej ofercie posiada firma Intellinet. 

 

W portfolio firmy dostępne są typowe jedno- czy dwupunktowe zasilacze do instalacji PoE (ADAPTER ZASILACZ POE/POE+ 30W 1X GIGABIT RJ45 802.3AF/AT) jak i zasilacze do zaawansowanych, wielu urządzeniowych rozwiązań (ADAPTER ZASILACZ POE 12-PORTOWY PANEL POE 1U 120W), które stosuje się w szafach instalacyjnych. Instalacja PoE służy nie tylko do zasilania urządzeń końcowych ale również do przesyłu danych. W tym celu z pomocą przychodzą przełączniki PoE, które oprócz zasilania umożliwiają odbiór i dalsze rozdysponowanie danych, np. z urządzeń końcowych (jak np. kamery) do np. kontrolerów czy monitorów. 

Przy tworzeniu i eksploatacji sieci PoE niezbędny jest tester, dzięki któremu w łatwy i szybki sposób można sprawdzić stan instalacji lub zweryfikować ewentualny problem z zasilaniem.

 

 

Podsumowując niezbędne urządzenia do instalacji rozwiązań POE, polecamy 4 poniższe urządzenia:

 

 

ADAPTER ZASILACZ POE/POE+ 30W 1X GIGABIT RJ45 802.3AF/AT

Wykorzystuje istniejące przewody ethernetowe do zasilania i transmisji danych.

 

ADAPTER ZASILACZ POE 12-PORTOWY PANEL POE 1U 120W

Panel zasilania PoE do montowania w szafach Rack, dla zaawansowanych instalacji PoE

 

TESTER OBECNOŚCI NAPIĘCIA POE/POE+ POWER OVER ETHERNET

Służy do sprawdzenia poprawnie położonej instalacji PoE przez montera lub też do sprawdzenia tej instalacji przed montażem urządzeń PoE, względnie pozwala na sprawdzenie instalacji gdy wykryjemy jakieś problemy

 

5-Portowy Przełącznik Gigabit Ethernet PoE+

Oprócz zasilania umożliwia odbiór i dalsze rozdysponowanie danych.

 

Więcej na: https://intellinetnetwork.eu 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: 2moro
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia Biuro prasowe
2025-06-25 | 03:00

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Wyciek danych, ataki przeciążające stronę (DDoS), złośliwe oprogramowanie, phishing. Dziś wojna w cyberprzestrzeni dotyczy nie tylko infrastruktury krytycznej czy wielkich
IT i technologie Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska
2025-06-04 | 15:30

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Współczesne przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na brak ochrony w świecie cyfrowym. Codziennie pojawiają się nowe zagrożenia: wycieki danych, ataki phishingowe,
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Polityka

Transport

Kończą się konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego. 2,4 mld euro trafi na sektor transportu po 2026 roku

Dobiegają końca konsultacje społeczne Planu Społeczno-Klimatycznego, tzw. KPO2, który ma być podstawą do wypłaty środków z nowego instrumentu finansowego Unii Europejskiej – Społecznego Funduszu Klimatycznego. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zapowiada, że mają one trafić m.in. na walkę z tzw. ubóstwem transportowym, łagodzenie skutków wprowadzenia ETS2 i unowocześnienie kolei, które stanowi ogromne wyzwanie.

Handel

Polski e-commerce rośnie w siłę. Konsumentów przyciągają przede wszystkim promocje

Rynek e-commerce w Polsce jest już wart ok. 152 mld zł. Rośnie zarówno częstotliwość zakupów, jak i średnia wartość koszyka – wynika z raportu Strategy&. Polacy doceniają wygodę zakupów przez internet, szybką dostawę i łatwy zwrot. Coraz częściej zwracają też uwagę na cenę i chętnie korzystają z promocji. To właśnie ten trend wykorzystuje Amazon.pl, organizując co roku festiwal z okazji Prime Day. W tym roku zaplanowano go po raz pierwszy aż na cztery dni: 8–11 lipca, a nie dwa jak w poprzednich latach.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.