Program edukacyjny Next Engineers w Polsce
Fundacja GE Aerospace i Fundacja Edukacyjna Perspektywy uruchamiają w Warszawie
program Next Engineers
Fundacja GE Aerospace ogłosiła nawiązanie współpracy z Fundacją Perspektywy w celu uruchomienia programu edukacyjnego Next Engineers w Polsce. Warszawa została wybrana jako pierwsza z czterech nowych globalnych lokalizacji, w których program będzie realizowany, a jego celem jest zachęcanie młodych ludzi do wyboru kariery inżynierskiej.
Inicjatywa Next Engineers została powołana w 2021 r. przez Fundację GE, obecnie znaną jako Fundacja GE Aerospace, w celu wspierania rozwoju nowego pokolenia inżynierów. Program ten oferuje młodzieży w wieku od 13 do 18 lat możliwość zdobycia praktycznego doświadczenia we współpracy z inżynierami i inżynierkami GE Aerospace, a także budowania świadomości i zainteresowania możliwościami kariery inżynierskiej.
Warszawski program Next Engineers obejmować będzie dwa obszary: Engineering Discovery, skierowany do uczniów i uczennic ostatnich klas szkoły podstawowej oraz wczesnych klas szkoły średniej, oraz Engineering Academy, który ma na celu przygotowanie starszych uczniów do myślenia i działania w sposób, w jaki robią to inżynierowie - poprzez praktyczne wyzwania projektowe, coaching zawodowy oraz warsztaty przygotowujące do studiowania na uczelniach wyższych. Dodatkowo, osobom którze ukończą Engineering Academy i zdecydują się na studia inżynierskie zostana zaoferowane stypendia. Program wystartuje na początku 2025 roku, angażując szacunkowo 4 tysiące uczniów i uczennic w ciągu czterech lat.
„Jesteśmy dumni z wpływu, jaki program Next Engineers wywarł na 18 tysięcy uczniów na całym świecie od momentu jego powstania w 2021 roku i z radością będziemy kontynuować jego sukces w Warszawie” – powiedziała Germaine Hunter, Członek Zarządu Fundacji GE Aerospace i Dyrektor ds. Różnorodności GE Aerospace. „Rozszerzenie programu Next Engineers na Polskę będzie kontynuacją 10-letnich działań wolontariackich, wspieranych przez pracowników GE Aerospace, którzy angażują przyszłe pokolenia inżynierów i inżynierek, pomagając im rozwijać ich pasje i umiejętności.”
Warszawa została wybrana na podstawie szeregu kryteriów, takich jak liczba pracowników GE Aerospace, siła zaplecza produkcyjnego i inżynierskiego tej firmy oraz przewidywanego zaangażowania wolontariuszy w program. GE Aerospace w Polsce wspiera cały cykl życia silników lotniczych i produktów, zatrudniając ponad 2 tysiące osób. Warszawski oddział firmy ma długą historię wspierania inicjatyw edukacyjnych na rzecz lokalnych społeczności, w tym zajęć z zakresu nauk ścisłych, technologii, inżynierii i matematyki (STEM), pracy z wychowankami domów dziecka, Klubu Młodego Odkrywcy oraz korepetycji.
„Przez 17 lat Fundacja Perspektywy zainspirowała ponad 250 tysięcy młodych kobiet do podjęcia nauki w dziedzinie inżynierii” – powiedziała Bianka Siwińska, prezeska Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. „Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie współpracy z programem Next Engineers i Fundacją GE Aerospace, aby rozszerzyć ten zasięg i dać utalentowanym młodym ludziom najlepszą możliwą szansę na rozwój i realizację marzeń o karierze w inżynierii.”
Aktualnie programy Next Engineers prowadzone są w Cincinnati (Ohio), Greenville (Karolina Południowa), Staffordshire (Wielka Brytania) oraz Johannesburgu (Republika Południowej Afryki). W maju tego roku Fundacja GE Aerospace zobowiązała się przeznaczyć 20 milionów dolarów na rozwój programu Next Engineers do 2030 roku, planując uruchomienie kolejnych trzech lokalizacji w nadchodzących latach.

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.