Program EMBA Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej doceniony w Europie
Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej została doceniona za program Executive MBA, który zajął najwyższe miejsce wśród programów z Polski, a 23. miejsce wśród studiów EMBA w Europie w rankingu QS EMBA Rankings 2020.
Zestawienie najlepszych studiów EMBA przygotowany przez międzynarodową organizację QS Quacquarelli Symonds, jest już kolejną edycją tego ogólnoświatowego rankingu. Tegoroczna klasyfikacja Executive MBA prezentuje najlepsze programy na świecie, ale też pokazuje je w ujęciu regionalnym. Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej jest najwyżej ocenioną w rankingu uczelnią z Polski, zajmując w zestawieniu 23. miejsce w Europie. Warto zaznaczyć, że uczelnie współzałożycielskie Szkoły Biznesu PW, czyli HEC Paris oraz London Business School zajęły odpowiednio 2. i 3. miejsce, a uczelnia partnerska Politecnico di Milano uplasowała się na 27 pozycji w zestawieniu.
- „Wysokie miejsce w tym zestawieniu zawdzięczamy przede wszystkim naszej kadrze wykładowców, którzy są praktykami i teoretykami z najwyższej półki i dbają, aby przekazywana przez nich wiedza inspirowała, ale też uczyła konkretnych umiejętności do wykorzystania w codziennych, biznesowych decyzjach. Jednak nie byłoby nas w tym zestawieniu, gdyby nie studenci i absolwenci naszego programu EMBA, którzy po studiach na naszej uczelni rozwijają skrzydła w świecie biznesu” – podkreśla dr inż. Paweł Urbański, dyrektor Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej.
EMBA Szkoły Biznesu PW – edukacja w nowoczesnej formie
Executive MBA, to studia w elastycznej formule – 3 lub 4 semestrów, prowadzone w języku angielskim z udziałem międzynarodowej kadry wykładowców i praktyków biznesu. Studia zostały uzupełnione o wiedzę związaną z zakładaniem i prowadzeniem startupów, której wysoką jakość gwarantuje partner merytoryczny - MIT Enterprise Forum CEE, afiliowany z Massachusetts Institute of Technology, najlepszą na świecie uczelnią technologiczną. Wyróżnikiem programu jest również blok zindywidualizowany Personal Development, w tym zajęcia Transformation Labs, diagnoza kompetencji przywódczych i sesje coachingowe ze wsparciem mentorów. – „Executive MBA skupia się na rozwoju indywidualnych kompetencji managerów, a także pobudzeniu ich przedsiębiorczości, innowacji oraz pokazuje ścieżki wdrażania nowych technologii, dlatego tematom technologicznym poświęcamy aż 100 godzin w ciągu całych studiów. Widzimy, że w dynamicznie zmieniającym się świecie sprawne i szybkie reagowanie na zmiany, wymaga nie tylko wiedzy, ale także kreatywności, operatywności i dynamizmu w działaniu” – dodaje Paweł Urbański.
O rankingu QS EMBA Rankings 2020
Metodologia rankingu firmy QS Quacquarelli Symonds uwzględnia m.in. reputację każdej ze szkół biznesu wśród naukowców i pracodawców, a także dane na temat jej studentów i absolwentów, w tym np. podwyżki wynagrodzeń.
QS Quacquarelli Symonds jest wiodącym na świecie dostawcą usług. Analiz i informacji dla globalnego sektora szkolnictwa wyższego, którego misją jest umożliwienie osobom na całym świecie wykorzystanie ich potencjału poprzez edukację i rozwój kariery. Organizacja od 2004 roku przygotowuje rankingi uniwersytetów, a także przeprowadza ankietę studencką, dotyczącą nastrojów, motywacji i preferencji przyszłych studentów.
Cały ranking dostępny jest tutaj: https://www.topmba.com/emba-rankings/europe/2020
Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!
Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.