Komunikaty PR

Program EMBA Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej doceniony w Europie

2020-07-13  |  09:00
Biuro prasowe

Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej została doceniona za program Executive MBA, który zajął najwyższe miejsce wśród programów z Polski, a 23. miejsce wśród studiów EMBA w Europie w rankingu QS EMBA Rankings 2020.

Zestawienie najlepszych studiów EMBA przygotowany przez międzynarodową organizację QS Quacquarelli Symonds, jest już kolejną edycją tego ogólnoświatowego rankingu. Tegoroczna klasyfikacja Executive MBA prezentuje najlepsze programy na świecie, ale też pokazuje je w ujęciu regionalnym. Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej jest najwyżej ocenioną w rankingu uczelnią z Polski, zajmując w zestawieniu 23. miejsce w Europie. Warto zaznaczyć, że uczelnie współzałożycielskie Szkoły Biznesu PW, czyli HEC Paris oraz London Business School zajęły odpowiednio 2. i 3. miejsce, a uczelnia partnerska Politecnico di Milano uplasowała się na 27 pozycji w zestawieniu.

- „Wysokie miejsce w tym zestawieniu zawdzięczamy przede wszystkim naszej kadrze wykładowców, którzy są praktykami i teoretykami z najwyższej półki i dbają, aby przekazywana przez nich wiedza inspirowała, ale też uczyła konkretnych umiejętności do wykorzystania w codziennych, biznesowych decyzjach. Jednak nie byłoby nas w tym zestawieniu, gdyby nie studenci i absolwenci naszego programu EMBA, którzy po studiach na naszej uczelni rozwijają skrzydła w świecie biznesu” – podkreśla dr inż. Paweł Urbański, dyrektor Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej.  

EMBA Szkoły Biznesu PW – edukacja w nowoczesnej formie

Executive MBA, to studia w elastycznej formule – 3 lub 4 semestrów, prowadzone w języku angielskim z udziałem międzynarodowej kadry wykładowców i praktyków biznesu. Studia zostały uzupełnione o wiedzę związaną z zakładaniem i prowadzeniem startupów, której wysoką jakość gwarantuje partner merytoryczny - MIT Enterprise Forum CEE, afiliowany z Massachusetts Institute of Technology, najlepszą na świecie uczelnią technologiczną. Wyróżnikiem programu jest również blok zindywidualizowany Personal Development, w tym zajęcia Transformation Labs, diagnoza kompetencji przywódczych i sesje coachingowe ze wsparciem mentorów. – „Executive MBA skupia się na rozwoju indywidualnych kompetencji managerów, a także pobudzeniu ich przedsiębiorczości, innowacji oraz pokazuje ścieżki wdrażania nowych technologii, dlatego tematom technologicznym poświęcamy aż 100 godzin w ciągu całych studiów. Widzimy, że w dynamicznie zmieniającym się świecie sprawne i szybkie reagowanie na zmiany, wymaga nie tylko wiedzy, ale także kreatywności, operatywności i dynamizmu w działaniu” – dodaje Paweł Urbański.

O rankingu QS EMBA Rankings 2020

Metodologia rankingu firmy QS Quacquarelli Symonds uwzględnia m.in. reputację każdej ze szkół biznesu wśród naukowców i pracodawców, a także dane na temat jej studentów i absolwentów, w tym np. podwyżki wynagrodzeń.

QS Quacquarelli Symonds jest wiodącym na świecie dostawcą usług. Analiz i informacji dla globalnego sektora szkolnictwa wyższego, którego misją jest umożliwienie osobom na całym świecie wykorzystanie ich potencjału poprzez edukację i rozwój kariery. Organizacja od 2004 roku przygotowuje rankingi uniwersytetów, a także przeprowadza ankietę studencką, dotyczącą nastrojów, motywacji i preferencji przyszłych studentów.

Cały ranking dostępny jest tutaj: https://www.topmba.com/emba-rankings/europe/2020

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Lider się szkoli, czyli o przewadze strategicznego myślenia nad AI Biuro prasowe
2024-06-26 | 11:00

Lider się szkoli, czyli o przewadze strategicznego myślenia nad AI

Konieczność lifelong learning, czyli uczenia się przez całe życie, stała się faktem. Biznes – jak się wydaje – uświadomił to sobie najwcześniej, a liderzy to grupa,
Edukacja Jak pokonać bariery językowe w podróży?
2024-06-24 | 17:00

Jak pokonać bariery językowe w podróży?

Zagraniczne podróże to jeden z najczęściej wybieranych przez nas sposobów spędzania upragnionych wakacji. Jak się okazuje, dla niektórych takie eskapady wiążą się ze
Edukacja Oldschool jest fajny, ale nie w szkole!
2024-06-21 | 14:00

Oldschool jest fajny, ale nie w szkole!

To happening Centrum Nauczania Domowego prowadzony pod hasłem: “Oldschool jest fajny, ale nie w szkole” będący próbą zwrócenia uwagi na konieczność zmian

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Samorządy mogą liczyć na rekordowe finansowanie w tej perspektywie finansowej UE. Pierwsze środki już do nich trafiają

– Poza środkami własnymi samorządy mają dostęp do środków unijnych i do kredytów. To są trzy nogi, na których stoi finansowanie jednostek samorządu terytorialnego – podkreśla Mateusz Walewski, główny ekonomista Banku Gospodarstwa Krajowego. Bank w kwietniu br. uruchomił pierwszy instrument finansowany z KPO, czyli pożyczki wspierające zieloną transformację miast, z budżetem wynoszącym prawie 9 mld euro. Samorządy będą mogły sfinansować z tych środków inwestycje, które powodują, że miasto jest bardziej zielone, nowoczesne i przyjazne dla mieszkańców. Samorządy z niecierpliwością wyczekują również reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego, która ma ustabilizować ich sytuację po zmianach wprowadzonych w tzw. Polskim Ładzie.

Regionalne –

Przyspiesza dekarbonizacja ciepłownictwa. Elektrociepłownia w Bydgoszczy od przyszłego roku zrezygnuje z kolejnych kotłów węglowych

Elektrociepłownia Bydgoszcz II, należąca do PGE Energia Ciepła, wchodzi w kluczowy etap inwestycji, która ma doprowadzić do wyłączenia dwóch z czterech kotłów węglowych i ograniczenia emisji dwutlenku węgla o 17 proc. To oznacza, że od II kwartału 2025 roku mieszkańcy Bydgoszczy będą korzystać z ciepła wytworzonego w nowych niskoemisyjnych źródłach. To jeden z kilku realizowanych projektów PGE Energia Ciepła, które zmierzają do dekarbonizacji w ciepłownictwie.

Nauka

Polski przemysł kosmiczny jest gotowy na zwiększanie udziału w programach Europejskiej Agencji Kosmicznej. Do tego będzie potrzebować coraz więcej wykwalifikowanych kadr

Pierwsza grupa młodych inżynierów z Polski rozpoczęła dwuletni staż w ośrodkach Europejskiej Agencji Kosmicznej w Niderlandach, Hiszpanii, Francji i Niemczech. W sumie do 2025 roku na staże do ESA zostanie skierowanych 30 kandydatów z Polski, którzy wezmą udział w kluczowych przedsięwzięciach naukowych i technologicznych agencji. To tylko jedna z inicjatyw nakierowanych na kształcenie kadr do pracy w sektorze kosmicznym. Sytuacja w tym zakresie poprawiła się na przestrzeni ostatnich lat, jednak w związku z szybkim rozwojem branży w nadchodzących latach zapotrzebowanie na wykwalifikowanych ekspertów będzie rosło.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.