Program, który ułatwia wypłacanie nauczycielom dodatku uzupełniającego? – VULCAN
Publicon
plac Grunwaldzki 23
50-365 Wrocław
p.kozlowska|publicon.pl| |p.kozlowska|publicon.pl
600 968 951
https://publicon.pl
Firma VULCAN stworzyła program do wyliczania i wypłacania jednorazowego dodatku uzupełniającego, należącego się każdemu nauczycielowi, którego roczne wynagrodzenie było niższe niż to zagwarantowane w Karcie Nauczyciela. Aplikacja Artykuł 30 na bieżąco śledzi informacje z Ministerstwa Edukacji i Nauki, dzięki czemu obliczenia są zawsze zgodne z polskim prawem.
Każda Jednostka Samorządu Terytorialnego prowadząca szkoły (szkoły w rozumieniu art. 3 p. 2 KN) zobowiązana jest do wypłacania dodatku uzupełniającego gwarantowanego przez artykuł 30a Karty Nauczyciela. Dodatek oblicza się na podstawie liczby etatów, wypłaconego wynagrodzenia oraz osobistej stawki wynagrodzenia zasadniczego nauczyciela. Jednorazowy dodatek uzupełniający otrzymuje każdy nauczyciel, którego różnica między średnim wynagrodzeniem a wynagrodzeniem wypłaconym w danym roku jest dodatnia.
Samodzielne wyliczanie jednorazowego dodatku uzupełniającego jest czasochłonne, jednak rynek oferuje różne możliwości, by usprawnić ten proces. Księgowi mogą korzystać m.in. z gotowych tabel w Excelu, lecz takie rozwiązania w dalszym ciągu wymagają ręcznego wpisywania danych wszystkich nauczycieli. Firma VULCAN oferuje oprogramowanie, które automatycznie obliczy wysokość wszystkich dodatków. Aplikacja Artykuł 30 pobiera wszystkie potrzebne dane z programu Płace VULCAN, dzięki czemu nie ma konieczności wpisywania ich ręcznie.
Aplikacja Płace VULCAN jest na bieżąco aktualizowana, co daje pewność, że jednorazowy dodatek uzupełniający wyliczany jest z uwzględnieniem zmian kadrowych oraz najnowszych informacji dotyczących wynagrodzeń wypłaconych
nauczycielom w skali całego samorządu, jak i konkretnej jednostki oświatowej.
Artykuł 30 oblicza jednorazowy dodatek uzupełniający na podstawie zmian wprowadzonych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, dzięki czemu wyliczenia są zgodne z aktualnie obowiązującym prawem. Wypłacanie dodatku podlega ścisłej kontroli Regionalnych Izb Obrachunkowych, dlatego tak ważne jest, by były one poprawne.
Dane w programie Artykuł 30 przechowywane są w chmurze, dzięki czemu są chronione i zabezpieczone przed ich utratą z przyczyn losowych. Aplikacja automatycznie tworzy również kopie zapasowe.
Szczegółowe informacje na temat programu Artykuł 30 dostępne są pod linkiem: https://www.vulcan.edu.pl/programy/-artykul-30-58

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Lekcja: AI. Szkolenia o sztucznej inteligencji dla nauczycieli

Kwalifikacja Profesjonalna CGMA zostaje zaktualizowana w odpowiedzi na rosnące wymagania nowoczesnych finansów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Prawo
Trwają próby wzmocnienia dialogu społecznego. Niespokojne czasy wymuszają większe zaangażowanie społeczeństwa w podejmowanie decyzji

Według zapowiedzi szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen głos partnerów społecznych i dialog społeczny będą stały w centrum procesu decyzyjnego w Europie. Taki jest cel podpisanego w marcu Paktu na rzecz europejskiego dialogu społecznego. Potrzeba wzmocnienia głosu społeczeństwa jest również podkreślana na forum krajowym. Rząd planuje reformę Rady Dialogu Społecznego, by usprawnić pracę tej instytucji, a przedsiębiorcy wzywają do rzetelnego konsultowania ze stroną społeczną ustaw, które wychodzą z rządu.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.