Proste przyjemności na zimowe wieczory
Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to patent na proste, ale niesamowicie relaksujące spędzanie czasu, który może być jeszcze przyjemniejszy, jeśli zadbamy o miłe dla oka dodatki.
Gdy za oknem szaro i zimno, mało komu chce się wychodzić z domu. I nie ma w tym nic złego - nie musimy cały czas żyć w biegu, odpoczynek jest bardzo ważny. Jeśli więc tylko mamy czas i ochotę, umośćmy się w ulubionym fotelu czy na kanapie i poleniuchujmy na zdrowie!
Propozycje czasoumilaczy
Co możemy robić w ramach zimowego leniuchowania w domu? Oprócz spędzenia wieczoru z ulubionym czasopismem, książką czy serialem możemy także:
- Zrobić gorące kakao z bitą śmietaną i cynamonem albo czekoladową posypką z dodatkiem pianek marshmallow, herbatę z plasterkiem pomarańczy, konfiturą, miodem i goździkami lub inny pyszny rozgrzewający napój - koniecznie w ulubionym kubku!
- Zaplanować sobie wieczór pielęgnacji. To idealny moment na długą kąpiel z ulubionym olejkiem albo pachnącą solą czy musującą kulą, ale też na wykorzystanie próbek czy maseczek, które czekają w łazienkowej szufladzie. Jeśli nie mamy wanny, możemy zrobić rozgrzewającą kąpiel stóp, później posmarować je grubą warstwą kremu i włożyć miękkie skarpetki.
- Urządzić z przyjaciółmi wieczór gier planszowych lub karcianych.
- Zorganizować rodzinny maraton filmowy lub nadrobić ulubiony program telewizyjny.
- Wspólnie z bliskimi upiec rogaliki do kawy lub herbaty, na przykład z tego przepisu na żurawinowe pyszności:
Do ciasta przygotujmy:
4 szklanki mąki
200 g masła
40 g drożdży
1 szklanka śmietany kwaśnej
2 łyżki cukru
Białko jajka do posmarowania ciasta
Nadzienie:
750 g żurawiny świeżej
0,5 szklanki cukru
Instrukcja:
Drożdże wymieszaj ze śmietaną. Wszystkie składniki umieść w misce i zagnieć ciasto. Odłóż na około godzinę do wyrastania. Po tym czasie podziel je na cztery części. Z każdej części rozwałkuj okrąg i podziel na osiem równych trójkątów, nałóż łyżeczkę żurawiny i zwiń rogalik. Posmaruj rogaliki białkiem i piecz w nagrzanym do 190 st. C. piekarniku ok 12-15 min, aż będą rumiane. Po upieczeniu posyp rogaliki cukrem pudrem i ułóż na tacy.
„Przytulne” akcesoria
Wieczór z takimi atrakcjami to murowany relaks. Nic nie stoi jednak ma przeszkodzie, by jeszcze bardziej go umilić. Można to zrobić na wiele sposobów. - Na przykład sprawiając sobie nowy, mięciutki koc w uroczym kolorze, ciepłą piżamę, kapcie lub skarpetki. To drobiazgi, których w najbliższym czasie będziemy używać na co dzień, warto więc, by były jak najbardziej komfortowe, a przy tym ładne - wyjaśnia dekoratorka związana z marką KiK.
Ciepłą i przytulną atmosferę błyskawicznie można też wyczarować w każdym wnętrzu za pomocą świec. - Mogą być zapachowe lub nie, kojące światło małych płomyków będzie miało tak samo relaksujący efekt - mówi ekspertka.
Dekoratorka związana z siecią sklepów KiK zauważa również, że jeśli nasze czasoumilacze są związane z kuchnią i jedzeniem, warto też pomyśleć o kilku drobiazgach, które uprzyjemnią nam przygotowanie pysznych smakołyków. - Jeśli na przykład codziennie po pracy zamierzamy testować różne herbaty, specjalne pudełko z przegródkami na torebki może być strzałem w dziesiątkę. A nowy kubek, którego będziemy używać do tego wieczornego rytuału, sprawi, że sam jego widok będzie nas wprowadzał w stan relaksu - mówi. - Kilka wygodnych w użytkowaniu akcesoriów do pieczenia prostych słodkości to również świetna inwestycja. Jeśli zimą trudno nam się oprzeć słodyczom, te zrobione w domu będą o wiele zdrowsze, a przy okazji zapewnią nam darmową aromaterapię - trudno o bardziej „przytulny” zapach w domu niż ten przygotowanych własnoręcznie ciasteczek lub ciast

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Niepewność gospodarcza rosnącym zagrożeniem dla firm. Sytuację pogarszają zawirowania w światowym handlu
Wojna handlowa i trudna sytuacja geopolityczna stanowią zagrożenie dla funkcjonowania firm. Niepewność sytuacji gospodarczej to obok wysokich kosztów pracowniczych najczęściej wskazywana bariera utrudniająca działalność. 60 proc. właścicieli i zarządzających firmami w Polsce uważa ją za największe zagrożenie. – Kryzysy są tyleż szokiem dla systemu, co szansą. Jeśli wykorzystamy nowo tworzące się sytuacje, mamy szansę wyjść wzmocnieni – ocenia Małgorzata Mroczkowska-Horne, dyrektor generalna Konfederacji Lewiatan.
Transport
Ataki cybernetyczne na kolej stają się coraz częstsze. Hakerzy zwykle chcą doprowadzić do paraliżu

W pierwszym kwartale tego roku hakerzy zaatakowali systemy sprzedaży biletów w polskiej i ukraińskiej kolei. Zagrożenia wiążą się jednak również z atakami na systemy zasilania i zarządzania ruchem. Wszystkie tego typu zdarzenia mają jeden cel – mniejszy lub większy paraliż transportu kolejowego, co w obecnej sytuacji geopolitycznej przekłada się na bezpieczeństwo strategiczne. W wielu przypadkach wciąż najsłabszym ogniwem jest człowiek – albo dlatego, że nienależycie chroni hasła i dostęp do urządzeń, albo dlatego, że nadane mu uprawnienia są nieadekwatnie szerokie w stosunku do realnych potrzeb.
Edukacja
Polska nauka potrzebuje różnych źródeł finansowania. Trwają rozmowy o zmianach w systemie

– Finansowanie polskiej nauki wymaga zmian, ale do tego potrzeba politycznej woli i odwagi – ocenia prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego. Wśród propozycji wymienia stworzenie systemu zachęt dla biznesu do inwestowania w naukę i edukację, wyznaczenie strategicznych obszarów badań, na które będą trafiały fundusze, czy rozliczanie instytucji naukowych z wykorzystania publicznych pieniędzy. W ramach cyklu „Porozmawiajmy o polskiej nauce” MNiSW w ostatnich miesiącach prowadzi konsultacje ze środowiskiem akademickim i badawczym na temat stojących przed sektorem wyzwań i możliwych do wdrożenia rozwiązań, nie tylko dotyczących finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.