Do Sygnis dołącza nowy członek Rady Nadzorczej, Arvin Khanchandani z WEG
Marek Lorent-Kamiński
Sygnis SA
Żwirki i Wigury 101
02-089 Warszawa
kontakt|sygnis.pl| |kontakt|sygnis.pl
22 668 47 57
https://sygnis.pl/
Sygnis SA, notowana na NewConnect deeptechowa spółka prowadząca projekty R&D w zakresie technologii hardware’owych, informuje, że 19 czerwca 2023 roku podczas Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy powołano nowego członka Rady Nadzorczej, pana Arvina Khanchandaniego, szefa działu Climate Tech Investments w Warsaw Equity Group (WEG).
W Warsaw Equity Group pan Arvin Khanchandani pełni rolę specjalisty zajmującego się innowacyjnymi startupami, które poprzez swoje rozwiązania technologiczne mogą pomóc w walce ze zmianami klimatycznymi. Jako członek Rady Nadzorczej Sygnis SA będzie wspierał spółkę w realizacji jej strategii, koncentrując się na działaniach związanych z tworzeniem wartości. Arvin Khanchandani często angazuje się jury Innovations Hub, mentoringi, juror w Hello Tomorrow (daty).
Niezmiernie cieszymy się, że do Rady Nadzorczej Sygnis SA dołącza wyjątkowy profesjonalista z dużym doświadczeniem w zakresie inwestycji w startupy technologiczne. W uzupełnionym składzie Rada Nadzorcza będzie mogła jeszcze skuteczniej funkcjonować na rzecz Spółki w zakresie budowania jej pozycji i utrwalania wizerunku w środowisku m.in. funduszy Venture Capital – komentuje informację Andrzej Burgs, Prezes Zarządu Sygnis SA.
Przed dołączeniem do Warsaw Equity Group, Arvin Khanchandani spędził dekadę w Wielkiej Brytanii, pracując jako ekspert ds. fuzji i przejęć oraz strategii w notownych na londyńskiej giełdzie spółkach SIG plc i Johnson Matthey. Tytuł magistra nauk politycznych uzyskał w London School of Economics (LSE). Posiada również tytutł Chartered Financial Analyst (CFA).
***
O Spółce:
Sygnis Spółka Akcyjna to polska firma deeptech specjalizująca się w realizacji pionierskich projektów badawczo-rozwojowych w czterech głównych segmentach działalności: nowe technologie addytywne, energetyka, biotechnologia i nanotechnologia. Spółka zajmuje się dostawami maszyn specjalistycznych dla przedsiębiorstw i instytutów naukowych, realizacją serii produkcyjnych z wykorzystaniem zasobów własnego parku maszynowego, a także budową maszyn na zlecenie. Sygnis SA, notowana na giełdzie NewConnect od grudnia 2021 roku, jest jedną z najszybciej rosnących firm z sektora produkcji addytywnej w Polsce.
Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.