Do Sygnis dołącza nowy członek Rady Nadzorczej, Arvin Khanchandani z WEG

Marek Lorent-Kamiński
Sygnis SA
Żwirki i Wigury 101
02-089 Warszawa
kontakt|sygnis.pl| |kontakt|sygnis.pl
22 668 47 57
https://sygnis.pl/
Sygnis SA, notowana na NewConnect deeptechowa spółka prowadząca projekty R&D w zakresie technologii hardware’owych, informuje, że 19 czerwca 2023 roku podczas Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy powołano nowego członka Rady Nadzorczej, pana Arvina Khanchandaniego, szefa działu Climate Tech Investments w Warsaw Equity Group (WEG).
W Warsaw Equity Group pan Arvin Khanchandani pełni rolę specjalisty zajmującego się innowacyjnymi startupami, które poprzez swoje rozwiązania technologiczne mogą pomóc w walce ze zmianami klimatycznymi. Jako członek Rady Nadzorczej Sygnis SA będzie wspierał spółkę w realizacji jej strategii, koncentrując się na działaniach związanych z tworzeniem wartości. Arvin Khanchandani często angazuje się jury Innovations Hub, mentoringi, juror w Hello Tomorrow (daty).
Niezmiernie cieszymy się, że do Rady Nadzorczej Sygnis SA dołącza wyjątkowy profesjonalista z dużym doświadczeniem w zakresie inwestycji w startupy technologiczne. W uzupełnionym składzie Rada Nadzorcza będzie mogła jeszcze skuteczniej funkcjonować na rzecz Spółki w zakresie budowania jej pozycji i utrwalania wizerunku w środowisku m.in. funduszy Venture Capital – komentuje informację Andrzej Burgs, Prezes Zarządu Sygnis SA.
Przed dołączeniem do Warsaw Equity Group, Arvin Khanchandani spędził dekadę w Wielkiej Brytanii, pracując jako ekspert ds. fuzji i przejęć oraz strategii w notownych na londyńskiej giełdzie spółkach SIG plc i Johnson Matthey. Tytuł magistra nauk politycznych uzyskał w London School of Economics (LSE). Posiada również tytutł Chartered Financial Analyst (CFA).
***
O Spółce:
Sygnis Spółka Akcyjna to polska firma deeptech specjalizująca się w realizacji pionierskich projektów badawczo-rozwojowych w czterech głównych segmentach działalności: nowe technologie addytywne, energetyka, biotechnologia i nanotechnologia. Spółka zajmuje się dostawami maszyn specjalistycznych dla przedsiębiorstw i instytutów naukowych, realizacją serii produkcyjnych z wykorzystaniem zasobów własnego parku maszynowego, a także budową maszyn na zlecenie. Sygnis SA, notowana na giełdzie NewConnect od grudnia 2021 roku, jest jedną z najszybciej rosnących firm z sektora produkcji addytywnej w Polsce.

Rosnąca popularność wynajmu wózków widłowych. Koszty, dostępność i serwis decydują o wyborze

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność
Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.
Polityka
Duży udział własności państwowej negatywnie wyróżnia Polskę na tle Europy. Większość Polaków za ograniczeniem wpływu polityków na gospodarkę

Polska negatywnie wyróżnia się na tle krajów UE i OECD pod względem własności państwowej. Państwo kontroluje nie tylko duże, kluczowe dla gospodarki przedsiębiorstwa, lecz również graczy w mniej znaczących sektorach, jak słodycze czy armatura. Zdaniem przedstawicieli FOR „zatruwa” to zarówno gospodarkę, jak i politykę. W badaniach organizacji Polacy wypowiedzieli się proprywatyzacyjnie, choć w przypadku pytań o prywatyzacje dużych firm już nie byli tak zdecydowani.
Transport
Polska jednym z największych rynków aut używanych na świecie. Dwie trzecie kierowców planuje zakup z drugiej ręki

66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i próby oszukania kupującego. 81 proc. kupujących deklaruje, że weryfikuje stan auta przed zakupem, ale często jest to bardzo pobieżny proces.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.