Galeria Krakowska dzieli się ciepłem na Święta
Święta to czas, w którym kupujemy prezenty i dzielimy się radością z bliskimi. Wspólnie spędzone chwile w rodzinnej atmosferze pośród atrakcji Galerii Krakowskiej sprawiają, że wzrastamy. Umocnieni tymi chwilami możemy uszczęśliwić również tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Akcja „Podziel się ciepłem” pozwala na przekazanie darów na rzecz potrzebujących naszego wsparcia w trudnym okresie zimy.
Galeria Krakowska przygotowała wiele atrakcji związanych z okresem okołoświątecznym. Przed wejściem do Galerii na placu Jana Nowaka- Jeziorańskiego trwa bożonarodzeniowy jarmark, który zaspokoi podniebienie niejednego smakosza. Zainteresowani aktywnością fizyczną obok stoisk znajdą również lodowisko z możliwością wypożyczenia sprzętu. Na odwiedzających Galerię Krakowską w dniach 9-11.12 i 16-18.12 czekają Śnieżynki, które podzielą się z przybyszami smakowitymi pierniczkami. Trafić na te wyjątkowe smakołyki można w grudniu w godz. 14-20 w piątki oraz 11-18 w soboty i niedziele.
To nie jedyne zimowe atrakcje, jakie czekają na Klientów Galerii. W dniach 9-11 grudnia za zakupy za kwotę min. 150 zł kupujący otrzymują w prezencie fantastyczną mini-choinkę. Aby dostać świąteczne drzewko, wystarczy udać się z paragonem i zarejestrować go na stanowisku akcji umieszczonym na poziomie 0 (naprzeciwko Punktu Informacji).
Z kolei na poziomie -1 Galerii Krakowskiej na najmłodszych Klientów czeka niesamowita kraina Winterland. Piękny pejzaż składający się z igloo, tajemniczego zamku oraz zimowego tronu czy obecność misi polarnych gwarantowane! Spędzanie czasu w Galerii Krakowskiej to nie tylko oferta wyjątkowych marek zgromadzonych w jednym miejscu, ale również okazja do wspólnego przeżycia emocjonujących wydarzeń, jakie towarzyszą okresowi okołoświątecznemu. Warto przyjść i skorzystać z tych nieocenionych chwil – mówi Jarosław Szymczak, Dyrektor Galerii Krakowskiej.
Wisienką na galeryjnym torcie jest jednak coś, czego nie da się kupić. To okazja do podzielenia się darami z osobami potrzebującymi. W poniedziałek,
12.12 ruszyła akcja „Podziel się ciepłem” zachęcająca do przyniesienia będących w dobrym stanie zimowych kurtek, płaszczy, swetrów, spodni, czapek i rękawiczek – damskich i męskich. Zebrane do 18.12 ubrania Galeria Krakowska przekaże Przytulisku dla Bezdomnych Mężczyzn i Przytulisku dla Bezdomnych Kobiet, prowadzonych przez braci i siostry Albertynki. Akcja dobroczynna która rozpoczęta została w zeszłym roku, jest akcją NADZIEI. Wydawać się może, że dawanie jest prostą rzeczą, ale dawać trzeba umieć aby nie urazić drugiej osoby. Dziękujemy za wszelkie ubrania, które na zimę są dla osób bezdomnych bardzo potrzebne – podkreśla br. Pio Rafał Stróżyński, odpowiedzialny za Przytulisko Świętego Brata Alberta w Krakowie. Jak dodaje s. Agnieszka Konefał z Przytuliska Świętego Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet: To wspaniała inicjatywa uwrażliwiająca otwarcie się na drugiego Człowieka, zwłaszcza Tego, który doświadcza kryzysu bezdomności. Zeszłoroczna akcja była dla nas - Przytuliska, bardzo ważna i pomocna szczególnie w tym okresie zimowym i przedświątecznym, kiedy osoby zgłaszające się do nas potrzebują ciepłych ubrań i poczucia, że „ktoś o nich myśli”. W trakcie zeszłorocznej edycji akcji „Podziel się ciepłem” w Galerii Krakowskiej udało się zebrać 25 kartonów wypełnionych ponad 550 sztukami zimowej odzieży, którą przekazano potrzebującym. W tym roku czas na nowy rekord, dary będą zbierane na poziomie 0, naprzeciwko Punktu Informacji.

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Niepewna sytuacja zwracanych do Skarbu Państwa gruntów dzierżawnych. To może się wiązać z likwidacją infrastruktury rolniczej i miejsc pracy
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wciąż nie przedstawił spójnego planu zagospodarowania gruntów zwracanych do Zasobów Skarbu Państwa. W efekcie setki hektarów gruntów leżą odłogiem, a strategiczna infrastruktura rolnicza jest demontowana. Spółka Top Farms od dawna wnioskowała do KOWR-u o utworzenie ośrodków produkcji rolniczej (OPR) lub podjęcie jakichkolwiek decyzji, które umożliwiłyby dalsze funkcjonowanie wielu takich obiektów rolniczych. Brak decyzji skutkuje trwałą utratą potencjału produkcyjnego, a tym samym może osłabić pozycję konkurencyjną polskiego rolnictwa.
Transport
Europejskie miasta planują wzrost inwestycji w infrastrukturę społeczną. Wydatki na niskoemisyjny transport wciąż są niewystarczające [DEPESZA]

W ciągu najbliższych trzech lat 56 proc. gmin miejskich w UE planuje zwiększyć nakłady na redukcję emisji gazów cieplarnianych, a 53 proc. – na infrastrukturę społeczną – wynika z badania EBI. Dotacje krajowe i unijne pozostają głównym źródłem finansowania inwestycji, choć samorządy szukają także innych form finansowania. O potrzebach w tym obszarze eksperci i samorządowcy rozmawiali w trakcie panelu „Fundusze unijne w rozwoju miast i regionów”, który odbył się w ramach EKG w Katowicach.
Farmacja
Właściciele psów i kotów szczególnie narażeni na choroby odkleszczowe. Nie decydują się jednak na profilaktyczne szczepienia

Eksperci ostrzegają, że Polska znajduje się w czołówce krajów Europy Środkowej pod względem liczby zachorowań na kleszczowe zapalenie mózgu, a mimo to poziom zaszczepienia przeciwko tej chorobie pozostaje dramatycznie niski. Tymczasem zmiany klimatyczne, coraz wyższe temperatury, migracje kleszczy i zanik sezonowości ich aktywności powodują, że ryzyko zakażenia jest coraz większe – nie tylko w lesie, ale i w mieście, parku czy ogrodzie, a nawet w domu, szczególnie tam, gdzie mieszkają zwierzęta.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.