Komunikaty PR

Grupa Tubądzin otrzymała nagrodę KOMPAS ESG w kategorii Game Changer

2023-06-02  |  12:00
Kontakt
Edyta Bąk
Grupa Tubądzin

Cedrowice Parcela 11
95-035 Ozorków
e.bak|tubadzin.pl| |e.bak|tubadzin.pl
+48601322440
www.tubadzin.pl

Kompas ESG to projekt ,który służy upowszechnianiu wśród polskich przedsiębiorstw wiedzy na temat czynników ESG. W skład rady programowej wchodzą przedsiębiorcy, menedżerowie, naukowcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, think tanków i administracji. Inicjatywa wspiera rozwój kompetencji w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Na pierwszym Kongresie Kompas ESG spotkali się dotychczasowi uczestnicy projektu, przedstawiciele spółek giełdowych, dużych przedsiębiorstw z kapitałem polskim, jak i zagranicznym, małych i średnich firm oraz przedstawicieli świata nauki, organizacji pozarządowych i administracji publicznej. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń. Jedną z prelegentek była Monika Papiernik z Grupy Tubądzin, która opowiadała o działaniach zmierzających do minimalizowania śladu węglowego w fabrykach Grupy Tubądzin.

Działania Grupy Tubądzin na rzecz ochrony środowiska i oszczędności surowców zostały docenione przez kapitułę konkursu KOMPAS ESG., która nagrodziła je w kategorii Game Changer.-

– Wdrażając proekologiczne innowacje w naszych zakładach faktycznie zmieniamy zasady gry w branży. Minimalizujemy zużycie energii poprzez odzyskiwanie ciepła, nasze oczyszczalnie umożliwiają nam wykorzystywanie wody w zamkniętym obiegu, a dzięki zawracaniu surowca unikamy jego strat – podkreśla Amadeusz Kowalski, wiceprezes Grupy Tubądzin. – W najbliższych miesiąca zrealizujemy też kolejną inwestycję ze środków własnych, wartości kilkunastu milionów złotych. Zakupiliśmy kilkuhektarowa działkę, na której powstanie instalacja fotowoltaiczna. Będziemy korzystać z własnej energii elektrycznej. – dodaje.

Kongres ESG to przede wszystkim unikalna okazja do wielosektorowej wymiany doświadczeń, nawiązania stałej współpracy i networkingu. Wnioski z paneli i dyskusji, które odbędą się w trakcie Kongresu Kompas ESG, jak również podczas wielu spotkań odbywających się w ramach inicjatywy Kompas ESG, będą tematem do dyskusji w Parlamencie Europejskim.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł KOBIETY I ZIELONA PRZYSZŁOŚĆ ANIMACJI. ANIMARKT STOP MOTION FORUM OGŁASZA Biuro prasowe
2023-09-27 | 13:00

KOBIETY I ZIELONA PRZYSZŁOŚĆ ANIMACJI. ANIMARKT STOP MOTION FORUM OGŁASZA

KOBIETY I ZIELONA PRZYSZŁOŚĆ ANIMACJI. ANIMARKT STOP MOTION FORUM OGŁASZA PROGRAM Pytania o przyszłość animacji i branżowe równouprawnienie, poszukiwania ekologicznych
Przemysł Zamiatarka ręczna KM 70/20 C marki Kärcher: szybkie i skuteczne usuwanie brudu
2023-09-27 | 12:00

Zamiatarka ręczna KM 70/20 C marki Kärcher: szybkie i skuteczne usuwanie brudu

Regularne zamiatanie terenu to niezbędny element dbałości o reprezentacyjny wygląd przestrzeni zewnętrznej. Niestety, klasyczna miotła często nie radzi sobie z brudem i kurzem –
Przemysł GV Stamperie zmniejsza zużycie energii i eliminuje przestoje
2023-09-25 | 01:00

GV Stamperie zmniejsza zużycie energii i eliminuje przestoje

Belgia - 14 września 2023 r: GV STAMPERIE (GVS), jedna z wiodących włoskich firm zajmujących się kuciem i obróbką mosiądzu i aluminium, wybrała cztery olejowe sprężarki

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Newseria na Europejskim Forum Nowych Idei

Handel

Jeden z największych koncernów tytoniowych zwiększa inwestycje w Polsce do 1,3 mld dol. Rozwinie fabrykę nowatorskich wyrobów tytoniowych koło Łodzi

Rynek wyrobów nowatorskich rośnie dynamicznie i stanowi dziś ok. 11 proc. całego rynku wyrobów tytoniowych w Polsce. Dostrzegając ten trend, grupa JTI nie tylko wprowadza na polski rynek nowe urządzenie do podgrzewania tytoniu, ale również rozbudowuje swój zakład wyrobów nowatorskich w Starym Gostkowie koło Łodzi. Wartość tej inwestycji w tym roku osiągnie ok. 200 mln dol. Jedna z najnowocześniejszych tego typu fabryk w Europie do końca roku znacząco zwiększy też zatrudnienie. – Polska doskonale spełnia warunki dla centrum produkcyjnego, więc inwestycja na tutejszym rynku jest logicznym wyborem – mówi Edoardo Voletti, prezes zarządu JTI Polska.

Telekomunikacja

Sztuczna inteligencja wymusza zmianę i podnoszenie kompetencji. Potrzebne będą nowe kategorie specjalistów IT

Przyspieszonemu rozwojowi sztucznej inteligencji, o której w tym roku – wraz z pojawieniem się ChatGPT – jest bardzo głośno, stale towarzyszy rozmowa o rynku pracy, zagrożeniach i szansach dla niego. Chociaż SI może zastąpić ludzi na niektórych stanowiskach, szczególnie tych związanych z powtarzalnymi i żmudnymi zadaniami, to jednocześnie „wygeneruje” zapotrzebowanie na nową kategorię specjalistów. Wymusi to na programistach podnoszenie i zdobywanie nowych kwalifikacji. Jedynie 20 proc. przedstawicieli firm informatycznych i działów IT firm nieinformatycznych uważa, że dostępne dziś na rynku kompetencje są wystarczające – wynika z badania Sektorowej Rady ds. Kompetencji Informatyka i firmy Antal.

Media i PR

Rosyjskie społeczeństwo bardzo podatne na manipulacje Kremla. Propaganda wymierzona jest także w społeczność międzynarodową

Większość rosyjskiego społeczeństwa popiera lub milcząco akceptuje rządy Władimira Putina i wojnę prowadzoną w Ukrainie. Co więcej, po inwazji na ten kraj poparcie dla działań Kremla w sondażach opinii publicznej znacząco wzrosło – pokazała ubiegłoroczna analiza Ośrodka Studiów Wschodnich. Ten wzrost poparcia jest jednak efektem prowadzonej na ogromną skalę dezinformacji i rozbudowanej machiny propagandowej, która od początku wojny przedstawia rosyjskiemu społeczeństwu zafałszowany obraz rzeczywistości. Kremlowski reżim nie szczędzi na ten cel pieniędzy, podobnie jak na propagandę nakierowaną na społeczność międzynarodową, również na Polaków. Tutaj jednak nie działa prosta manipulacja, więc Kreml wykorzystuje do tego słabości społeczeństwa i pojawiające się napięcia między Ukraińcami i Polakami.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.