Nowa siedziba Paged LabTech - ultranowoczesne laboratorium w Piszu otwarte!
14 czerwca 2023 r. została oficjalnie otwarta nowa siedziba Centrum Badawczo-Rozwojowego Paged LabTech w Piszu. Laboratorium wyposażone jest w najnowocześniejszy sprzęt, który umożliwia firmie przeprowadzanie badań drewna, tworzyw sztucznych i płyt drewnopochodnych dla klientów spółek Paged oraz realizację kompletnej certyfikacji produktowej. To istotny krok firmy w dążeniu do dalszego rozwoju innowacyjnych produktów, które budują jej przewagę konkurencyjną na rynku.
Nowa siedziba Paged LabTech znajduje się przy ulicy Kwiatowej 1 w Piszu i jest jednym z najnowocześniejszych laboratoriów tego typu na świecie. Budynek został skonstruowany z drewna i sklejki, co odzwierciedla zaangażowanie firmy w zrównoważone i ekologiczne rozwiązania.
- Drewno, jako naturalny materiał, nie tylko nie emituje CO2, ale także pomaga w obniżaniu emisji tego gazu w cyklu życia budynku - tłumaczy Ewelina Depczyńska, doktor technologii drewna, Prezes Paged LabTech.
Solidne podstawy innowacji
Inwestycja w nową siedzibę Paged LabTech została zrealizowana dzięki środkom finansowym ze strony Paged i Europejskiego Funduszu Rozwoju przy wsparciu Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Ta nowoczesna przestrzeń badawcza umożliwia firmie jeszcze głębsze zaangażowanie w nowe technologie i innowacje oraz poszerzenie zakresu oferowanych przez Paged rozwiązań, opartych na wiarygodnych badaniach.
- Nowa siedziba Paged LabTech zwiększa nasze możliwości wprowadzania na polski i międzynarodowe rynki coraz szerszej oferty rozwiązań realizujących strategię zrównoważonego rozwoju i celów klimatycznych. Dzięki instalacjom. półtechnicznymi centrum pozwoli nam przyspieszyć proces rozwoju nowych produktów i skrócić czas od koncepcji produktu do jego wdrożenia. - mówi Jarosław Michniuk, CEO grupy Paged. - Nasz zespół tworzą eksperci o wysokich kompetencjach z zakresu technologii drewna, chemii, materiałoznawstwa oraz inżynierii materiałowej. Dzięki tak szerokiemu gronu specjalistów jesteśmy w stanie zintensyfikować badania nad materiałami drewnopochodnymi oraz rozwiązaniami systemowymi dopasowując się do wymagań dynamicznie zmieniającego się rynku - dodaje Michniuk.
Centrum Badawczo-Rozwojowe Paged LabTech stwarza więcej możliwości na jeszcze dokładniejsze testowanie innowacji, a także przeprowadzania analiz technologicznych czy ekonomicznych, pozwalających na łatwiejsze wdrożenie nowych technologii w procesie produkcyjnym.
Projekty dla teraźniejszości i przyszłości
Paged LabTech odpowiada na potrzeby rynku poprzez realizację różnych projektów badawczych. Aktualnie firma prowadzi projekty badawcze finansowane przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) we współpracy z renomowanymi ośrodkami badawczymi, takimi jak Politechnika Warszawska, Politechnika Gdańska, Instytut Techniki Drewna oraz Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Projekty te obejmują takie obszary jak niskoemisyjna sklejka do meblarstwa, innowacyjne meble szkieletowe z drewna bukowego o wysokiej odporności na czynniki zewnętrzne, a także opracowanie innowacyjnych tworzyw kompozytowych do zastosowania w transporcie drogowym.
Kierunek rozwój
Paged to firma, która została założona 90 lat temu i jest obecnie jednym z największych europejskich producentów sklejki i krzeseł drewnianych w Europie. Jej niezwykle szeroka i innowacyjna oferta dostępna na ponad 80 rynkach całego świata, skierowana jest do takich branż jak budownictwo, transport, opakowania, projektowanie i wyposażenie wnętrz. Mnogość oferowanych rozwiązań Paged wiąże się z różnorodną i nastawieniem na nieustanny rozwój. Jest to możliwe właśnie dzięki Centrum Badawczo-Rozwojowemu Paged LabTech, które powstało w 2019 roku, w celu ukierunkowania i rozwoju prac w obszarze badań i rozwoju, a dzisiaj jego nowa, udoskonalona siedziba będzie stanowiła kolejny krok milowy w rozwoju przedsiębiorstwa.
Link do pobrania zdjęć zespołu i nowej siedziby Centrum Badawczo-Rozwojowego Paged LabTech w wysokiej rozdzielczości: https://www.dropbox.com/scl/fo/3hlsnovpl4wcw1g483y71/h?dl=0&rlkey=iar7h49ikjdxkrid5rj6lsyus
Link do broszury Paged LabTech: https://online.flippingbook.com/view/1001648670/
Link do filmu o nowym Centrum Badawczo-Rozwojowym Paged LabTech: https://www.youtube.com/watch?v=mW-xjdltfQQ
Link do filmu o produkcji sklejki: https://youtu.be/MmRu6nDMSAA
Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.