Nowa siedziba Paged LabTech - ultranowoczesne laboratorium w Piszu otwarte!
14 czerwca 2023 r. została oficjalnie otwarta nowa siedziba Centrum Badawczo-Rozwojowego Paged LabTech w Piszu. Laboratorium wyposażone jest w najnowocześniejszy sprzęt, który umożliwia firmie przeprowadzanie badań drewna, tworzyw sztucznych i płyt drewnopochodnych dla klientów spółek Paged oraz realizację kompletnej certyfikacji produktowej. To istotny krok firmy w dążeniu do dalszego rozwoju innowacyjnych produktów, które budują jej przewagę konkurencyjną na rynku.
Nowa siedziba Paged LabTech znajduje się przy ulicy Kwiatowej 1 w Piszu i jest jednym z najnowocześniejszych laboratoriów tego typu na świecie. Budynek został skonstruowany z drewna i sklejki, co odzwierciedla zaangażowanie firmy w zrównoważone i ekologiczne rozwiązania.
- Drewno, jako naturalny materiał, nie tylko nie emituje CO2, ale także pomaga w obniżaniu emisji tego gazu w cyklu życia budynku - tłumaczy Ewelina Depczyńska, doktor technologii drewna, Prezes Paged LabTech.
Solidne podstawy innowacji
Inwestycja w nową siedzibę Paged LabTech została zrealizowana dzięki środkom finansowym ze strony Paged i Europejskiego Funduszu Rozwoju przy wsparciu Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Ta nowoczesna przestrzeń badawcza umożliwia firmie jeszcze głębsze zaangażowanie w nowe technologie i innowacje oraz poszerzenie zakresu oferowanych przez Paged rozwiązań, opartych na wiarygodnych badaniach.
- Nowa siedziba Paged LabTech zwiększa nasze możliwości wprowadzania na polski i międzynarodowe rynki coraz szerszej oferty rozwiązań realizujących strategię zrównoważonego rozwoju i celów klimatycznych. Dzięki instalacjom. półtechnicznymi centrum pozwoli nam przyspieszyć proces rozwoju nowych produktów i skrócić czas od koncepcji produktu do jego wdrożenia. - mówi Jarosław Michniuk, CEO grupy Paged. - Nasz zespół tworzą eksperci o wysokich kompetencjach z zakresu technologii drewna, chemii, materiałoznawstwa oraz inżynierii materiałowej. Dzięki tak szerokiemu gronu specjalistów jesteśmy w stanie zintensyfikować badania nad materiałami drewnopochodnymi oraz rozwiązaniami systemowymi dopasowując się do wymagań dynamicznie zmieniającego się rynku - dodaje Michniuk.
Centrum Badawczo-Rozwojowe Paged LabTech stwarza więcej możliwości na jeszcze dokładniejsze testowanie innowacji, a także przeprowadzania analiz technologicznych czy ekonomicznych, pozwalających na łatwiejsze wdrożenie nowych technologii w procesie produkcyjnym.
Projekty dla teraźniejszości i przyszłości
Paged LabTech odpowiada na potrzeby rynku poprzez realizację różnych projektów badawczych. Aktualnie firma prowadzi projekty badawcze finansowane przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) we współpracy z renomowanymi ośrodkami badawczymi, takimi jak Politechnika Warszawska, Politechnika Gdańska, Instytut Techniki Drewna oraz Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Projekty te obejmują takie obszary jak niskoemisyjna sklejka do meblarstwa, innowacyjne meble szkieletowe z drewna bukowego o wysokiej odporności na czynniki zewnętrzne, a także opracowanie innowacyjnych tworzyw kompozytowych do zastosowania w transporcie drogowym.
Kierunek rozwój
Paged to firma, która została założona 90 lat temu i jest obecnie jednym z największych europejskich producentów sklejki i krzeseł drewnianych w Europie. Jej niezwykle szeroka i innowacyjna oferta dostępna na ponad 80 rynkach całego świata, skierowana jest do takich branż jak budownictwo, transport, opakowania, projektowanie i wyposażenie wnętrz. Mnogość oferowanych rozwiązań Paged wiąże się z różnorodną i nastawieniem na nieustanny rozwój. Jest to możliwe właśnie dzięki Centrum Badawczo-Rozwojowemu Paged LabTech, które powstało w 2019 roku, w celu ukierunkowania i rozwoju prac w obszarze badań i rozwoju, a dzisiaj jego nowa, udoskonalona siedziba będzie stanowiła kolejny krok milowy w rozwoju przedsiębiorstwa.
Link do pobrania zdjęć zespołu i nowej siedziby Centrum Badawczo-Rozwojowego Paged LabTech w wysokiej rozdzielczości: https://www.dropbox.com/scl/fo/3hlsnovpl4wcw1g483y71/h?dl=0&rlkey=iar7h49ikjdxkrid5rj6lsyus
Link do broszury Paged LabTech: https://online.flippingbook.com/view/1001648670/
Link do filmu o nowym Centrum Badawczo-Rozwojowym Paged LabTech: https://www.youtube.com/watch?v=mW-xjdltfQQ
Link do filmu o produkcji sklejki: https://youtu.be/MmRu6nDMSAA
tesa przedstawia tesa® 60418
Nowe kompaktowe wózki czołowe
Zakup stali przez internet – jakie są zalety?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.