Ogrody Ulricha już otwarte dla gości
Havas PR Warsaw
ul. Dziekońskiego 1
00-728 Warszawa
angelika.szpregiel|havas.com| |angelika.szpregiel|havas.com
+48 502 552 334
havaspr.pl
Na warszawskiej Woli rozkwitają Ogrody Ulricha, czyli długo wyczekiwany kompleks ze strefą gastronomiczną i rozrywkowo-edukacyjną. Goście będą mogli odwiedzać nowe miejsce spotkań od 12 października, a w dniach 14-16 października będą na nich czekać dodatkowe atrakcje towarzyszące otwarciu. Wśród nich są m.in. wspólna gra w bingo, występy muzyczne na żywo czy spacery z przewodnikiem. Nie zabraknie również zabaw i warsztatów dla najmłodszych.
Wola Park zaprasza do Ogrodów Ulricha, zrewitalizowanej przestrzeni dawnego gospodarstwa ogrodniczego Ulrichów, sięgającego swoją historią początków XIX wieku. Wszystko zaczęło się za sprawą Jana Ulricha, który w swoich nowoczesnych szklarniach jako pierwszy w Warszawie uprawiał egzotyczne ananasy. Rodzinne przedsiębiorstwo prężnie się rozwinęło, a następnie zostało przeniesione na tereny wsi Górce, w miejsce, przy którym stoi dziś Wola Park. Dzięki zainicjowanej przez właścicieli centrum handlowego rewitalizacji, Ogrody odzyskują swój dawny blask.
– Nasz projekt powstał nie tylko z poszanowaniem dziedzictwa rodziny Ulrichów, ale także z uwzględnieniem potrzeb lokalnych mieszkańców. Prace nad nim poprzedziły konsultacje społeczne, dzięki którym udało się nam stworzyć zieloną przestrzeń oferującą pyszne jedzenie, gdzie można odpocząć, spędzić wolny czas czy dowiedzieć się więcej o historii słynnych warszawskich ogrodników – mówi Anna Bozhenko, Dyrektorka Centrum Handlowego Wola Park.
Na gości czekać będzie szeroki wybór dań kuchni z całego świata. W szklarni gastronomicznej znajdą się: piekarnio-kawiarnia Il Panificio, pijalnia czekolady Karmello, dwa bary centralne, Tap Bar z piwami rzemieślniczymi oraz Botanic Bar z prosecco, a także restauracje Pasibus, Silk & Spicy, Pika Pika Ramen & Sushi, Jaffa, Wege Umami oraz pizzeria Ragazzi. Najmłodsi goście będą mogli cieszyć się atrakcjami, jakie zapewnia najemca drugiej szklarni, czyli największa w Polsce sieć zabaw Fikołki.
Wola Park zadbał o to, by otwarciu nowego miejsca spotkań towarzyszyły liczne atrakcje, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie. Na piątek 14 października przewidziano set DJ-ski z oprawą świetlną, wspólną grę w bingo, rozwijające wyobraźnie gry planszowe oraz konkursy z nagrodami. Podczas weekendu otwarcia fani mediów społecznościowych będą mieli możliwość zrobienia sobie zdjęcia w specjalnej fotobudce.
Sobota w Ogrodach Ulricha to dzień, który będzie można spędzić w otoczeniu muzyki. Oprócz DJ-a, odwiedzający usłyszą również występ z muzyką na żywo. Ponadto, 15 października odbędą się warsztaty robienia kreatywnych koktajli bezalkoholowych, w tym z ananasa – pokazy oraz towarzyszące im degustacje zaplanowano na godz. 18:00 i 20:00.
Niedziela 16 października to dzień spotkań – z rodziną, przyjaciółmi i przy wspólnym, warsztatowym stole. Goście będą mogli wziąć udział w warsztatach tworzenia ogrodów w szkle, które będą odbywać się co godzinę między 11:00 a 18:00, jak również spróbować żółtej, anansowej waty cukrowej. Na najmłodszych czekać będzie strefa malucha z kolorowankami i zabawami prowadzonymi przez animatorów. W niedzielę Ogrody Ulricha zapraszają również na podróż w czasie, czyli na spacery z przewodnikiem, do których będzie można dołączyć w godzinach 12:00-16:00 i dzięki temu odkryć fascynującą historię Ulrichów i nowego obiektu.
– Jako Wola Park, będący częścią Ingka Centres, na co dzień dążymy do kreowania przestrzeni, w których ludzie mogą nie tylko robić zakupy, czerpać inspirację, zjeść smaczny posiłek czy dowiedzieć się więcej o zrównoważonym rozwoju. Nasze Miejsca Spotkań tworzymy w niepowtarzalny sposób, tak by każdy mógł znaleźć w nich coś dla siebie, rozwijać się, uczyć, poznawać nowych ludzi i miło spędzać czas. Ogrody Ulricha stają się dzisiaj jednym z takich miejsc. Chcemy, aby mieszkanki i mieszkańcy Warszawy mieli możliwość bliskiego kontaktu z przyrodą, by szklarnie tętniły życiem, a równocześnie pozwoliły naszym gościom na relaks i odpoczynek od zgiełku miasta. Drzwi szklarni będą otwarte dla wszystkich – dla lokalnej społeczności, inicjatyw związanych ze zrównoważonym rozwojem, spotkań w najbliższym gronie, które zostają w naszej pamięci na dłużej – dodaje Anna Bozhenko.
Kompleks uzupełnią przearanżowane Park Ulricha i Ogród Codzienny, a także Willa Ulricha oraz Zielona Chata, których otwarcie planowane jest na 2023 rok. Całość będzie wspólnie tworzyć zieloną oazę w sercu miasta.

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.