Zmiany w Zarządzie Grupy STB

Elwira Jastrzębska
Communicatio PR
Pl. Konesera 10a
03-736 Warszawa
elwira|communicatiopr.com| |elwira|communicatiopr.com
501731234
https://www.linkedin.com/company/27242958/admin/
Grupa STB, która łączy w swoim portfolio podmioty związane z branżą budowlaną, materiałów termoizolacyjnych i zarządzania projektami inwestycyjnymi, wprowadza zmiany w strukturze firmy. Do zespołów poszczególnych spółek – Styropolu i STB Budownictwo - dołączają nowi członkowie zarządów i managerowie, których rolą będzie wdrażanie w codziennym działaniu przyjętej przez firmę strategii rozwoju.
Styropol z nowym członkiem zarządu
Do zarządu reaktywowanego w ubiegłym roku przez Grupę STB Styropolu dołączył z początkiem marca Paweł Kamiński, który odpowiada za pion sprzedaży i marketingu. To ekspert z wieloletnim doświadczeniem w działach sprzedaży dużych międzynarodowych korporacji. Jego celem jest zbudowanie na nowo świadomości portfolio produktowego marki, której historia sięga 1991 roku.
- Na przestrzeni lat STYROPOL wyznaczał standardy w zakresie jakości i rodzajów styropianów używanych w budownictwie oraz logistyce dostaw. Dziś, reaktywowana przez Grupę STB marka łączy świetną znajomość rynku i zasad jego funkcjonowania ze zwinnością w działaniu i dbałością o wysoki poziom technologiczny. Naszym celem jest wyznaczanie nowego kierunku rozwoju produktów styropianowych w Polsce oraz potwierdzenie tezy, że rodzime materiały budowlane nie ustępują jakością tym wytwarzanym przez zachodnie koncerny - podsumowuje Paweł Kamiński.
Nowa struktura w STB Budownictwo
Z kolei dedykowana projektom z zakresu generalnego wykonawstwa obiektów komercyjnych spółka STB Budownictwo wprowadziła w ostatnich miesiącach kompleksowe zmiany w strukturze. Ich celem jest zwiększenie efektywności procesu budowlanego, lepsza organizacja pracy i ułatwienie transferu wiedzy wewnątrz organizacji. Od podstaw stworzono Dział Przygotowania Produkcji, którego głównym celem jest kompleksowe przygotowanie projektu w oparciu o wcześniejsze doświadczenia i know-how firmy.
Reorganizacja w strukturze i funkcjonowaniu spółki pociągnęła za sobą również zmiany kadrowe. Dyrektorem Działu Przygotowania Produkcji został, związany od wielu lat z Grupą STB, Michał Soboń. Jego wcześniejsze doświadczenia na stanowisku dyrektora produkcji
będą kluczowe w budowaniu nowego departamentu, a także pozwolą wypracować procesy znacznie zwiększające efektywność realizowanych projektów.
Z kolei stanowisko dyrektora ds. produkcji obejmie Wojciech Sokalski - wieloletni i bardzo doświadczony kierownik budowy w największych firmach budowalnych w Polsce. Jego celem będzie przede wszystkim rozwój kadr i procesów zarządzania w obszarze realizacji budowy.
- Wszystkie zmiany organizacyjne, które na przestrzeni ostatnich miesięcy wprowadzamy w Grupie STB mają nam ułatwić realizację strategii rozwoju firmy i sprawić, że dla naszych partnerów biznesowych i kontrahentów będziemy jeszcze bardziej konkurencyjni. Cieszę się, że na naszym pokładzie możemy powitać nowych, doświadczonych managerów. Jestem przekonany, że swoimi umiejętnościami i doświadczeniem wzmocnią naszą pozycję na rynku. Bardzo doceniamy także rozwój naszych dotychczasowych pracowników, którzy w nowej strukturze obejmą nowe role i odpowiedzialności. Razem będziemy kontynuować rozwój firmy i realizować cele, które sobie wyznaczyliśmy - komentuje Jarosław Przybyszewski, prezes Grupy STB.

Rosnąca popularność wynajmu wózków widłowych. Koszty, dostępność i serwis decydują o wyborze

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność
Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.
Polityka
Duży udział własności państwowej negatywnie wyróżnia Polskę na tle Europy. Większość Polaków za ograniczeniem wpływu polityków na gospodarkę

Polska negatywnie wyróżnia się na tle krajów UE i OECD pod względem własności państwowej. Państwo kontroluje nie tylko duże, kluczowe dla gospodarki przedsiębiorstwa, lecz również graczy w mniej znaczących sektorach, jak słodycze czy armatura. Zdaniem przedstawicieli FOR „zatruwa” to zarówno gospodarkę, jak i politykę. W badaniach organizacji Polacy wypowiedzieli się proprywatyzacyjnie, choć w przypadku pytań o prywatyzacje dużych firm już nie byli tak zdecydowani.
Transport
Polska jednym z największych rynków aut używanych na świecie. Dwie trzecie kierowców planuje zakup z drugiej ręki

66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i próby oszukania kupującego. 81 proc. kupujących deklaruje, że weryfikuje stan auta przed zakupem, ale często jest to bardzo pobieżny proces.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.