Zmiany w Zarządzie Grupy STB
Elwira Jastrzębska
Communicatio PR
Pl. Konesera 10a
03-736 Warszawa
elwira|communicatiopr.com| |elwira|communicatiopr.com
501731234
https://www.linkedin.com/company/27242958/admin/
Grupa STB, która łączy w swoim portfolio podmioty związane z branżą budowlaną, materiałów termoizolacyjnych i zarządzania projektami inwestycyjnymi, wprowadza zmiany w strukturze firmy. Do zespołów poszczególnych spółek – Styropolu i STB Budownictwo - dołączają nowi członkowie zarządów i managerowie, których rolą będzie wdrażanie w codziennym działaniu przyjętej przez firmę strategii rozwoju.
Styropol z nowym członkiem zarządu
Do zarządu reaktywowanego w ubiegłym roku przez Grupę STB Styropolu dołączył z początkiem marca Paweł Kamiński, który odpowiada za pion sprzedaży i marketingu. To ekspert z wieloletnim doświadczeniem w działach sprzedaży dużych międzynarodowych korporacji. Jego celem jest zbudowanie na nowo świadomości portfolio produktowego marki, której historia sięga 1991 roku.
- Na przestrzeni lat STYROPOL wyznaczał standardy w zakresie jakości i rodzajów styropianów używanych w budownictwie oraz logistyce dostaw. Dziś, reaktywowana przez Grupę STB marka łączy świetną znajomość rynku i zasad jego funkcjonowania ze zwinnością w działaniu i dbałością o wysoki poziom technologiczny. Naszym celem jest wyznaczanie nowego kierunku rozwoju produktów styropianowych w Polsce oraz potwierdzenie tezy, że rodzime materiały budowlane nie ustępują jakością tym wytwarzanym przez zachodnie koncerny - podsumowuje Paweł Kamiński.
Nowa struktura w STB Budownictwo
Z kolei dedykowana projektom z zakresu generalnego wykonawstwa obiektów komercyjnych spółka STB Budownictwo wprowadziła w ostatnich miesiącach kompleksowe zmiany w strukturze. Ich celem jest zwiększenie efektywności procesu budowlanego, lepsza organizacja pracy i ułatwienie transferu wiedzy wewnątrz organizacji. Od podstaw stworzono Dział Przygotowania Produkcji, którego głównym celem jest kompleksowe przygotowanie projektu w oparciu o wcześniejsze doświadczenia i know-how firmy.
Reorganizacja w strukturze i funkcjonowaniu spółki pociągnęła za sobą również zmiany kadrowe. Dyrektorem Działu Przygotowania Produkcji został, związany od wielu lat z Grupą STB, Michał Soboń. Jego wcześniejsze doświadczenia na stanowisku dyrektora produkcji
będą kluczowe w budowaniu nowego departamentu, a także pozwolą wypracować procesy znacznie zwiększające efektywność realizowanych projektów.
Z kolei stanowisko dyrektora ds. produkcji obejmie Wojciech Sokalski - wieloletni i bardzo doświadczony kierownik budowy w największych firmach budowalnych w Polsce. Jego celem będzie przede wszystkim rozwój kadr i procesów zarządzania w obszarze realizacji budowy.
- Wszystkie zmiany organizacyjne, które na przestrzeni ostatnich miesięcy wprowadzamy w Grupie STB mają nam ułatwić realizację strategii rozwoju firmy i sprawić, że dla naszych partnerów biznesowych i kontrahentów będziemy jeszcze bardziej konkurencyjni. Cieszę się, że na naszym pokładzie możemy powitać nowych, doświadczonych managerów. Jestem przekonany, że swoimi umiejętnościami i doświadczeniem wzmocnią naszą pozycję na rynku. Bardzo doceniamy także rozwój naszych dotychczasowych pracowników, którzy w nowej strukturze obejmą nowe role i odpowiedzialności. Razem będziemy kontynuować rozwój firmy i realizować cele, które sobie wyznaczyliśmy - komentuje Jarosław Przybyszewski, prezes Grupy STB.
Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Ultrakompaktowe wózki podnośnikowe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.