PRZEŁOMOWY TOUGHBOOK 40 Z TECHNOLOGIĄ AI DLA PRACY W TERENIE
W najnowszym modelu Panasonic TOUGHBOOK 40 zastosowano procesor Intel® z technologią AI, co w połączeniu z poprawioną łącznością i wydajnością graficzną zapewnia jeszcze lepszą wydajność.
Panasonic Connect zaprezentował pierwszy TOUGHBOOK z przetwarzaniem AI na krawędzi. Model TOUGHBOOK 40mk2, wyposażony w jednostkę przetwarzania neuronowego Intel® AI Boost (NPU), znacznie poprawia efektywność i precyzję pracy mobilnych pracowników w różnych sektorach. Dzięki samodzielnym możliwościom AI, które nie wymagają połączenia z siecią, nowy TOUGHBOOK oferuje kolejny poziom wzrostu produktywności, pomagając w szybszej analizie usterek, dostarczaniu informacji oraz wykonywaniu zadań administracyjnych.
Zaawansowane funkcje AI dzięki lepszej wydajności graficznej
Jako jeden z pierwszych wytrzymałych notebooków z systemem Windows 11 Pro, oferujący możliwości przetwarzania AI na krawędzi, nowy 14-calowy TOUGHBOOK 40 wykorzystuje procesor Intel® Core™ Ultra 5 135H (z technologią Intel vPro®). Dla tych, którzy potrzebują wyjątkowej wydajności w najbardziej wymagających zastosowaniach, opcjonalny procesor Intel® Core™ Ultra 7 165H (z technologią Intel vPro®) zapewnia dodatkowy wzrost mocy obliczeniowej.
Oba procesory są wyposażone w dedykowany chipset AI, który umożliwia zbieranie, przechowywanie i analizowanie danych za pomocą sztucznej inteligencji, bez konieczności przesyłania danych do chmury i ich pobierania. Dzięki temu, ogólna wydajność i moc obliczeniowa urządzenia pozostają niezmienione. Jest to szczególnie przydatne dla pracowników serwisowych w terenie i personelu wojskowego, zwłaszcza tych pracujących w odległych miejscach bez dostępu do połączeń komórkowych lub bezprzewodowych, aby korzystać z AI do zwiększenia efektywności i zmniejszenia błędów w przechwytywaniu danych.
Na przykład, pracownicy terenowi mogą wykorzystać technologię komputerowego rozpoznawania obrazu wspomaganą przez AI oraz kamerę urządzenia do precyzyjnego wskazywania miejsc, gdzie powinny być połączenia przewodów, mając jednocześnie dostęp do schematów okablowania i diagramów na swoim urządzeniu. Dodatkowo, procesory AI mogą automatycznie generować raporty z inspekcji, co znacząco redukuje czas i zasoby administracyjne potrzebne w terenie.
Procesor Intel® Core™ Ultra 5 135H w TOUGHBOOK 40mk2 wyposażony jest w jednostkę przetwarzania grafiki Intel® Arc™*, co zapewnia wyświetlanie wysokiej jakości grafiki oraz wizualizacji generowanych przez AI.
Pierwszy notebook TOUGHBOOK z funkcjami przetwarzania AI na krawędzi to prawdziwa rewolucja na rynku wytrzymałych urządzeń. W odległych miejscach pracownicy nie muszą już polegać na niezawodnym połączeniu internetowym, aby wykorzystać pełen potencjał AI, mówi Dirk Weigelt, Senior Product Marketing Manager w Panasonic Connect. Według najnowszych badań Panasonic, technologie komputerowego rozpoznawania obrazu zwiększą produktywność o 42% w ciągu najbliższych trzech lat. Pracownicy serwisowi w terenie dysponują teraz urządzeniem przyszłościowym, które zapewnia najwyższą wydajność i łączność.
Przyszłościowa łączność
TOUGHBOOK 40mk2 oferuje wyjątkowo zaawansowaną łączność jako jeden z pierwszych wytrzymałych notebooków wyposażonych w najnowszą specyfikację Intel® Wi-Fi 7 BE200. Wyższe prędkości łączności (do 5,8 Gbps, ponad 2 razy szybciej niż Wi-Fi 6E) oraz ultra-niska latencja pozwalają pracownikom terenowym na szybkie i niezawodne przesyłanie danych, zarówno w biurze, jak i w bazie terenowej.
Dla pracowników w odległych lokalizacjach, nowy TOUGHBOOK 40 oferuje opcjonalną łączność 4G i 5G z obsługą eSIM, zapewniającą niezawodną łączność podczas przemieszczania się.
Wiodąca na rynku wytrzymałość i modułowość
TOUGHBOOK 40mk2 oferuje tę samą wiodącą na rynku wytrzymałość i modułowość, zapewniając nowoczesnym pracownikom mobilnym zrównoważone rozwiązanie, niezależnie od zadania, aplikacji czy środowiska.
Najnowszy TOUGHBOOK 40 posiada certyfikat IP66** na odporność na wodę i kurz oraz może działać w temperaturach od -29°C do +63°C**, co zapewnia niezakłóconą produktywność. Oprócz wymiennej baterii, pamięci i RAM, model 40mk2 oferuje również cztery dodatkowe obszary rozszerzeń, co zapewnia maksymalną elastyczność.
Zwiększona wydajność graficzna i przetwarzanie na krawędzi wspomagane przez AI nie wpływają na wydajność baterii TOUGHBOOK 40mk2. Model 40mk2 zapewnia do 12 godzin pracy (MobileMark 25) na jednej baterii, co daje współczesnym pracownikom pewność podczas korzystania z aplikacji wymagających dużej mocy.
TOUGHBOOK 40mk2 zostanie wprowadzony na rynek w II kwartale 2024 roku. Więcej informacji na temat TOUGHBOOK 40mk2 można znaleźć na stronie: https://eu.connect.panasonic.com/gb/en/toughbook/toughbook-40-mk2
*Gdy zainstalowane są 2 moduły RAM
**Testowane przez niezależne laboratorium zgodnie z normami MIL-STD-810H i IEC 60529

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.