Komunikaty PR

Przestrzenie coworkingowe Spaces w gdańskim Wave

2020-11-10  |  15:15

W gdańskim biurowcu Wave, realizowanym przez spółkę biurową Skanska, na początku drugiego kwartału 2021 r. uruchomione zostanie pierwsze w Trójmieście biuro coworkingowe marki Spaces z grupy IWG. Nowy najemca będzie rozwijał swoją działalność na ponad 3 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. W procesie transakcji uczestniczyli eksperci firmy JLL.

International Workplace Group (IWG plc) to światowy leader na rynku elastycznych powierzchni biurowych, obecny w ponad 120 krajach i 1100 miastach na świecie. W Polsce pod marką Spaces znaleźć można biura w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu, a obecnie firma przygotowuje się do dalszej ekspansji, planując otwarcie pierwszego centrum biznesowego Spaces na północy kraju w Gdańsku. Będzie ono zlokalizowane na dwóch ostatnich piętrach trójmiejskiego biurowca Wave, skąd roztaczać się będzie piękny widok na panoramę miasta. Do dyspozycji najemców oddane zostanie ponad 3 tys. mkw nowoczesnej powierzchni biurowej, a pierwsi z nich wprowadzą się do Spaces już na początku drugiego kwartału 2021 r.

– Otwarcie biura Spaces w Gdańsku, to ważny krok w dalszym rozwoju firmy i umacnianiu pozycji lidera w zakresie elastycznych powierzchni biurowych na polskim i światowym rynku. Współpraca ze Skanska oraz JLL jest dla nas wielkim zaszczytem i przede wszystkim gwarancją wyboru najlepszej z możliwych lokalizacji na otwarcie kolejnego centrum biznesowego. Patrząc na ostatnie trendy i zmiany w podejściu do sposobu wykonywania pracy, jesteśmy przekonani, iż produkty oraz rozwiązania oferowane przez Spaces znajdą szerokie uznanie zarówno wśród przedstawicieli małych jednoosobowych działalności gospodarczych, jak i firm średniej wielkości oraz wielkich międzynarodowych korporacji – powiedział Patrik Olveback, Country Manager dla Polski

– Współpraca JLL z IWG trwa w Polsce od lat. Wspólnie podbijamy kolejny rynek otwierając nowe biuro Spaces w Trójmieście. Zajmie ono dwa ostatnie piętra w budynku Wave A, zapewniając tym samym użytkownikom powierzchni imponujące widoki. Ten nowoczesny budynek wybudowany przez Skanska z pewnością zapewni niebanalne przestrzenie z charakterem, idealne dla pracowników korzystających z elastycznych przestrzeni biurowych – dodaje Jarosław Kwiecień, Starszy Konsultant w Dziale Reprezentacji Najemcy, JLL.

– Niewątpliwym atutem Wave jest jego lokalizacja – to centrum biznesowe miasta, z bardzo dobrym połączeniem komunikacyjnym, w sąsiedztwie Uniwersytetu Gdańskiego. Dodatkowo, dojazdy do pracy i powroty do domu ułatwia City Hub – stworzony przez nas węzeł współdzielonej mobilności. Z pewnością pomoże to przyciągnąć potencjalnych użytkowników przestrzeni coworkingowej naszego nowego Najemcy. Bardzo się cieszymy, że jakość proponowanych przez nas rozwiązań przekonała Spaces do podjęcia współpracy – mówi Agnieszka Krawczyk- Rogowska, dyrektor ds. wynajmu w spółce biurowej Skanska. – Wave to pierwszy budynek biurowy w trójmieście, który ubiega się o certyfikat WELL. Wytyczne i rozwiązania związane z tą certyfikacją pozwolą na bezpieczne korzystanie z przestrzeni biurowych, nawet jeśli epidemia koronawirusa zostanie z nami na dłużej. Budynek ubiega się także o nowy certyfikat WELL Health-Safety Rating, przyznawany powierzchniom biurowym o najwyższych parametrach bezpieczeństwa, zmniejszających ryzyko przenoszenia chorób, a także umożliwiających tworzenie zdrowych i bezpiecznych miejsc pracy w związku z trwającą epidemią – dodaje Agnieszka Krawczyk- Rogowska.

Z myślą o udogodnieniach dla użytkowników

Biurowiec Wave, który w lipcu 2020 r. został dopuszczony do użytkowania, zaprojektowano z myślą o wygodzie jego użytkowników. W budynku zastosowano m.in. autorski i innowacyjny system Connected by Skanska ułatwiający użytkownikom biura codzienne funkcjonowanie w przestrzeni biurowej oraz zarządzanie budynkiem.

Od strony al. Grunwaldzkiej został wykorzystany antysmogowy beton o właściwościach fotokatalitycznych. Dzięki promieniom słonecznym dochodzi na jego powierzchni do redukcji szkodliwych związków w powietrzu zanieczyszczonym smogiem miejskim, powstałym ze spalin emitowanych przez samochody. To pierwsza tego typu realizacja w Trójmieście.

Ważną kwestią dla Skanska jest także wspieranie alternatywnych środków transportu. W odpowiedzi na ciągle rosnące natężenie ruchu oraz problemy związane z zanieczyszczeniem powietrza, deweloper wraz z partnerami stworzył City Hub – pierwszy w Trójmieście węzeł współdzielonej mobilności. Jest to specjalnie zaaranżowana przestrzeń, w której każdy może m.in. wypożyczyć elektryczne skutery od Hop.City, hulajnogi z aplikacji Bolt czy samochody Traficar. Na miejscu znajdzie się też stacja do ładowania desek i hulajnóg elektrycznych Si.City, która poza funkcją ładowania, uchroni sprzęt przed kradzieżą.

Wave – kluczowe fakty i liczby:

  • Łączna planowana powierzchnia najmu I etapu Wave: ok. 24 800 mkw. GLA, całego kompleksu: ok. 48 000 mkw.
  • Liczba kondygnacji naziemnych/podziemnych: 14/2.
  • Certyfikaty: LEED, WELL, Obiekt bez barier.
  • Dodatkowe benefity dla najemców: Connected by Skanska
  • Generalny wykonawca budynku: Skanska S.A.
  • Agent wynajmujący: CBRE
  • Autor projektu architektonicznego: śląska pracownia medusa group.
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Zdrowa, drewniana placówka żłobkowo-przedszkolna gotowa w Trzebielu Biuro prasowe
2024-07-31 | 12:30

Zdrowa, drewniana placówka żłobkowo-przedszkolna gotowa w Trzebielu

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/001fa58d1370123be7c95f6f444ad65520240730173555/7a552ca808be77ff2ba38b57a2a2228f20240730173645/507ce9   Zdrowa, drewniana placówka
Nieruchomości Cogito EU dołączy do grona najemców MLP Gliwice
2024-07-31 | 10:00

Cogito EU dołączy do grona najemców MLP Gliwice

Dostawca części do maszyn budowlanych wynajął 4,5 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni w centrum logistycznym MLP Gliwice. Dostęp do nowego obiektu firma Cogito EU uzyska w listopadzie br. W
Nieruchomości City Point Targówek: 70% powierzchni hali C2 objęte umowami pre-let
2024-07-31 | 09:30

City Point Targówek: 70% powierzchni hali C2 objęte umowami pre-let

Spółka joint venture utworzona przez Partners Group, jedną z największych prywatnych firm inwestycyjnych działającą w imieniu swoich klientów oraz Peakside Capital Advisors,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Zbiory czereśni zakończyły się o miesiąc wcześniej niż zazwyczaj. Z powodu szybszej wegetacji owoce przypominają te z południa Europy

Zmiany klimatyczne wpływają na uprawy i zbiory owoców. Drzewa czereśni zakwitły w tym roku o kilka tygodni wcześniej niż zazwyczaj. Ciepła i słoneczna pogoda już w marcu przyspieszyła kwitnienie. W efekcie, o ile w poprzednich latach czereśnie można było kupić jeszcze w sierpniu, w tym roku już w lipcu zbierano późne odmiany. – Sezon wegetacyjny był o wiele dłuższy, a temperatura była wysoka w trakcie dojrzewania owoców. To warunki porównywalne z włoskim klimatem, a owoce, które udało nam się wyprodukować, są doskonałej jakości – mówi Krzysztof Czarnecki, wiceprezes Związku Sadowników RP. Część upraw zniszczyły jednak kwietniowe przymrozki.

Prawo

Osoby z niepełnosprawnością i ich opiekunowie czekają na ustawę o asystencji osobistej. Dzięki niej może wzrosnąć zainteresowanie pracą w tym zawodzie

Polska jest jednym z ostatnich europejskich krajów bez ustawy o asystencji osobistej. Tymczasem wspieranie osób z niepełnosprawnościami w różnych aspektach życia może mieć kluczowe znaczenie dla rynku pracy. Zatrudnienie będzie mogła znaleźć część osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie. Stworzy to też duże zapotrzebowanie na pracę asystentów. Dziś część z nich nie chce podejmować niepewnego zatrudnienia, nieuregulowanego w przepisach. – Jest przestrzeń dla tego nowego, bardzo prestiżowego w Europie zawodu asystenta osobistego osoby z niepełnosprawnością, który wesprze system ochrony zdrowia – przekonuje Małgorzata Szumowska, prezeska Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna.

Bankowość

Małe i średnie firmy czeka szereg wyzwań związanych ze zrównoważonym rozwojem. Banki chcą im w tym pomagać

Hasła takie jak zrównoważony rozwój, ESG, taksonomia czy dekarbonizacja będą w nadchodzącym czasie dotyczyć nie tylko korporacji, ale też małych i średnich firm. Chcąc pozostać konkurencyjnymi uczestnikami łańcucha dostaw, także mniejsze podmioty  będą musiały wypełnić unijne wymogi i realizować proekologiczne projekty. To jednak oznacza dla nich szereg wyzwań, związanych chociażby z poznaniem wymogów unijnych, terminów ich realizacji i całym aspektem ich wdrożenia. Wydany właśnie przez Bank Ochrony Środowiska przewodnik, podsumowujący najważniejsze wyzwania legislacyjne, ma pomóc przedsiębiorcom się odnaleźć w gąszczu regulacji.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.