Przyszłe Metaversum S.A. zamierza pozyskać kompetencje w zakresie DAPP i DEFI
Notowana na NewConnect spółka Shockwork Games (w trakcie zmiany nazwy na Metaversum S.A.), zrealizowała pierwszy krok na drodze do poszerzenia kompetencji z zakresu decentralized finance (DEFI) oraz decentralized applications (DAPP). Spółka podpisała list intencyjny z myDAPPwallet Ltd. Obie Spółki rozpoczęły negocjacje w zakresie wzajemnej współpracy przy realizacji portfela internetowego oraz platformy społecznościowej i sprzedażowej dla aplikacji DAPP/DEFI/NFT. Portfel oraz platforma oparte o technologię blockchain stanowią obok gier play-to-earn filary rozwoju przyszłego Metaversum S.A. na najbliższe lata.
- myDAPPwallet Ltd. to spółka pracująca nad innowacyjnymi rozwiązaniami dla segmentu DEFI/DAPP/NFT. Pierwszym rozwiązaniem jest internetowy portfel walutowy oparty o blockchain. Obecnie nabywanie aplikacji czy też dokonywanie transakcji DEFI przy pomocy kryptowalut jest bardzo skomplikowane, szczególnie dla instytucji coraz bardziej przyglądających się inwestycjom na rynku krypto. Portfel pozwoli ograniczyć do minimum proces transakcyjny oraz zgromadzić wiele instrumentów DEFI, tokenów NFT oraz aplikacji DAPP w jednym miejscu. Dużej szansy na skokowy rozwój rynku upatrujemy w oczekiwanej w tym roku Dyrektywie MICA, która pozwoli instytucjom finansowym inwestować w krypto aktywa. Drugim projektem jest sklep z aplikacjami DAPP, będący swego rodzaju Steamem dla NFT lub AppStore dla DAPP - komentuje Radomir Woźniak, prezes Shockwork.
DAPP to nowy typ aplikacji opartej o blockchain i działającej w sieci peer-to-peer. Aplikacje DAPP przewyższają środowisko aplikacji internetowych ze względu na inteligentne kontrakty, przejrzystość blockchain i cyberbezpieczeństwo. Bezpośrednio z DAPP jest powiązany segment DEFI obejmujący wszystkie zdecentralizowane instrumenty finansowe oparte o technologię blockchain. NFT czyli Non-fungible tokens to rozwiązania technologiczne oparte o technologię blockchain, które - jako element nowopowstającego świata web3 - mają szansę zmienić oblicze internetu. W 2021 rok rynek tokenów NFT dynamicznie wzrósł. Najnowsze statystyki NFT sugerują, że niewymienialne tokeny mogą być jednym z najbardziej ekscytujących trendów, jakie kiedykolwiek pojawiły się na rynku kryptowalut.
- Jesteśmy w trakcie negocjacji dotyczących wsparcia Spółki myDAPPwallet Ltd. Już jako Metaversum S.A. zamierzamy wykupić licencję lub zainwestować w Spółkę, aby partycypować w tworzeniu oraz w komercjalizacji tych innowacyjnych projektów. Liczymy na to, że niebawem ustalimy warunki współpracy i będziemy mogli zawrzeć umowę inwestycyjną. Pozwoli to skończyć prace nad produktem, co otworzy drogę do pozyskania globalnego partnera – dodaje Radomir Woźniak.
Shockwork Games S.A. (w trakcie zmiany nazwy na Metaversum S.A.) jest w trakcie zmiany profilu działalności na produkcję gier typu play-to-earn oraz projektów z zakresu DEFI/DAPP/NFT. 4 marca miało miejsce NWZA, które zadecydowało m.in. o zmianie nazwy spółki na Metaversum S.A. oraz o emisji akcji, która pozwoli na zebranie środków potrzebnych do wejścia na nowe, perspektywiczne rynki.
https://shockworkgames.com/
http://metaversumsa.pl/

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.