PSE S.A. rozwijają kompetencje pracowników dzięki SAP SuccessFactors
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl
Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. (PSE) to jeden z największych operatorów systemu przesyłowego w Europie Środkowo-Wschodniej. W związku z rozproszoną terytorialnie strukturą, spółka zdecydowała się na wdrożenie, we współpracy z Gavdi Polska, funkcjonalności wspierających proces e-learningu i szkoleń w oparciu o rozwiązanie chmurowe SAP SuccessFactors. Z systemu, którego wdrożenie zakończyło się w grudniu 2020 roku, korzysta obecnie ponad 2600 użytkowników.
Rozwój kompetencji pracowników
PSE stały przed wyzwaniem, jakim było ujednolicenie przebiegu procesów w obszarze szkoleń. Dotychczas szkolenia obligatoryjne, wynikające z przepisów prawa lub wewnętrznych uregulowań – np. w zakresie BHP czy bezpieczeństwa informacji – były organizowane indywidualnie przez poszczególne jednostki. Co za tym idzie, proces był rozproszony, realizowany przy wykorzystaniu zróżnicowanych narzędzi. Celem projektu było więc usprawnienie, optymalizacja oraz ujednolicenie procesów szkoleniowych poprzez wdrożenie centralnego rozwiązania dostępnego dla wszystkich jednostek, umożliwiającego też samokształcenie.
– Implementacja najnowocześniejszych narzędzi SAP SuccessFactors wspierających e-learning oraz uruchomienie platformy szkoleniowej pozwoliło nam na zwiększenie efektywności szkoleń poprzez zapewnienie pracownikom powszechnego dostępu do treści edukacyjnych, usprawnienie obiegu dokumentów oraz szybki wgląd do informacji. Co niewątpliwie miało też istotne znaczenie w sytuacji pandemii Covid-19. Dodatkowo wprowadzenie rozwiązań chmurowych to dla nas ważny krok na drodze cyfrowej transformacji m.in. w obszarze HR – mówią Gabriela Ratajczak i Andrzej Piłat z PSE S.A., którzy odpowiadali za koordynację wdrożenia.
Zakończony w grudniu ub.r. projekt polegał na uruchomieniu funkcjonalności rozwiązania SAP SuccessFactors obejmującego moduł Learning Management System (LMS). Jest to innowacyjne narzędzie, zapewniające kompleksową obsługę procesów szkoleniowych we wszystkich ich formach (e-learning, testy, szkolenia stacjonarne) wraz z kontrolą wydarzeń cyklicznych, opcjonalnych lub obowiązkowych dla wybranej grupy pracowników oraz gromadzeniem informacji o ocenie szkoleń i ich efektach. Aplikacja bazuje na modelu chmury obliczeniowej, dzięki czemu pracownicy oraz menadżerowie PSE mają do niej dostęp z dowolnego miejsca i niezależnie od czasu.
Szybka wymiana wiedzy
PSE zależało na zapewnieniu pracownikom stałego dostępu do materiałów szkoleniowych oraz zwiększeniu dostępności narzędzi do samokształcenia.
– SAP SuccessFactors w obszarze Learning to nowoczesne i przyjazne dla użytkownika rozwiązanie wspomagające rozwój kompetencji pracowników. Narzędzie pozwala na zwiększenie efektywności procesów szkoleniowych poprzez udostępnienie wszystkich treści w jednym miejscu – mówi Bogdan Siwiński, Kierownik Projektu z Gavdi Polska. – Z radością zauważamy, że firmy coraz chętniej sięgają po rozwiązania optymalizujące procesy w obszarze szkoleń i e-learningu. Powszechna dostępność materiałów edukacyjnych, większa elastyczność w kształtowaniu programów szkoleniowych sprzyja angażowaniu osób uczących się i jest dziś kluczowa dla rozwoju kompetencji pracowników – dodaje.
Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. to spółka Skarbu Państwa świadcząca usługi przesyłania energii elektrycznej przy zachowaniu wymaganych kryteriów bezpieczeństwa pracy Krajowego Systemu Elektroenergetycznego (KSE). PSE jest Operatorem Systemu Przesyłowego (OSP) oraz właścicielem infrastruktury przesyłowej na terenie Polski. Spółka odpowiedzialna jest za zapewnienie niezbędnego rozwoju krajowej sieci przesyłowej i połączeń transgranicznych oraz zapewnienie infrastruktury technicznej niezbędnej dla działania rynku energii elektrycznej i jego rozwoju.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Prawo
Trwają próby wzmocnienia dialogu społecznego. Niespokojne czasy wymuszają większe zaangażowanie społeczeństwa w podejmowanie decyzji

Według zapowiedzi szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen głos partnerów społecznych i dialog społeczny będą stały w centrum procesu decyzyjnego w Europie. Taki jest cel podpisanego w marcu Paktu na rzecz europejskiego dialogu społecznego. Potrzeba wzmocnienia głosu społeczeństwa jest również podkreślana na forum krajowym. Rząd planuje reformę Rady Dialogu Społecznego, by usprawnić pracę tej instytucji, a przedsiębiorcy wzywają do rzetelnego konsultowania ze stroną społeczną ustaw, które wychodzą z rządu.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.