Punkt Obsługi Kierowców Bolt: tysiące zweryfikowanych kierowców i 27 nowych loka
Od otwarcia w pierwszym Punkcie Obsługi Kierowców Bolt, weryfikacji osobiście poddało się już ponad dwa tysiące kierowców. Teraz Bolt ogłasza, że niebawem otworzy kolejnych 27 Punktów, m.in. w Krakowie, Lublinie, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu.
W grudniu 2022 roku w Warszawie Bolt uruchomił pierwszy Punkt Obsługi Kierowców. Od tego czasu, osobistej weryfikacji poddało się już ponad 2 tysiące kierowców, chcących oferować przejazdy z aplikacją Bolt.
Teraz Bolt zapowiada otwarcie kolejnych 27 Punktów, gdzie prowadzona będzie obowiązkowa, osobista weryfikacja kierowców. Już w kwietniu pojawi się on w Lublinie, Gdańsku i Poznaniu, a w maju we Wrocławiu, Krakowie i Łodzi. Kolejne w Szczecinie, Białymstoku, Rzeszowie, Bydgoszczy i Katowicach zostaną otwarte jeszcze w pierwszej połowie tego roku.
- Uruchomienie Punktów Obsługi Kierowców jest częścią rozpoczętego w ubiegłym roku procesu samoregulacji. Od wdrożenia rygorystycznej weryfikacji kierowców i zablokowaniu 8 tys. tych z nich, którzy nie dostosowali się do nowych zasad, liczba zgłoszeń dot. napastowania w przejazdach spadła o 70% r/r. Uruchomienie pierwszego Punktu w Warszawie pozwoliło nam dobrze poznać wymagania, jakie powinno takie miejsce spełniać. i niebawem uruchomimy kolejnych 27 Punktów w miastach, w których Bolt jest obecny — podkreśla Paweł Kuncicki, Country Manager Bolt w Polsce.
Wizyta w Punktach Obsługi Kierowców
W Punkcie Obsługi Kierowców Bolt, każdy kierowca aby przejść pomyślnie weryfikację wg. nowych standardów, musi dostarczyć szereg dokumentów. Przed wprowadzeniem nowych standardów w kontroli dokumentów Bolt, sprawdzał obowiązkowo dokument tożsamości, prawo jazdy, zaświadczenie o niekaralności oraz wymagał dostarczenia zdjęcia kierowcy. Po wprowadzeniu rygorystycznej kontroli kandydata na kierowcę, do listy obowiązkowych dokumentów, które Bolt weryfikuje doszły m.in, zaświadczenie lekarskie o możliwości pracy w charakterze kierowcy, zaświadczenie o pozytywnym zaliczeniu testów psychologicznych oraz identyfikator kierowcy taxi, w miastach w których obowiązuje.
W trakcie wizyty w Punkcie, sprawdzane są oryginały wymaganych dokumentów. Dodatkowo
każdy kierowca jest sfotografowany na specjalnym, jednolitym tle, w celu aktualizacji zdjęcia na takie, które będzie sprzyjało sprawnej weryfikacji tożsamości za pomocą sztucznej inteligencji.
Weryfikacja samochodu
Podczas wizyty w Punkcie Obsługi Kierowców, zespół Bolt sprawdzi również pojazd, którym kierowca będzie przewoził pasażerów. W trakcie weryfikacji pojazdu, sprawdzane jest:
-
prawidłowe oznakowanie miejsce auta (numer boczny, symbol miasta oraz lampa taxi)
-
dowód rejestracyjny z zaświadczeniem ze Stacji Kontroli Pojazdów o pozytywnym wyniku badania technicznego
Więcej o rozwiązaniach bezpieczeństwa Bolt dla pasażerów można znaleźć tutaj, a dla kierowców tutaj.
***
Bolt to europejska superaplikacja, której misją jest uczynienie mobilności miejskiej bardziej przystępną, bezpieczną i zrównoważoną.
Bolt ma 100 milionów klientek i klientów w 45 krajach w Europie i Afryce. Celem firmy jest przyspieszyć rezygnację z prywatnych aut na rzecz współdzielonej mobilności, oferując lepsze rozwiązania dla różnych potrzeb, w tym przewozy, car-sharing i wypożyczalnię hulajnóg oraz dostawę jedzenia i artykułów spożywczych.
Więcej informacji: www.bolt.eu

Linie lotnicze Corendon Airlines świętowały 20. lecie działalności podczas spektakularnej Gali w Antalya Cosmos Theatre

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.